Yahoo, Google ja Microsoft sorivad vajadusel kasutaja postkastis

Microsoft, Google, Yahoo, Facebook NSA, SkypeDoc kirjutas, et kõige kurja juureks peetav Microsoft pole üldsegi ainuke, kes kasutajatingimustesse on peenes kirjas üles tähendanud, et teenusepakkuja võib kasutaja postkasti ilma mingi loata piiluda. Nii Yahoo kui Google kasutavad samasuguseid võimalusi. Tähelepanu alla on sattunud aga Microsoft, kes nuhkis Hotmaili kontolt võimalikku andmeleket. Asja uurima asunud ajakirjanik sai üsnagi põneva selgituse, millistel alustel firma ilma kohtu loata postkasti sisus nuhkida laseb ning kes sellise õiguse saada võib. Leitu pole mingiks uudiseks kodanike õiguste eest võitlevatele organisatsioonidele, kelle esindajate sõnul peaksid kõik kasutajad kindlasti teenuse kasutamise tingimused enne nendega nõustumist läbi lugema ning vajadusel taolistest teemadest avalikkust teavitama.

Meenutame, et Google, Yahoo, Microsoft ja Facebool said NSA’t raha, et katta PRISM juurutamisega kaasnenud kulutused: NSA paid millions to cover Prism compliance costs for tech companies.

7 arvamust “Yahoo, Google ja Microsoft sorivad vajadusel kasutaja postkastis” kohta

 1. Tiit Paananen ja Sten Tamkivi olid ju siis pukis, kui tagauksed Skype’i paigutati, et pealtkuulamist lihtsustada.
  Mõlemad on vait nagu kuldid rukkis, kui see teema üles tuleb.
  Võib järeldada, et Eesti luureorganid said ka infole ligipääsu, sest vatasel juhul oleks Tiit Paananen ja Sten Tamkivi kaasa aidanud vaid välismaise luureorgani tööle, võimaldades nuhkimist kohaliku elanikkkonna järgi.

  • Rahalistes raskustes virelevad politseinikud ning muud madalama astme ehk rahvale lähemal olevad ametnikd loomulikult ei piiksu. Ei mingit uurimist, et kas eestlaste järgi nuhkimine on vastuolus põhiseadusega, jne., mitte et ma seda põhiseadust pühaks peaks, sest minu hetke seisukohta väljendab minut.ee artikkel pealkirjaga “Maailmaparandamise idee: üksikisikud võrdseks riikidega”.

   Mõtlesin üks päev selle Partsi ja Palo vahelisele Majandus- ja kommunikatsiooni-ministeeriumi vangerdusele, et paneks õige kõik Partsi tegematajätmised ja patud ritta. Rida tuli küll pikk, alustades JOKK-korruptsioonist Taavi Kotka kui riigile infosüsteeme kaua aega tarninud äri-inimese palkamisest riigi IT-infrastruktuuri haldavaks kõrgeimaks ametnikuks, kuid jõudsin siiski ka seisukohale, et on see nelik-partei, mis ta on ning sõltumata sellest, et riigid, sõltumata lipust, on oma olemuses fundamentaalselt kuritegelikud ja parasiitlikud inimeste ühendused (Eestis nelikpartei, Venemal Putun&Co, USA-s kaksikpartei, jne.), on ikkagi tihtilugu siiski päris palju PALKE ka ERASEKTORI EHK TAVA-INIMESTE ENDI SILMADES. Osaliselt kindlalt ka minu endi silmes.

   Ma ei mõtle erasektori pattude all hetkel vaid olukordi, kus saksa tava-inimesed oleks pidanud 2. Maailmasõja käigus oma kodude purukspommitamise ja Ida-Saksamaa NSV-Liidu kätte sattumise vältimise huvides Hitleri õige-aegselt ise maha võtma, kui muud moodi ei oleks saanud, siis kasvõi maha laskma. Mõtlen hoopis TEGEMATAJÄTMISI üldisemalt, ka väiksemates küsimustes. Näiteks rahva suhtumises oma järglastesse, nende haridusse. Kui ikka riigi-koolides on õpetajate palgad nii absurdid, et korralikest inimestest töötavad riigi-koolis vaid pensioni-lisa teenijad ning ülejäänud on kas kohanemisvõimetud hingega õpetajatööd hästi teha proovivad, kuid oma olukorda mitte tunnistada suutvad, inimesed või laus-luuserid, kes lihtsalt mujalt muud tööd, sissetulekut, ei suuda leida, siis oma lastest hooliv vanem pingutab, et teenida see vajalik raha, et lapse era-kooli-arve kinni maksta. Äärmisel juhul eratunnid kinni maksta, kui erakoole elukohas võtta ei ole ja ära-kolimiseks napib rahalisi vahendeid. Kui raha lepalehtedeks osutub, nagu see Ruba-aja lõpul kippus olema, siis saab ju ka kaup-kauba vastu tehingu teha, et hulk inimesi saab kokku ja lepib kokku, et iga-üks neist õpetab antud grupi lastele enda erialaga seonduvaid aineid. Arstid saavad terviseõpetust õpetada, automehhaanikud metallitööd, kohaliku söökla kokk toidu-valmistamist, mõni kohalik kunstnik kunstiõpetust, kohalik maaller koduremontimist ja maja-ehituse ABC-d, maja-ehituse ja keskkonna, looduse, omavahelisi seoseid majaehituse ja materjalidevaliku kontekstis, kohalik restorani-laulik muusika-õpetust, jne. Asja saab KORRALIKULT ära teha. Selleks ei ole alati ing-tingimata isegi raha, eriti, vaja.

   Näiteks juristid võiks reklaam-projektina tegeleda ajal, mil neil kliendi-lepinguid pole, just selle Skype ja luuramise teemaga, nii nagu USA-s EFF tegeleb. On ju ka pensionil olevaid juriste, kes vaid igavlevad ja mõtlevad, et kuidas lõbusamalt päev õhtusse saata. Kes veel peaks “moraali lugema”, kui väärikas eas vana-daamid, vana-härrad. Nii kui nii on vana-daamidel probleem, et kust leida lobisemiseks sobivamaid sõbrannasid. Too Skype luure-projekt oleks mõnele sellisele juristile just mõnus projekt, saaks palju kirjutada, videopostitusi teha, kohtumisi organiseerida, oma-ealiste mees-juristidega flirtida, jne.

   Mis minu enda ämbritesse puutub, siis, TEGELEN ASJA KALLAL. Räägiksin sellest detailsemalt, kuid soovin siin vähemalt natukene “pseudo-anonüümsust” omada.

   • « … huvides Hitleri õige-aegselt ise maha võtma, kui muud moodi ei oleks saanud, siis kasvõi maha laskma … »

        Otsi mõni ajalugu hästi tundev intelligentsem „juut” ja arutle temaga Hitleri-teemal, siis ehk taipad ka ise, kui lapsik sa oled … soodsatel asjaolude kokkulangemisel võib ta sulle rääkida isegi tuhande-aastasest vandenõust …

    • Tänan vastuse eest, kuid mis sellesse 1000-aastasesse Reich’i puutub, siis ma ei usu, et see juutidele eriti korda läks ega olevikus läheb. Sama hästi võiks muinasjuturaamatutest lugeda arve 7, 11, võibolla ka 42, koostades tsenaariume nagu 42 tuhande aastane Recih, jne. “Gaasimaski-vuntsiga” onul oli oma raamatus igasugu mõtteid, mida saab kõrvutada oluliselt alla 1000 aasta vastu pidanud impeeriumite imperaatorite mõtetega.

Kommenteerimine on suletud