Täiendatud: WikiLeaks avaldas ka teise riigi nime, kus NSA salvestab kõik kõned

mystic_somalget_finalKui sa plaanid külastada Bahama saari ja sul läheb meelest ära, mida sa seal tehtud telefonikõnes lubasid, siis helista NSA’le. Neil on olemas lindistus su kõnest olemas. Jah, NSA lindistab praktiliselt kõik Bahama (mobiil)telefonikõned.
Edward Snowden’i poolt avalikustatud dokumentidest selgub, et tegemist on NSA ülisalajase SOMALGET nimelise projektiga. Bahama valitus ei pidavat sellest midagi teadma, kuna NSA kasutas USA DEA’d, kui käepikendust, et paigutada vajalik tehnika telefonivõrkku.

Täna hommikult teatas WikiLeaks, et on olemas veel üks riik, kus NSA lindistab praktiliselt kõik kõned. Selle riigi nimi lubati avalikustada 72 tunni pärast.

Täiendus (23.05.2014) : Selgus, et tegemist on Afganistaaniga, kus NSA salvestab kõik kõned. Detailid leiad siit: WikiLeaks statement on the mass recording of Afghan telephone calls by the NSA
 

 

Sarnane programm, nimega MYSTIC, on kasutusel Bahamal, Mehikos, Keenias ja Filipiinidel. Selle abil kogutakse vaid tooreid meta-andmeid

Lisaks loe siit: WikiLeaks vows to reveal second country where NSA is recording all mobile phone calls

Data Pirates of the Caribbean: The NSA Is Recording Every Cell Phone Call in the Bahamas