Volkswageni Dieselgate heidab varju ka teistele autotootjatele

Ameerikas ja Aasias autode ülevaatusel heitgaasitestidega trikitamise tõttu luubi alla sattunud Volkswagen on tõmmatud liistule nii investorite kui klientide poolelt. Siiski võib antud juhtum osutada hoopis laiemale sigadusele – patust pole puhtad teisedki sõidukitootjad. CO2 testides on lati alt läbi lastud nii Mercedese kui BMW mudeleid, ka teiste puhul on täheldatud paberile märgitud numbrite erinemist reaalelus mõõdetust. Ostjaid lollitatakse lisaks ka kütusekuluga – reklaambukletis näidatud numbrid ei seostu kuidagi sõltumatute asutuste poolt läbi viidud testides saadud tulemustega. Loodetavasti võtavad ka eurooplased sõidukitootjate tegevuse lähema uurimise alla ning kokkuvõttes saabub mingi sisuline lahendus tööstust vallanud seisakule.

4 arvamust “Volkswageni Dieselgate heidab varju ka teistele autotootjatele” kohta

  1. Ma arvan, et pigem taandub see lugu ära ostjate enda lollusele ja autoremonditöökodade pidajate laiskusele ning lohakusele. Lennukitootjatel on kombeks pakkuda oma lennukeid erinevate mootoritootjate mootritega. Sama võiks teha ju väikesed, eesti mastaabis “keskmise suurusega”, auto-remonditöökojad, pakkudes tsiklite ehitamise töökodadele sarnaselt inimestele võimalus osta uhiuus, töökoja enda töötajate poolt nullist saadik koostatud, auto. Uhiuusi mootorrattaid ju niiviisi müüakse, lausa Eestis. Rootsi Ericsson sai alguse telefoni-aparatuuri remontimise laiendamisest. Positiivse näitena Eesti autotööstusest on kindlasti Silwi. Veel üks positiivne näide Eestist.

    Ühesõnaga, nii nagu rämpstoidu ostmisega, nii taandub ka muude asjade ostmisel asi siiski vähemalt osaliselt ära ka inimeste, klientide, endi lollusele.

    • Siin siis võrdluse ühe vulkaaniga, maailmas on hetkel potensiaalselt aktiivseid vulkaane umbes 1500, neist on teadavalt pursanud kolmandik ning praegu on aktiivselt purskamas ligi 50. Inimkonna toodetud CO2 kahvatub ainuüksi nende poolt toodetud CO2 ees, muudest naturaalsetest allikatest rääkimata.

  2. CO2 äri on suur räkit jah, tuleb süüdistada neid peast soojaid kliima soojenemise alarmiste, mitte autotootjaid, kes lollidest reeglitest kõrvale üritavad hiilida. Tublid mehed, inimkond tänab neid.

Kommenteerimine on suletud