Viirusetõrjujad Kaspersky’st trollisid väidetavalt konkurente

Enam kui kümnend tagasi üks suurimaid viirusetõrjetarkvara tootjaid Kaspersky Lab alustas oma konkurentide lollitamist ja nende toodete kasutajate nörritamist, väidavad kaks endist firma töötajat. Salajase ründe ohvriteks olla Microsoft, AVG, Avast ja teised tarkvaratootjad, kes viirusetõrjeprogrammide tootmisega Kasperskyle pinnuks silmas. Trollimise skeem iseenesest üsnagi lihtne – pahavara osadena esitleti tegelikult operatsioonisüsteemi toimimiseks ülivajalikke faile, millede eemaldamisel kogu süsteemi töö seiskus ja/või terve operatsioonisüsteemi kasutuskõlbmatuks muutus. Maine kahjustamise eesmärgil toimunud salaoperatsioonist ei olevat paljud firma töötajad teadnud, praegusel hetkel Kaspersky pressiesindaja tõrjub igasuguseid väiteid üldse selle toimumisest. Microsoft, AVG ja Avast on kommenteerinud, et tõepoolest taoliseid juhtumeid on olnud, kuid nad ei osanud seostada sündmuseid Kaspersky Lab’i töötajatega. Omalt poolt toob Kaspersky esindaja välja juhtumi aastast 2012, kus samasuguse skeemi alusel hoopis nende viirusetõrjele kott pähe tõmmati. Seega võib tegevus olla levinum kui arvatud, vaevalt, et keegi end praegusel hetkel süüdlaseks vabatahtlikult tunnistama asub taolises tegevuses.

2 arvamust “Viirusetõrjujad Kaspersky’st trollisid väidetavalt konkurente” kohta

  1. Minu seisukoht on vast üle 10 aasta ja on siiamaani(2015_08), et pahavara saab tegutseda vaid tänu tarkvara-vigadele. Sellisest vaatenurgast vaadatuna on kõik “viirusetõrjeprogrammide” tootjad kogu ülejäänud tarkvara-tööstust narrimas ja kui stiili-küsimused koos puuduliku taktitundlikkusega välja arvata, siis täiesti asja eest. Teisest küljest, kuniks tarkvara hakatakse looma alles siis, kui juba vajadus tarkvara järgi kuskilt väga pitsitab, selle asemel, et tarkvara tootmist/tellimist rahulikult pika-ajaliselt ette planeerida, seni on kiiruga vigase käkk-vara tootjatel kliendid enam-vähem garanteeritud ja “viirusetõrjujate” poolne mõnitamistegevus asub väga viljakal põllul.

  2. Tegelikult on binaari tööprotsesse ja päringuid võimalik spetsiaalse tarkvaraga testida ja tuvastada. Ja sealt ka uued loometööd.

    100% vaba tarkvara on sinna ammu jõudnud, et võib lähtekoodi kopeerida ja muuta. Ja litsents ütlebki, et mis eesmärgil ja mis garantii on loometöödel üldse siin maailmas.
    Parimad jäävad.

Kommenteerimine on suletud