Viimaste aastate kõrge naftahind oli Saudi ja USA turumanipulatsioon

Smash & Vengerov & Bobina feat. Matua & Averin & Kravets - Нефть

Smash & Vengerov & Bobina feat. Matua & Averin & Kravets – Нефть

Chris Cook arvab, et viimaste aastate kõrge naftahind oli Saudi ja USA kokkumängitud turumanipulatsioon.

Turumanipulatsiooni lõpetas USA käesoleval aastal eelarvepoliitilisel ajendil.

Toimus seega ülespuhutud hinnamulli lõhkemine.

Chris Cook näeb lahendust siirdumisest toornafta kaubandusest kütusekaubandusse, vastavate vedajatena aga Venemaad ja Iraani.

Allikas.

http://www.tehrantimes.com/component/content/article/120438

2 arvamust “Viimaste aastate kõrge naftahind oli Saudi ja USA turumanipulatsioon” kohta

    • Mul tekkis selle heliklipiga seoses mõte, et tulevikus hakkab supermafia e-kirjade saatmise ja taskuhäälingute/videode onlainis avaldamise eest mingeid ressursse pommima, “kutsealusteks kutsuma”, “maksustama”.

      Mõttekäik baseerub ideel, et kui igalühel on kodus toidu ja kõige muu füüsilise printer, mille toore on enam-vähem tasuta, nagu vihma-vesi inimese enda kaevus, siis ainukene valdkond, milles inimesed üksteist abistada saavad, on konsultatsiooni-teenused, massaaži-teenused, meelelahutusteenused, arendusteenused. Neid ei õnnestu röövida viisil, et hulk sõdureid tuleb ja laob midagi “maksuameti” veoki peale. Kuna tasuta vaadatavad ülikoolide loengute videod kvalifitseeruvad konsultatsiooniteenuseks, siis sarnaselt onlain-kasiinode tsenseerimisele on super-mafial raha röövimise eesmärgil hea ettekääne ülikoolide loengute videosid tsenseerida (a la välismaine ülikool X pole kohalikule supermafiale katuseraha maksnud) ning e-kirju tsenseerida, sest e-kirja teel on võimalik sooritada “maksupettust”, konsulteerida teist inimest ilma, et konsultatsiooni-teenuse eest supermafiale katuseraha maksaks.

      Tehniliselt on see kõigi inimeste “kiibistamise” ehk 24/7 automaat-jälgimise tingimustes teostatav ning 1984 kohati tõeks osutumist arvestades pole see sugugi nii utoopiline.

Kommenteerimine on suletud