3 arvamust “Uudised pildis… pildis uudised?” kohta

  1. Loomulikult ei tea ma Merkelist midagi, aga ühe BBC(lugeda: briti valitsuse propaganda-kanali) jutu järgi olevat Merkel NSV-Liidu ajal Ida-saksamaal täiesti väärikalt teoreetilise keemikuna täiesti ausat ja tasemel teadlase-tööd teinud, erinevalt Eesti kommunistlikust aktivistist Ansip’ist, kellel on küll keemiku diplom, aga kes ausa töö tegemise spetsialistina on alla poole igasugu arvestust. Merkeli eripära pidavat olema see, et tegu on hästi rahulikult mõtlemiseks aega võtva, reaal-teadlaslikult külmalt ja põhjalikult kalkuleeriva “maletajaga”, kes ei upu emotsioonidesse ja kelle kogu tegevusstiil lähtub 2 põhimõttest: Euroopa Liit on vajalik euroopa-siseste sõdade vältimiseks, kogu strateegia, sõltumata eesmärgist, on puhtalt male-mängu-sarnase tegevuse põhine. Külmalt, korrektselt, kalkuleeritult edukalt.

    Kõlab küll koledalt, aga seoses Merkel’i väärika ja ausa teadlase-tööga, kust ta ei tulnud poliitikasse ära seoses sellega, et ta seal vilets oleks olnud, ning seoses sellega, et ta ei ole ka väga suurte sigadustega hakkama saanud, kui ehk Snowden’ile asüüli taotlemisest hoidumne välja arvata, on Merkel minu silmis profipoliitikutest küll maailma kõige väärikam ja ausam inimene üldse. Arvan, et kui kedagi profipoliitikutest maha teha, siis Merkel on minu silmis küll selle nimekirja üks viimaseid nimesid.

    Võib muidugi juhtuda, et ma olen propagandaohvrina millestki valesti aru saanud, aga ma ei usu, et neil õnnestub Merkeli teadlase-tööd tänapäeva Lääne-Euroopas väga palju üles luisata, ilusa valena esitada. Kogu selle saksa poliitikute üks suurimaid käkke 21. sajandil 2015. aasta seisuga ongi minu meelest just Snowdenile asüüli mitte-pakkumine, Manningu ja Assange eest mitte-seismine, USA armeest sõltumine.

Kommenteerimine on suletud