USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi

usa-spy-620x400ERR kirjutab, et USA suursaatkonna salajane üksus jälgib juba aastaid pealinna tänavatel liikuvaid inimesi, kogub turvalisuse tagamise põhjendusel isikuandmeid ja kannab kahtlaselt käitujad üleilmsesse terroriandmebaasi.

Lühidalt: iga päev jälgib Tallinna kesklinnas – kolmnurgas Solarise keskus, Eesti Gaasi peahoone ja Olümpia hotell – inimeste liikumist ameeriklaste palgatud viieliikmeline jälgimismeeskond, kes saab palka ohuraportite koostamise eest. Neid valmib igas kuus viis-kuus, sõltuvalt kahtlastest liikumistest, kirjutas Postimees.

“Meil tõepoolest on programm tuvastamaks kahtlast tegevust meie hoonete lähistel. See on tavapärane osa turvameetmetest, kuna meie töötajate ja külaliste – nii eestlaste kui ka ameeriklaste – turvalisus on üle maailma Ühendriikide valitsuse prioriteet,” selgitas Bradley Hurst , USA suursaatkonna kultuuri- ja pressiatašee.

Ta rõhutas, et tegu pole salajase ega luureprogrammiga. “Me austame täiel määral kohalikke seadusi ja meie turvalisusmeetmed on sündinud Eesti valitsusega läbi rääkides.”

Allikas: USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi

Üks arvamus “USA saatkond jälgib Tallinnas salaja inimesi” kohta

  1. Mingis uues kaastornis, mis pidavat Tallinna USA saatkonnast circa paarisaja meetri kuni kilomeetri raadiusse jääma, pidavat terve 5. korrus olema CIA või FBI harukontor. Maja avalikud liftid seal korrusel ilma võtmeta ei peatu.

Kommenteerimine on suletud