Turvatsirkus lennujaamas läheb põnevamaks

turvatsirkusPostimees kirjutab, et seoses kasvanud terroriohule kehtestatakse täiendavad turvameetmed ja käsipagasilt hakatakse pisteliselt võtma proove.

«Euroopa Komisjon on lähiajal kehtestamas täiendavaid nõudeid lennule suunduvate reisijatega kaasas olevate esemete sh käsipagasi julgestuskontrollile,» ütles Tallinna lennujaama pressiesindaja Margot Holts. Kõik Euroopa Liidu lennuväljad alustavad alates 1. märtsist käsipagasi läbivaatusel pisteliselt täiendavate julgestusmeetmete kohaldamist, mille käigus võetakse käsipagasilt proove tuvastamaks võimalike lõhkeainete jälgi.

Protseduur on juba kasutusele võetud Ameerika Ühendriikides ja võetakse kõigis Euroopa Liidu lennujaamades. Kontrolli viiakse kõigis liikmesriikide lennujaamades läbi sarnaselt.

«Kuna teostame täiendavat kontrolli pisteliselt, siis esialgu julgestuse järjekorrad ei tohiks muudatuse tõttu pikemaks venida, kuid soovitame siiski lennujaama tulla varakult, et oma väljalennule jõuda,» ütles Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse juht Tarvi Pihlakas. Kuna kontrolli tehakse pisteliselt, siis ei tohiks järjekorrad praegusest pikemaks venida. Küll aga soovitab lennujaam tulla kohale 1,5-2 tundi enne lennu väljumist.

«Loodame reisijate mõistvale suhtumisele – kõik lennundusjulgestusprotseduurid tehakse reisija turvalisuse huvides,» kinnitas Pihelgas.

Järgnev ei ole pärit Postimehe lehelt vaid erinevatest allikatest netis.
Kui tõenäoline on surra terroristi käe läbi?

(Need on USA numbrid)
1) Sul on 17600 korda suurem tõenäosus surra südamehaigusesse, kui hukkuda terroristi käe läbi (aastas sureb 700 000 inimest)
2) 12571 korda suurem võimalus surra vähi tagajärjel (550 000 inimest aastas)
3) 11000 korda suurem võimalus surra lennuõnnetuses (tehniline viga) kui lennuki vastu suunatud terroriaktis.
4) 1048 korda korda suurem võimalus saada autoõnnetuses surma, kui terroristi käe läbi.
jne.

Siia veel mõned huvitavad numbrid:

Kopsupõletik tapab aastas 60 000 inimest (USA) ja liiklusõnnetused umbes 40 000 inimest.

Võitluses terrorismi vastu kulutas USA 150 000 000 000 samal ajal aga südamehaiguste vastu vaid 2 000 000 000 ja südamerabanduse põhjuste uurimiseks aga vaid 300 000 000 USD.

Aastast 2001 alates on USA kulutanud sõjategevusele $1,610,928,900,100 (loo postitamise seisuga)

Üks arvamus “Turvatsirkus lennujaamas läheb põnevamaks” kohta

  1. Siin tuleb vaadelda ka US tootlust ühe inimese ja rahvaste kohta. Ekspordi võimest ja välispoliitikast. Välispoliitika on rahu tagamine ÜRO ja NATOga. Samas on oht kui ÜRO ei aktsepteeri US-i, siis jääb viimane ka NATO peale lootma s.t iseendale. Kes panustab NATOsse rohkem, siis saab ka rohkem otsustusvõimet.
    Näiteks kui Poola on NATO liige ja panustab 20-30% oma riigieelarvest (astronoomiline summa), siis aktsepteerib seda ka US. Võimalusel ka paremad mängumaad.

    Aga poliitika on üks suur segadus ja seda ajagu meie valitud pead. Meitele on see ajaraisk. Ka selle teksti lugemine.

Kommenteerimine on suletud