TTIP vastased meeleavaldused Euroopas – “TTIP on surm!”

Stop-TTIP-BrusselsTTIP on lühend, mis paneb peavoolumeediast solki ahmiva eestlase juhmilt silmi punnitama – pole kuulnud, pole näinud. Riigikogu liikmete reaktsioon on sama – tühi pilk ja seosetu pomin. Samal ajal käib aga mujal EU’s kõva TTIP vastane madin. Lähtudes lekkinud lepingu fragmentidest on TTIP vastased veendunud, et see leping muudab kõikide eurooplaste elukvaliteedi halvemaks.
TTIP peamine eesmärk on toetada suuri rahvusvahelisi ettevõtteid, nõrgendada demokraatiat ning riikide otsustusõigust kohalike teemade üle.
Berliinis oli tänavatel veerand miljonit TTIP vastats protestijat. Brüsselis arreteeriti umbes 100 TTIP vastast, kes blokeerisid liiklust EU peakorteri ees.

Allikas: Over 100 Anti-TTIP Protesters Arrested in Brussels

Berliini sündmuse pilte leiad siit

5 arvamust “TTIP vastased meeleavaldused Euroopas – “TTIP on surm!”” kohta

    • Karmim reeglistik iga kaupmehe vastu on turu eelistus. Probleemid algavad alles siis, kui väärikatele tootjatele hakatakse turusolkijate/rämpstootjate lobi kiuste hea töö eest repressioone määrama, hakatakse nõudma, et mahetoodangut ei või toota, mõne keemia-tööstuse toodangu kasutamist tullakse politsei-püstoli-ähvardusel nõudma. Teine probleemide allikas saab olema keskkonna-nõuete lõdvendamine, põhjendusega, et nii saab odavamalt ja “konkurentsivõimelisemalt” toota või muudetakse keskkonnanõuded selliseks, et need sobivad vaid partokraatiale hästi maksvale osapoolele. Brüsselit jälgides tasub alati meeles pidada, et need teised, teiste supermafiate, profi-poliitikud on seal samasugused, juriidiliselt korrektsed valgekraelised pätid nagu meie armastatud partokraadid. Küsimus on vaid selles, kes, kuidas, kust, mis skeemi abil, äri-litsensi-tasu küsib. Tõenäoliselt erinevate piirkondade “KAPO-d” uurivad “Tallinna Sadamaid” ja “Tallinna linnavalitsusi” ja “Silvergate’i” erinevate reeglite järgi, millest ka eri piirkondadest pärinevate profipoliitikute erinev kohastumus oma keskkonnaga.

      • Sinna pole midagi parata. Kes valisid Reformierakonna ja tema liitlased, valisid ka vabakaubandusleppe ja lisaklauslid. NATO on USA rahakoti peal enamasti ja nad tahavad midagi ka tagasi. Vabadus on lahe!

        • Tänan vastuse eest. Mina olen viimaseid 2 valimisi täiesti boikoteerinud, sest ma ei soovi tollele süsteemile oma osalemise kaudu legitiimsust juurde anda. Kunagi arvutasin kokku, et võimuparteid kokku said vast alla 50% nendest häältest, kes vääriks siis hääletama, kui vähese elukogemuse tõttu kergelt manipuleeritavad teismelised ei hääleta ja kõik vastavas eas eesti venelased hääletada saaks.

Kommenteerimine on suletud