Teadlased said teada kuidas lõpetada küberkiusamise

troll_000Milljoneid lapsi ja ka täiskasvanuid on kiusatud arvuti kaudu, “chatruumides”, mängudes, foorumites ja ka muudes kohtades, läbi interneti.

Esimesel oktoobril leiti vastus sellele, kuidas lahendada küberkiusamise probleemid, ka teiste inimeste arvamusel on see vägagi tark mõte. Mõtte leidis Peeter Tammeküla, dikteeris seda teemat ja avaldas oma arvamuse kuidas lahendada selliseid sündmusi. Tema ütlusel “Klõpsige “Start” logo peale, vajutage “Shutdown” ja andke arvuti ära.” Üle 10 000 Eesti kodaniku väitsid, et see ongi just see kõige parem lahendus.

(toim: NB! Valitsus ja peavoolumeedia, enne kui see “uudis” teid pöördesse ajab, tasuks vist mainida, et see on kodanik Torikase luul.)

7 arvamust “Teadlased said teada kuidas lõpetada küberkiusamise” kohta

 1. Küberkiusamist ei eksisteeri – kui midagi ekraanil ei meeldi, võib raali alati välja lülitada ja muude asjadega tegeleda.

  • Küberkiusamist ei eksisteeri

   Sama teeb välja kui tarkvarabugisid lahendada sellega, et masin välja lülitada ning unetust enesetapuga…

   Kiusamise põhjus pole mitte ekraan/arvuti. Bugide põhjus pole masin ning unetuse põhjus pole elusolek.

 2. Küberkiusamine laieneb sama laialt kui on seda lairiba. 4G/valgusoptiline küberkiusamine. Internet on inimmeele peegeldus.
  Üks soovitus: internet mõneks ajaks kinni ja raamatukokku- raamatute järgi.

 3. Küberkiusamine eksisteerib ainult proffesionaalsete ja amatöörohvrite ning nende kupeldamisega elatist teenivate inimeste peas, Internetis on alati võimalik valida mingi teine suhtluskanal või isegi identiteet. Tunnistan, et mu arvuti välja lülitamise soovitus oli ehk ekstreeme, ent unetuse enesetapuga lõpetamisega võrdlust see siiski ei vääri. Niiöelda “küberkiusamise ohver” võib ju alati mingi teise sobiva suhtluskanali vajada – “rate.ee” jätkuv kasutamine “p6rsake12” kasutajanime alt ei ole eluliselt oluline.

  • Lairiba arengul laieneb ka küberkiusamise mõiste ja kvaliteet, kuid õnneks vajab küberkiusamine mõlemaid osapooli. Nii ohvrit kui ka kiusajat. Näiteks valitsust kiusab rahvas näiteks bitcoini kasutamisega. Ja valitsus kiusab rahvast finspy_suguse rakendustega.

   Riikidevaheline küberkiusamine on seotud veel nuhkimisega. Seetõttu NSA loodigi. Kaitseks ja analüüsimiseks.
   56K modemi ajal veel nii jõulist küberkiusamist ei olnud, kuigi oli juba viiruseid.

   Kui üksikinimene saab arvuti ja telefoni välja lülitada, siis riik seda teha ei saa, ta lausa peab NSAt mängima, sest keegi teine hoiab arvuti sees igasuguste tagamõtetega.

Kommenteerimine on suletud