Täna kirjutad uudiseid sina, lgp lugeja.

teatepulk Täna kirjutad uudiseid sina, lugupeetud lugeja.

13 14+ aastat tagasi sai minut.ee püsti pandud  just selle eesmärgiga, et sina saaks ise uudiseid postitada – uudiseid, mis on sinu jaoks olulised või põnevad ning mida sa tahad teistega jagada.(Toim: tõlgitud ja koos korrektse viitega. Tänan)

PS! Uudiseid võid saata meile tegelikult iga päev.

10 arvamust “Täna kirjutad uudiseid sina, lgp lugeja.” kohta

 1. Kui rääkida uudistest, üldse infost, sõltumata sellest, mis kujul ta on (heli, tähemärkide jada, koreograafia, skulptuur, joonistus/foto), siis selle tähendus sõltub kontekstist. Mitmed naljad, mida progrejad koodi kommentaaridesse kirjutavad või tarkvara-komponentidele nimedeks annavad, on mõistetavad vaid nende sise-ringile. Näiteks üks eestlane pani ühes rahvusvahelises projektis ühe kasutatava komponendi nimeks “kompvek”. Välismaalaste silmis oli tegu igati asjaliku nimega, sest antud komponendi peamine funktsioon oli “compute vector”.

  Mõnikord seisneb suur osa sõnumist hoopis tekstiga kaasa pandud muusikas.

 2. Kas on ka mingi eriti hea põhjus, miks minut oma lugejate-kirjutajate eest peitu puges? http://minut.ee ja http://www.minut.ee osutavad galaktika keskmes olevale mustale augule, neile, kes juhtusid lugema uudist, et katsetamises on http://uus.minut.ee, on kättesaadav ka antud leht.
  Kas on väga raske teha http://www.minut.ee uus.minut.ee aliaseks, panna lehele http://www.minut.ee redirect lehele uus.minut.ee või vähemasti panna lehele http://www.minut.ee informatsioon, kuhu minut.ee kadus?

  Kahjuks tundub, et keegi on hetkel hakkama saanud minut.ee välja suretamisega.

  • Kahjuks puudub mul igasugune kontroll minut.ee domeeni üle. Vastasel juhul oleks ma selle ammu uue riistvara peale üle kolinud ning vanast lehest staatilise versiooni teinud.
   Ma olen seda ideed domeeni haldavale kodanikule lugematuid kordi välja pakkunud kuid ta ei reageeri ei e-mailide ega helistamisele. Seega, olen lõpetanud seinaga rääkimise.

   Ma arvan, et üks võimalus oleks tema käest minu.ee’d omav oü domeen ära osta.
   Kui lugejate seas leidub huvilisi, paneme rahad kokku ja teeme ära.
   Iseseisev uudistekanal, mis on eksisteerinud üle 10 aasta peaks midagi ikka väärt olema…

   •     Pakun, et kui „domeeni haldava kodanik” surnud või ajukahjustust saanud pole, siis tegeleb ta mingi uue paralleelversiooniga, mis pole veel küpseks saanud? See näib minu jaoks ainus mõistlik seletus vaikimisele …

 3. Ma olen üritanud saata uudiseid, pooled kaovad kuhugi tsensorite musta auku ilma mingi tagasisideta.

  • Mina sain tolle “tsensori” (toimetaja) staatuse suhteliselt hiljuti, mälu järgi huupi pannes 2014. aastal. Tunnistan, et minu “tsensuur” on seisnenud peamiselt laiskuses, sest iga loo juurde tuleb otsida, heal juhul kujundada, mõni teemaga seonduv illustreeriv pilt. Paar lugu olen markeerinud esitatust tagasi mustandiks (mis peaks, loodetavasti, autoril endal mustandina nähtav olema) põhjusel, et too lugu oli põhimõtteliselt võrreldav Twitteri säutsuga, kus, kui mu mälnu nüüd ei peta, polnud isegi viidet mahukamale loole, mistõttu seda ei oleks saanud isegi mujal kajastatud uudise mainimiseks klassifitseerida. Võibolla olen mõne loo tagasi mustandi staatusse lükanud põhjusel, et tekst näis olevat ilmselgelt, mitte lihtsalt poolik, vaid paksult täis isegi minu kirjavigadest hullemaid kirjavigu.

   Mustandi staatusesse tagasi markeerimine ei tähenda, et see tekst oleks sisu järgi tsenseeritud, vaid pigem väljendab minu soovi, et inimene teksti vormilise poole pealt veel viimistleks. Kuid, rõhutan, et enamik lugusid on hetkel avaldamata põhjusel, et nad lihtsalt seisavad redigeerimisoote-järjekorras ja ma pole jõudnud neile ilusaid pilte juurde otsida/teha. Eks ma pean üritama tublim olla. Mul on kahju, aga nii see on.

  • Mingi reklaam sai rippuma jäetud kuid muidu olen ikka lood üles riputanud.
   Kui pole viiteid ja mingi rida stiilis “blaa blaa blaa…” siis väga ei viitsi ise otsima hakata, et millega tegu. :)

   Äkki on mõni konkreetne näide (pealkiri)?

   • Olukorrast Rootsi riigis n2iteks, politsei raport, kus Rootsi politsei tunnistas, et on kaotanud kontrolli teatud piirkondade yle riigis.

Kommenteerimine on suletud