Tallinna esimene bitcoinide ATM

Aivar Paul, mees kes vihkab bitcoini

Ma ju ütlesin, et ei mingit bitcoinimist

BTC kirjutab. Need kes RAB-i viha ja tagakiusamist ei karda, võiks kohe jalad selga võtta ja bitcoine ostma hakata. Ühtlasi on tegemist esimene bitcoin-ATMiga Baltimaades, mis asub Tallinnas valuutavahetuspunkti SPOTEX ruumides., teatas Bitcoin ATMi opereeriv DeCrypto OÜ.

„Mulle meeldivad innovaatilised protsessid. Nende abil saab muuta argipäeva lihtsamaks ja mugavamaks. Ma näen sellist võimalust ja potentsiaali bitcoinides, seepärast tegelen bitcoinide edendamiga Eestis. Soomes on praegu juba 13 töötavat bitcoin ATMi, kogu maailmas on neid üle 300, nüüd toome esimese ATMi ka Eestisse,“ ütles DeCrypto OÜ juht Deniss Kudrjašov.

ATMis on võimalik teha ainult bitcoinide ostutehinguid ning seda ainult euro kupüüride eest. Bitcoinide vahetuskurss sõltub jooksvatest börsihindadest. Enne bitcoini ostutehingu sooritamist peab ostja ennast telleri juures identifitseerima kehtiva isikut tõendava dokumendi alusel.

ATM asub Tallinnas, aadressil Tartu mnt 51/51а, valuutavahetuspunkti SPOTEX ruumides.

Allikas:
Eestisse jõudis esimene Bitcoini automaat

3 arvamust “Tallinna esimene bitcoinide ATM” kohta

 1. Huvitav, kas see bitkoinide ostmisega seonduv autentimine on selleks, et mafioosodel Toompeal ja nelikpartei peakontorites oleks lihtsam nelikpartei türanniale konkurentsi osutavaid osapooli represseerida ja katuseraha sisse nõuda? Jääb vaid loota, et tegelikult osa “autentimis-jälgi” koos tehingutega tegelt kustutatakse, umbes nagu NSA korral peavad poliitilised dissidendid enda varjamiseks NSA arvutuskeskustesse sisse murdma ja sealt andmeid kustutama, lootuses, et NSA ei suuda kogu seda meeletut andmemahtu varundada, hoides oma hoidlas vaid ühte koopiat.

 2. Ära taha Toompeale, seal nad kontrollivad üksteisi igapäev.
  Eesti on nii väike, et turvalisuse huvides peab kontrollima igat rahakotti, et keegi rikkaks ei saaks ja kohe pätti tegema ei hakkaks. Ka loteriivõiduga oled partei kontrolli all. Ole siis viisakas ja lepi olukorraga.

  Kiviaeg on möödas, nüüd on elektrooniline juhtimine ja kontroll. Viriseda ei ole midagi, sest jäätist saab veel sularaha eest.

 3. See Keskpankade paberaha või ka igat sorti elektrooniline raha ei ole veel ainuke maksevahend. Saab maksta kõiges: piimas, diislis, puidus, karusnahas, soolas, mees või kangides.
  Mõned oskavad veel suruõhku müüa. Olen kuulnud, et mõne suitsupaki eest saab ka raha vastu.
  Ja mis peamine- eestis müüakse ka kruusa ehk siis kruusatehingud on hinnas.

Kommenteerimine on suletud