Soome ja Saksamaa vaheline võrguühendus saab reaalsuseks

Mõned aastad tagasi alustati valitsuste heakskiidul ja toetusel ülikiire võrguühenduse loomist Soome ja Saksamaa vahel. Läänemere põhja rajatav kaabliühendus sai hüüdnimeks “Merelõvi” ning selle vettepaigutamine algas esmaspäval Santahamina rannikupiirkonnas Helsinki lähedal. Kaabli tootjaks on Alcatel Lucent ning selle haldamisega hakkab tegelema Soome firma Cinia Group. Soome riik koos pankade ja kindlustusfirmadega on investeerinud projekti 100 miljonit eurot. Loodetakse, et investeering tasub end aja jooksul ära, tagades soovitava ärisektori elustamise. Uus võrguühendus peaks Soome tegema sõltumatuks Øresundi sillast, mis praegu Taani ja Rootsi vaates võimalik ohuallikas on. Lisaks võib juhtuda, et Soome poolne ots läheb edasi Aasiasse, andes sellega uue hingamise võibolla ka siiamaile ja vabaduse senisest naabrite nuhkimisest.

5 arvamust “Soome ja Saksamaa vaheline võrguühendus saab reaalsuseks” kohta

 1. Rootslased kindlasti pahandavad, sest nende poolt NSA-le esitatav arve väheneb ja Soomlaste oma suureneb. Arvestades USA majandus-sõjanduslikku huvi aasia-riikide vastu ja seda, et Saksamaa on Euroopa Liidu kui maailma ühe suurima, hetkel veel suurima, ühisturu, Euroopa Liidu de facto keskus, siis mingi osa selle kaabli maksumusest kaetakse tõenäoliselt Hiina ja Saksamaa vahelise võrguliikluse pealtkuulamis-tasudega. Soome saab ju tegelt toda kaablit jätkata Hiina pea-aegu otse-teed-pidi, läbi Põhja-jäämere.

 2. http://naziorgukitfhvms.onion/ onion/tor saidist leiab informatsiooni/heli/dok/videosi Adolft Hitlerist.
  Antud teemaga muidugi ei ühti, sest maailm on muutunud. Venemaa on ka muutunud heaks ja paremaks. Süürias on ilus elu ja maailmas on paradiis. Soome on NATOs ja Venemaa on Šotsiga maailma spordi ja äri-pealinn.

  Ühesõnaga rahu Süüriasse, Juutidele ja kasakatele!

  • Ma nüüd täpset aastaarvu ja õppejõu nime ei hakka üles otsima, aga kas 2013. või 2014 aasta kevadel käisin Tallinna Tehnikaülikoolis ühes õppeaines, kus üks britt tutvustas islami ja hiina kultuuri, ajalugu. Ühes loengus näitas Ta mäenduse maja aatriumis oleva kohviku vastas olevas kino-auditooriumis ühte Hiina kommunistliku partei poolt finantseeritud, ülihoolikalt tehtud ja väidetavalt ka üüratu eelarvega, efektide poolest igati Matrix-nimelise filmiga samal tasemel propagandafilmi ning seda põhjendusega, et kui tahta mingist poliitilisest režiimist ajaloolase pilguga hästi aru saada, siis propaganda-materjal on suurepärane selle poolest, et seal on puhtalt, destilleeritult, kõrval-mõjude-vabalt, kajastatud täpselt see ideoloogia, millega võimul olev seltskond oma tegevust avalikult põhjendab.

   Sealt ka üks põhjus, miks ka kõige räigemaid prpaganda-üllitisi ei tohi kunagi ära tsenseerida ja miks Tor’i-sugused võrgud võimaldavad inimestel ka ajalugu tõetruumalt uurida. Nagu ma just selgitasin, ka puhas, absoluutselt kallutatud, propaganda omab olulist informatsioonilist väärtust. Võite oma vaimu-silmis ette kujutada, kui palju huvitavamaks kogu ajaloo uurimine ja õppimine muutuks, kui Tei ajaloo tunnis “õige ja vale” ette-nämmutamise asemel antaks ette toorm-materjal eri ajastutest pärinevate propaganda-materjalidega, arheoloogiliste leidude andmebaas, matemaatiline ja lingvistiline ettevalmistus andmete analüüsimiseks ja vana-moodse keele, vana saksa keele, vana inglise keele, jne. keelte uurimiseks. See oleks juba hoopis teine tase, aga siis muutuks ju inimesed jälle liiga targaks ja noh, nagu öeldakse, ülejäänud, NSV-liidu-aegsed solk-ajaloo-tunnid kaasa arvatud, on juba “ajalugu”.

   (Selleks, et mitte ausatele ja väärikatele, juhtumisi NSV-Liidu ajal oma karjääri alustanud, ajaloo-õpetajatele mitte liiga teha, mainin igaks juhuks, et väärikatel ajaloo-õpetajatel oli võimalus lihtsalt vaikida, laus-valesid mitte käsitleda, keskenduda ürg-ajaloole, mida mitmed neist ka tegid, aga seegi on ju osaliselt ajaloo-tunni solkimine, sest õpetaja ju ei saa ausalt ja otse käsitleda seda, mida ta ise spetsialistina arvab, et korrektne oleks.)

 3. Ma nüüd ka lasen natuke auru välja. Nimelt avastasin oma mobiilse interneti-ühenduse katkemise kaudu katse-eksitus-meetodil, et mobiilioperaatorid on enam-vähem kõik sellise käkiga hakkama saanud, et nad enam ei keera “andmemahu” täitumisel kiirust lihtsalt väiksemaks, vaid panevad kiiruse täitsa, plõmm, kinni, NULLI. Suur soodne pakett, mida Tele2 mulle kevadel maha müüs, kus pakuti välja, et kõik on sama hästi kui EMT’s ja väiksema hinna eest, et tolleks kiiruse-vähendus-limiidiks on 5GiB ja puha, osutus PETTUSEKS, LIHTLABASEKS VALEKS. Piirang oli 2GiB peale keeratud ja kiiruse vähendamise asemel on kiirus NULLI PANDUD. Ma lihtsalt varem ei märganud seda, sest kasutasin mobiilset internetti nii vähe. Ehk siis, just siis, kui mul seda mobiilset internetti üldse tarvis läheb, ei ole seda võimalik kasutada ja seda LIHTLABASE PETTUSE JA VALE TÕTTU.

  Kui nüüd lisada siia juurde asjaolu, et mobiilioperaatorid telefonikõnede pealt enam ammu suurt midagi ei teeni ja nende peamine leib oligi just see interneti-ühendus, siis need palgalised direktorid, kes neid sidefirmasid juhivad, peavad ikka parajad majandus-paparatsid olema, et oma juhitava ettevõtte viimasegi sisse-toova kauba kvaliteet nii alla viia. Korrektne oleks, et nad palkaks PR-firmadest lobi-iste, kes kilekoti-rahaga, kui mitte partei-kontoris, siis pööbelmeedia-kontoris, käiks, et lobida, et nende firma ei pea represseerima oma kliente organitele pealtkuulamisvõimaluse loomise näol.

  Põhimõtteliselt on seis selline, et lisaks klassikalisele IP-võrgule on tarvis luua kodanike-algatuslikke juhu-võrke(“ad hoc network”), et tavalised ISP-d mõttetumaks osutuks. Näiteks laserdioodid on täitsa talutava hinnaga ja FPGA-d näivad ka sobiva hinnaga olevat. Kui selline võrk töötabki vaid ilusa ilmaga, mil vihma ega lund ei saja, pommitamisest põlevate majade suits ei sega, siis pole hullu. Seegi on edasiminek, võrreldes praegusega. Ja lõppude lõpuks, kui neid mobiilseid ja muid internetiühendusi küll katkestuste, küll tarnija lolluse, tõttu kinni keeratakse, need ka vigade tõttu maha kukuvad, siis selline nähtus nagu “interneti ilm” on juba praegugi täiesti olemas.

  Aga need direktorid, kes sidefirmadele hukku organiseerivad, võiks järgmiseks küll kuhugi partokraatia palgaliste politrukkidena KAPO/FSB/jne. organites poliitiliselt määratud ametikohtadele tööle minna, et nad sarnaselt Tallinna Sadama korruptsiooni-juhtumiga ka organeid oma tööstiili ja korruptsiooni abil tuksi keeraks. Kes neist direktoritest praegu veel korruptiivne ei ole, see muudetakse partei-töö käigus ilusti korruptiivseks ning see raha, mis “organites” leidub, on tõenäoliselt päris magus, sest see on ju ka salastatud, seda on raske auditeerida. Ega sellest, kes organitest “peremehe käe hammustamise” eest, Tallinna Sadama ja Savisaare korruptsiooni loo eest, kinga sai, saab, vist eriti avalikult ei räägita.

  Vot, sedasi ma arvan 2015_10 seisuga Eesti sidefirmade turu-olukorrast.

Kommenteerimine on suletud