Siiditee 2.0 hädas bitcoinide saladusliku kadumisega

Pole vast suuremat sorti ime, et elluäratatud Siiditee koheselt küberkaakide huviobjektiks satub. Virtuaalraha bitcoini võidukäik on samas ka selle süsteemi suurim probleem – raha liigutamine on sedavõrd mugav, et selle pihta panemine tundub karistamatu ja lihtne tegevus.

Viies need kaks teemat kokku saamegi loogiliselt tuletise, et põnevate teenuste ja toodete turustamisega tegelenud Siiditee järglane tänu bitcoinide transpordi ebatraditsionaalsele käitumismudelile rahast tühjaks kanditi. Summa suuruseks algselt arvati lausa enam kui 58 tuhat bitcoini, kuid hilisema oletuse järgi vaid ehk umbkaudu 4 tuhat virtuaalraha 2,6 miljoni dollari väärtuses vasakule suunati.

Omakaitse salgad olla kolme kahtlusaluse jälil – raske oletada, kas tegemist tõeväärse informatsiooniga või tegemist hoopis infosõjaga nii kaastöötajate ja luureorganisatsioonide vastu. Head see endaga kaasa justkui ei too, sest usaldusväärsuse kahanemine vähendab ka liikuva raha hulka, kuid marutõbist kassi enam kotti tagasi ei topi ning töö erinevate turvaaukude lappimiseks juba käib.