Selgrootu Obama ja lödid poisid EU’s – Gruusia, Ukraina ja Balti riigid

spineless obamaSee, et Euroopa Liit “neelas alla” Venemaa agressiooni Gruusia vastu, viis sündmusteni Ukrainas, ning juhul, kui EL ka seekord Venemaale järele annab, on järgmine sihtmärk Balti riikides, arvab Vene poliitikaekspert Andrei Piontkovski, kes töötab USA Hudsoni instituudi uurimiskeskuses ning on ka Maidaniga solidaarsuse komitee organiseerija Venemaal.

Kreml püüab lõhestada Ukraina ja annekteerida Krimmi, kuid Lääs ei suuda Venemaad talitseda, kuna USA presidendi Barack Obama poliitika on sama selgrootu, nagu EL-i poliitika, vahendas portaal ru.delfi.lt Piontkovski eelmisel nädalal antud intervjuud Leedu portaalile LRT.lt.

Prognoosides, kuidas areneb olukord Ukrainas, ütles Piontkovski, et Venemaa president Vladimir Putin ei anna järele ning seetõttu hukkub palju inimesi.

“Kuid Kreml ei saavuta oma poliitilisi eesmärke ning sellest saab Putini välispoliitika hävitav lüüasaamine, mis mõjutab ka sisemisi poliitilisi protsesse Venemaal,” ütles ta, viidates sellele, et peab silmas kaugemat tulevikku.

Tema sõnul ei suuda praegune EL, millel ei ole eredaid liidreid ega kindlat poliitikat, Putini geopoliitilisele ekspansioonile arvatavasti vastu seista. Lääne kõige suurem probleem on samasugune, nagu Chamberlaini ja Daladier’ ajal, kes “rahustasid” Münchenis Hitlerit: Lääne liidrid ei saa aru režiimi olemusest ja meelitavad diktaatorit.

Uudise edastas ERR via ru.delfi.lt Vene analüütik: pärast Gruusiat – Ukraina, pärast Ukrainat – Balti riigid