üks võimalus kriisist välja

Home Forums Majandus üks võimalus kriisist välja

This topic contains 3 replies, has 2 voices, and was last updated by  martin_vahi_v2_konto_Martin_Vahi_enda_poolt_suletud_2016_05 3 years, 10 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2292

  vaba
  Participant

  Üks võimalus kriisist väljapääsemiseks oleks kui mingi pakrotti minev X riik seadustaks bitcoini krüptoraha ja teeks tagatiseks sinna sissemakse e. investeeriks ja teeks tagatiseks bitcoini oma paberrahale.

  bitcoin = bitcoin keskserveriga.

  See tähendaks seda, et ametlik bitcoini tarkvara oleks võrdväärne X riigi keskserveri poolt juhitava bitcoiniga.

  Näiteks kui välisinvestor või turist tuleb oma bitcoinidega ja teeb ülekande keskserveri poolt juhitava bitcoini aadressile, siis on see tunnustatud ja maksud toimivad ning X riik saab tulu.

  Loomulikult eeldab see bitcoini turvasüsteemide uurimist ja võib-olla üldse litecoini turvasüsteemide alternatiivsusi.

 • #2316

  Kunagi, sõna otseses mõttes keskkooli-õpilasena, võibolla lausa põhikooliõpilasena, enne 1998. aastat, imestasin, et milleks on vaja sõdu ja üksteisele ahvi kombel kaikaga pähe taguda kui maailmas on ilma selletagi raskeid probleeme, mille lahendamises võistelda, jalaga segada. Näiteks vähkkasvajad on sisuliselt tarkvaravea ilmingud ja see keemiliste reaktsioonide rägastik, mis elus-organismides toimub, on piisavalt räige, et neid ei ole mõtetki üldse paberil kirjeldama hakata. Juba ainuüksi orgaanilise keemia molekulide keemiatunnis kirjeldatava skeemi kohaselt kirjutamine näib tobe ja ma paneks neile molekulidele lihtsalt arvud nimeks, stiilis 993478673, 2343454, 134632, jne. Kui siia lisada dinosaurusi hävitanud komeet ja venemaal aknaid purustanud komeet ning igasugu loodus-katastroofid ja asjaolu, et külma sõjaga lõppes sisuliselt ka lennumasinate edasi-arendus, tänapäeval lendab Tallinna ja Kuressaare vahel NSV-Liidu aegsest Яак-40’st aeglasem propellerlennuk, sest seltsimehed pole tulnud välja ideega panna tuulisele saarele püsti mõned tuulegeneraatorid, millest toodetava vesinikuga saaks kiirema ja mugavama ja suurema lennukiga loodussõbralikult lennata, jne. siis näivad profipoliitikud järjest enam mitte enam isegi lihtsalt kaabakatest parasiitidena, vaid lausa mõrtsuk-klouni riietes eluohtlike toladena. Eluohtlikena seoses sõdadega ja seoses selle laibahunnikuga, mis meditsiini-alase arendus-töö tegemata jätmise tõttu tekib.

  Kuid, aja jooksul olen ära tabanud oma mõttekäigu ühe räigetest vigadest. Nimelt, profipoliitikud ongi tolad, kes oma erialal põruvad, sest üks tõsiselt andekas ja tasemel spetsialist, äri-inimene, arst, tarkvara-arendaja, teadlane ei ole nõus oma tööd nurka viskama ja suurema palga eest mentaalselt ja erialaselt ALLA KÄIMA. Mitte-kõige-andekamatest kaabakatest tolad saavad aga konkurentsis olla hästi mõjusad vaid siis, kui nende tegevust ei takistata ning siin jääb minu mõttekäik 2016_01 seisuga veel poolikuks, sest profipoliitikute poolt tekitatavate kannatuste kogust arvestades võiks ju ometigi neil andekamatel spetsialistidel leiduda motiivi näiteks 1 päev 7-päevalisest nädalast kulutada oma enda kahjude minimiseerimisele. Kui mõelda 2. Maailmasõja sõjapurustuste peale, siis isegi kõige inimvaenulikum äri-hai ja natsi režiimi mõrvu aksepteeriv edukas teadlane võiks ju ometigi ära tabada, et kui tema kodulinn varemetes on ja tema kliendid sõjast tuleneva MaSu tõttu purupaljad on, siis ei edene ka tema enda äri eriti hästi. Albert Einstein mõtles, et ta ei hakka lollidega kaklema ja lihtsalt liigub kuhugi kaugemale, lastes lollidel sõdida, aga saksamaal leidus ju piisavalt spetsialiste, kel oli majanduslikult võimalus minema kolida, aga kes ei võtnud vaevaks ära kolida, arvates, et küll see 2. Maailmasõda 1. Maailmasõjast erinev ja “sobivam” tuleb. See on koht, millest mina aru ei saa.

  Sama lugu tänapäeva eesti intellektuaalidega, kes ei elatu profipoliitikute armuandidena antavatest teadus-raha-grantidest. Vaadake kasvõi eesti IT-inimesi. Iga jumala aasta saab Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli peale kokku IT-diplomi suurusjärgus 100 noort inimest, mis teeb viimase 10 aasta peale umbes 1000 (TUHAT) kõrgaharidusega IT-spetsialisti, kuid paljud neist siis on välja tulnud mingi tarkvaraga või riistvaraga, mis on mõeldud profipoliitikute sigaduste sümptomite leevenduseks? Globaalselt on olukord veel nukram, sest globaalselt on ju neid IT-spetse lausa miljoneid, ka need vana-kooli tegelased 60-ndatest, kuid reaalselt globaalse 1984 vastu ning üldse tarkvara-tehnoloogia “musta tööga” tegeleb ehk, oleta, net kokku umbes 500 (viis sada) inimest, kes siis arendavad kompilaatoreid, Tor’i, GNUnet’i, Linux’it ja muid opsüsteeme. Mingid väikesed pühapäeva-kiir-häkk-käkid ei lähe mu praeguse arutelu kontekstis arvesse. Tüüpiline eesti IT-inimene marsib hommikul kontorisse, siis, heal juhul, teeb seal isegi tööd, sõltuvalt iseloomust, ning siis marsib õhtul koju ja kõik, sellega kogu ta elu peale seksimise, söömise, klubitamise, erialase ensetäienduse, sportimise, laste kantseldamise piirdubki, tulgu või veeuputus või 3. Maailmasõda koos robootiliste inim-tapamajadega.

  Minu 2016_01 arvamus on, et nii nagu džunglis olevatele ahvidele ei ole mõtet minna rääkima, et peaks nagu mingi teadusega tegelema või oma huvide eest jahimeeste tegevuse osas seisma, nii saab ka inim-rassis olema väga erineva intellektuaalse arengu-tasemega olevusi. Ahviliike on mitmeid. Inimliike saab ka olema paralleelselt mitmeid, mõned, lollimad, surevad julma sõja ja majandushädade tõttu välja, mõned liigid jäävad erinevatel põhjustel alles. Majade tsivilisatsioonid Lõuna-Ameerikas on oletatavasti kõik välja surnud. Egiptuse impeeriumist, kus vaaraode kummardamise usust said alguse nii islam kui kristlus, on järgi vaid püramiidid, millele 2015 seisuga soditakse graffitit ja mille astangutelt võib leida Coca-Cola pudelite kujul olevat prahti. (Piibel ja Koraan said alguse püramiidi-seina-kirjutistest, mis olid kaasa pandava kulla ja väärtesemete asenduseks, sest kuld-aardeid kiputi hauarüüstajate poolt püramiididest ära varastatama, aga hieroglüüfilisi kirjutisi hauakambri seintelt ei tahtnud keegi.) Oletan, et selle riiklusega saab olema sama, mis kirikuga, et kunagi oli kirik see, mis sõdu pidas ja makse kogus kuni siis mõni ärikas, “kuningas”, otsustas, et tema parem kogub teistelt makse selle asemel, et kirikule maksta. Kirik on mitu tuhat aastat vastu pidanud ja islamistlikus kultuuriruumis on riigi president ka ametlikult tolle riigi kõrgeim vaimulik. Nii oli see isegi Iraagis Saddam Husseini korral. (Ajaloo musta iroonia kohaselt hukkas ISIS Saddam Husseinile surmanuhtluse kummitembeldanud kohtuniku.) Pärast kuningate maksu-kogumist aga toimus Prantsuse Revolutsioon, renessass, pannes maksukogumise ja sõjapidamise kuningatelt profipoliitikute komiteede kätte kuid jättes kuningad sarnaselt kirikule ilusti, sümboolselt, alles, nii nagu nad eksisteerivad Rootsis, Taanis, Norras, Inglismaal. Isegi CIA ennustas aastal 2012, et järgmine sarnane etapp saab olema kujul, kus senised, demokraatlikud, valitsused lükatakse kuningate ja kirikute kõrvale ajaloo riiulile ning seda just häktivistide poolt, kes suudavad seoses tehnoloogia arenguga olla sõjaliselt ja muidu tehnoloogiliselt sama võimekad nagu vanasti riigid olid. Tuleb välja, et Washington’i supermafioosod on hakanud juba vaikselt Räni-orus lipitsemas käima(arhiivkoopia).

  Tänan lugemast, kuigi, möönan, et kirjutasin praeguse kommentaari kiiruga ja ei hakka ise oma kirjutatut väga põhjalikult üle lugema. :-/

 • #2319

  vaba
  Participant

  Sul on oma vaatenurk. Aga poliitikud on valitud rahva poolt ja ainuke viga on see, et poliitikud ise kandideerivad.

  Aga bitcoin on veel alles.

 • #2321

  Tänan vastuse eest, aga mina pole neid poliitikuid valinud ning see, et mind röövivatel pättidel on demokraatlik enamus, ei tähenda, et ma olukorraga leppima peaksin. Sama lugu utilitarismi näitega, kus keegi inimröövitakse ja tapetakse eesmärgiga päästa tema doonorelunditega rohkem kui üks inimelu. Juhin tähelepanu ka asjaolule, et kui tapamajas igapäevaselt tapetavatel lehmadel oleks võime enda eest seista nagu natsi-koonduslaagri juutidel, peetaks tapamajade pidajate üle “Nürnberg-i kohtuprotsesse”. (Ma pole taimetoitlane ja söön liha ilma igasuguse süüta, tunnistades, et inimene on siiski kiskja. Kalu söön ka hea meelega.)

You must be logged in to reply to this topic.