Mikroskeemide valmistamine laserablatsiooni meetodil

Home Forums Riistvara Mikroskeemide valmistamine laserablatsiooni meetodil

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  vaba 3 years, 9 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2324

  Aastal 2016 on tavaliseks mikroskeemide valmistamise tehnoloogiaks lahendus, kus sadestatakse materjale ja siis vahepeal lahustatakse osa sadestatud materjali keemiliselt ära. Võibolla õnnestub füüsiliselt suuremaid ja selle võrra aeglasemaid transistore luua viisil, et on olemas mingi “napoleoni kook”, millest siis laser-ablatsiooniga lõigatakse 2D-koordinaadistikus erineva sügavusega tükke välja. Laserablatsiooni idee seisneb selles, et hästi korraks antakse materjali kõige pealmisele aatomite kihile laseri abil nii suur energia, et nad aurustuvad materjali pinnalt ära, kusjuures erinevalt laseriga sulatamisest võib laser-ablatsiooni abil materjali isegi jahutada, umbes nagu kuum vesi jahtub viisil, et kineetilist energiat enim omavad osakesed, vee korral molekulid, lahkuvad vee pinnalt, jättes veekogumit moodustavate osakeste keskmiseks kineetiliseks energiaks ehk temperatuuriks midagi väiksemat kui seal ennem oli.

  Tõenäoliselt peab selle asja toimimiseks laseri valgus tolles materjalis hästi neelduma, mis tähendab, et napoleoni koogi stiilis ehk mitmekihilise tordi stiilis lahenduse korral tuleb “vahukoore” ja “moosi” aurustamiseks kasutada erinevat värvi valgusega lasereid. Teisest küljest, lasermoodulid on tänapäeval hästi odavaks muutunud. Eraldi teema on muudetava värvusega laserid, aga tont teab, võibolla annab seal ka midagi talutava hinnaga välja mõelda.

  Ma 2016_01 seisuga laser-ablatsiooni ei tunne, aga üks idee on, et nii nagu mehhaanilistel pendlitel on oma resonants-sagedus, nii võib ka ainetükis olevate üksikute molekulide ja aatomite korral eksisteerida neil osakestel pendli stiilis resonantssagedus ning võibolla õnnestub laserdioodipõhist laserit vilgutada täpselt sellise sagedusega, mis vastab tolle aine osakeste resonantssagedusele. Lihtsaima eksperimendi jaoks võib näiteks uurida, et milline materjal neelab just tolle odava valgusdiood-laseri valgust, siis see materjalitükk kuidagi soojaks ajada ja siis põrutada talle sobiva sagedusega laseriga. Ma neid materjalide omadusi ei tea, pole arvutusi teinud, aga kui veab, siis võiks mõeldav olla isegi nii lihtne eksperiment, et tavaline kõrgsagedus-generaator ühendada otse valgusdioodiga. Kui kõrgsagedusgeneraatorit võtta pole, võib näiteks proovida kasutada mõnda odavat, ostetavat, generaator-mikroskeemi ja siis mingi analoog-trikitamisega realiseerida midagi vanaaegset võnke-ringi-sarnast, kasutades parasiit-mahtuvusi ja parasiit-indukttiivsusi ning siis too signaal mõne ülikõrgsagedustransistoriga enne dioodi juhtimist üles võimendada.

 • #2328

  vaba
  Participant

  Tuleb meelde cd/dvd laserplaadi kõrvetamise ja lugemise tehnoloogia.
  Võiks olla “3d printer formicrochip” jaoks. Hinnad võiks alata 10 000€ ja saab ainult visa/mastercard-iga.
  Teed mikroskeemi dokumendi valmis ja saadad masinale. Mõne tunni või päeva pärast saad oma nimelise protsessori valmis ja paned oma arvuti emaplaadile.

  Tegelikult oleks soovitav mikrokiipide tarkvara anda välja GPL3 litsentsiga. Et kasutaja saab seda usaldada.

You must be logged in to reply to this topic.