lisan, et sain hakkama

Home Forums Riistvara lisan, et sain hakkama

This topic contains 3 replies, has 2 voices, and was last updated by  vaba 3 years, 10 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2253

  (tõstsin martin_vahi_v2 kommentaari siia, sest see ei haakunud teemaga, Pampa)

  Täiesti teemaväliselt lisan, et sain hakkama VirtualBox‘iga jooksutatava virtuaalmasina-jäljendiga, kuhu on ära kompileeritud ja seadistatud gigablast.com otsimootori privaat-isend. Kunagi proovisin YaCy’t, aga YaCy realisatsioon oli/on nii vigane, et ta toimib vaid erand-korras, aga selle Gigablast’i sain pärast pikka putitamist ja muidu asja üle mõtisklemist üle kivide ja kändude isegi tööle. Gigablast kulutab umbes 1GiB kettamahtu 1M dokumendi indekseerimiseks ehk ~1KB dokumendi kohta. Ma ei tea kuidas, ma pole koodi uurinud, aga vähemalt väliselt näib küll jube hästi toimivat.

  Teine uudis on, et Flash-mälu on moraalselt vananenud. 2015_12 seisuga mälukaarte, vist, veel ei ole, aga Järve keskuse Oomipoest võimalik tellida juba mikrokontrollereid, mis Flash-mälu asemel kasutavad FRAM-mälu. Ma täpselt ei tea, aga autotööstuse mikrokontrollerites pidavat just FRAM’i eelistatama. Fakt ju on, et kui Flash-mälust kood kustub, siis auto mootori juht-komponent lakkab töötamast, mistõttu võib olla täiesti reaalne, et mõni Flash-mäludega mikrokontrolleritega auto sõidab oma ABS-iga teatud aastate pärast kraavi või vastassuunavööndisse puhtalt Flash-mälus oleva programmikoodi kustumise/korrupeerumise tõttu.

  Mööan, et ma pole oma Flash-mikrokontrolleritegagi jõudnud mängida, aga hea on kursis olla ja kui mõni inimene vaatab vaateaknal nips-asjakesi ja suveniire pilguga, et on ilus, aga pole mõtet osta, sest pole midagi praktilist sellega peale hakata, ei jõua tegelda, jne., siis mul näib selline pilk mikrokontrollerite peal olevat. :-D

  • This topic was modified 3 years, 11 months ago by  Pampa.
  • This topic was modified 3 years, 11 months ago by  Pampa.
 • #2265

  vaba
  Participant

  Millal pappi teenid?

  • #2272

   Tolle Gibablast’i pakendamise projektiga tõenäoliselt MITTE KUNAGI, aga kõik ei ole nii must-valge. Nimelt, mu PHP-teek, Sirel, ning mu JavaScript’i teek, Raudrohi, said mõlemad alguse hoopis ühest kliendiprojektist ning mmmv_raspbian_t1 on samuti inspiratsiooni saanud just ühe väga konkreetse kliendiprojekti vajadustest, koostatud mõttega, et oleks vajadusel ka hiljem kähku võtta. Eks vastavalt vajadusele saab ka toda Gigablast’i virtuaalmasinat muule kohandada ja muuks kasutada. mmmv_devel_tools on mõeldud olema projektide-ülene, korduvkasutatav.

 • #2273

  vaba
  Participant

  Peaksin lisama uue uudise, et “non-free” kasutamine ei ole enam ohtlik ja ka palju tänu sellele, et liivakasti/turvakasti saab asetada kerneli logid ja tulemüüri reeglid. Seega puudub võimalus nuhkvaral midagi muuta ja lõpuni üle kirjutada.
  Kui mõni geenius suudab luua supertrooja, mis hakkab kernelis draivereid ja seadusi muutma, siis tmpfs ja sandbox suudab sellele piiri peale panna. Põhiline kartus, et trooja saab mälu peal midagi ümber kirjutada on välistatud juba paar aastat iseseisvat elu elanud mälulukustuse tõttu.

  Lõppprobleem on ainult partitsiooni inode ülekäitlemisel/survestamisel/”ddos”-imisel aga iga stabiilne fsck saab sellega hakkama. Alglaadimine ja fsck-imine ja asi töötab valatult.

You must be logged in to reply to this topic.