Euroopa Interneti seadus

Home Forums Poliitika Euroopa Interneti seadus

This topic contains 5 replies, has 4 voices, and was last updated by  martin_vahi_v2_konto_Martin_Vahi_enda_poolt_suletud_2016_05 3 years, 10 months ago.

 • Author
  Posts
 • #2124

  vaba
  Participant
 • #2132

  Pampa
  Keymaster

  Next week the European Parliament will vote on Europe’s new telecoms regulation which includes net neutrality rules. While the legislation is a step forward for many countries, experts and activists warn that it may leave the door open for BitTorrent and VPN throttling if key amendments fail to pass.

  K: Kuidas saaks Eesti kodanik seda otsust mõjutada?
  V: Ei saa, sest rahval, kelle eest peaks valitud poliitikud seisma, pole mingit kontrolli juba võimu ligi pääsenud poliitiku üle.

  K: Mida saavad ära teha EU suuremate riikide rahvad
  V: Veidi märatseda tänavatel ja lõhkuda eraisikutele kuuluvatvara (kellest ükski pole otsuseid tegev poliitik) ehk siis mitte midagi, sest rahval pole mingit kontrolli juba võimu ligi pääsenud poliitiku üle.

  • This reply was modified 4 years ago by  Pampa.
  • #2136

   vaba
   Participant

   Ikkagi saab valida omale õige poliitiku ja isegi ka tarkvara ja ISP.

 • #2137

  ipa
  Participant

  kaja.kallas@europarl.europa.eu aga vaevalt, et see toimuva mõju adub.

  >Ikkagi saab valida omale õige poliitiku

  Arusaamatu väide. See tsirkus, mida iga 4 aasta tagant tehakse, ei anna sulle mingit “õiget poliitikut”. See sitavares, kellele sa oma hääle andsid, liigub ülejäänud kõntsaga samas suunas ja tempos. Ehk sa ei saa seda, mida see sitavares sulle enne valimisi lubas.

 • #2143

  vaba
  Participant

  Küsimus: Kuidas ma tean, et see poliitik on see sama inimene ja ei ole keegi teine?

  Vastus: NSA kvantarvuti juhib ja kontrollib kõiki ja Washingtonist tulevad juhised ja instruktsioonid. Teie poliitiku päevakava on sisustatud. Olete kindlates kätes.

 • #2285

  Üks asi on igas tahes kindel: ISP-de peadirektoriteks on vegeteerimisest huvitatud palgalistest kubjastest karjääri-direktorid, kelle peamine huvi on komparteilase kombel oma hierarhia tipus rahulikult vegeteerida, riskimata oma suure palgaga ja vaevamata ennast reaalse tööga, mis kuluks selleks, et seista oma firma klientide huvide eest. Kui see nii ei oleks, töötaksid telekommunikatsioonifirmade palgalised PR-inimesed igapäevaselt valitsuse lobimisega suunal, et telekommunikatsioonifirma ei pea võimaldama partokraatial inimeste järgi luuramist, nii nagu restoranid ja sööklad ei pea partokraatia käsul oma kliente mürgitama.

  Teisest küljest, ega rahvas ei näi ka midagi ise oma huvide eest seismiseks tegevat. Arvan, et lehmad, kes tapamajas elu kaotavad ja kelle tapjaid ühegi Nürnbergi kohtuprotsessiga vastutusele ei võeta, väärivadki oma saatust. Ise söön lehma-liha hea meelega, näiteks kotlettidena. Selles mõttes vanasõna, et iga rahvas väärib oma valitsejaid, kehtib päris ilusti. See aga ei tähenda, et need “lehmad”, kes tolle tapamaja olukorraga rahul ei ole, ei peaks oma huvide eest seisma ja hullumeelse elu/surma-korralduse eest põgenema. Digitaal-maailmas oleks analoogiks siis lisaks steganograafia kasutusele ka oma ad-hoc-võrkude loomine, oma enda LAN’i loomine majade vahel. Olen selle peale Silktorrent’i spetsifikatsiooni raames palju mõelnud ning jõudnud üle kivide ja kändude, suure vaeva ja mitmekordse põrumise läbi 2016_01 seisukoha-versioonini, et praegu kasutusel olev IP-aadresside põhine, hierarhiline, adresseerimissüsteem tuleb asendada hoopis teistsuguse adresseerimis-süsteemiga. Ülejäänud taandub siis jälle ära sellele, et kui palju tööd jõuab ära teha, milliseid oma enda LAN’i pikendusi jõuab luua.

  Hea uudis on, et lausa laser-mooduli on võimali 2016_01 seisuga saada oomipood.ee’st 10€ eest. Alati saab muidugi kõike ära keelata, aga nende keeldudega on ka see pool, et kui neil ei jätku politseinikke, kes neid keelde kehtestaks, siis on nii, nagu NSV-Liidu ajal Soome televisiooni vaatamiseks mõeldud seadmetega, et miilits ei jõua inimesi piisavalt taga ajada. Alternatiiv on, et nad proovivad kasutada tsentraalset tsenseermist, nagu Hiina KomPartei Hiina Müüri näol teha proovib, kuid see toimib vaid eeldusel, et sealt tsentraalsest tsensuurist siiski mingi andmevahetus läheb läbi ja nagu sealt midagi läbi läheb, nii saab kasutada ka steganograafiat. Seega inimeste enda ad-hoc-võrgud saab omavahel, ajutiselt, katkendlikult, ära ühendada tsensori nina alt läbi mineva steganograafilise ühendusega ning tor-võrgu analüüs on tsensoritel ka raskendatud, sest inimeste endi ad-hoc võrkudes puudub neil piisav pealtkuulamis-võimekus, s.t. neil on osa andmeid, mida analüüsiks vaja läheb, puudu.

  Nii et, kogu see teema taandub jälle ära vaid oma enda tööle ja töökusele ning kogu pask, mida Brüsselist ja Toompealt kaela valatakse, on küll kole ja ressursse kulutav, aga hävitab üldist majandust ning seeläbi supermafioosode maksutulu rohkem kui see dissidentidele kahju tekitab. Elu on tegelt ilus, isegi, kui see mõnikord kaabakate tõttu(mõni mono-vuntsiga onu Saksamaalt/Brüsselist/Toompealt) kaotsi läheb. :-D

You must be logged in to reply to this topic.