Savisaar pole endiselt rahapesus kahtlustust saanud

Edgar Savisaar Raekojas jõulupeol (Foto: Postimees/Scanpix)

Edgar Savisaar Raekojas jõulupeol (Foto: Postimees/Scanpix)

Smala ajal, kui RAB terroriseerib üliagaralt paar bitkoini müünud tehnoloogia entusiaste, süüdistades neid meedia kaudu rahapesus, ei ole kaitsepolitsei suutnud kolme aasta jooksul esitada kahtlustust Edgar Savisaarele, kelle asjus käivitasid nad kriminaaluurimise aastal 2011.

Eesti Ekspress on kirjutanud, et Šveitsi kriminaalkohtu otsuse kohaselt oli Edgar Savisaare rahapesusüüasjaga seostatud Šveitsi fondi kontol 470 000 eurot.

Nädalaleht kirjutas, et kontol olnud raha tuli 2011. aasta 1. veebruaril koostatud maksekäsu kohaselt välja maksta ning kohtudokumentide järgi makstigi raha välja sularahas inimesele, kelle nimi on kohtudokumentides salastatud.

Lehe väitel tunnistasid raha väljamaksmise fakti ka Savisaare ja ärimees Alexander Kofkini huve esindavad advokaadid ning kohtuotsuse kohaselt oli raha mõeldud partei kampaaniakulude ja kirjastamise arvete tasumiseks.

Savisaar ja Kofkin vaidlustasid tehingute kohta käivate dokumentide väljaandmise nii Šveitsis kui Eestis, kuid edutult.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal on ERR-i uudisteportaalilele kinnitanud, et väide justkui Keskerakond pidanuks Šveitsist raha saama, ei vasta tõele.
Võimaliku rahapesu uurimine pole kolme aasta jooksul Savisaarele kahtlustust toonud