Samsung nuti-tv teine ämber – reklaamid videovoos

Big Brother Samsung -1984Vähe sellest, et Samsung nutitv kuulab pealt su koduseid jutuajamisi, topivad nende nuti(loe: spioon)telerid veebist vaadatavate videode vahele lühikesi reklaame.
Samsung vabandas Austraalia klientide ees teatades, et see lisateenus polnud veel mõeldud Austraalia turule ning tegemist oli eksitusega.

Samsung Smart TVs forcing ads into video streaming apps

Kui plaanid endale uue Samsung TV hankida, mõtle hoolega järgi, kas sa tahad Suurt Venda oma tuppa jõllitama.

5 arvamust “Samsung nuti-tv teine ämber – reklaamid videovoos” kohta

 1. Ma ei hakka eraldi lugu kirjutama, aga kui siin viidatud artikli sisu tõele vastab, siis on kogu eesti IT-tiigri turva küll totaalne farss. Mis teha, ise kasutan ka Toshiba kõvakettaid, mis, väidetavalt, sarnaselt Seagage’le peaks nuhkvaraga olema. Pankade kohta on Bruce Schneier’il ja Eben Moglen’il selline asi öelda. Vaid minust naiivsem inimene usub, et NATO küberkaitsekeskuse USA töötajad jätavad oma “kohustused” oma “isamaa” ees täitmata olukorras, kus nende täitmine ei maksa neile praktiliselt midagi.

  See Euroopa on ikka USA ees IT-valdkonnas totaalselt käpuli. Ühest küljest sõltub USA IT-sektor, eriti elekroonikasektori, Euroopa ja Jaapani seadmetest, millega võrreldavat kvaliteeti ükski USA tootja ei pidavat suutma 2014. aastal pakkuda, kuid samal ajal on Euroopas e-kaubandus-küsimused nii halvasti lahendatud, et isegi supermafioosod Brüsselis mõtlevad, et kui Euroopa alal pole piisavalt magusaid orje, keda pigistada, et siis kuidas teha nii, et USA äridelt saab raha välja pommida. Mõtlesid ja mõtlesid, väidetavalt umbes alates 2009. aastast, ja välja mõtlesid 2015. aastal välja kuulutatud represiooni-meetme, kus müüjad peavad käibemaku-nimelist katuseraha maksma sellele supermafiale(riigile), kus asub nende klient. See tähendab, et USA firmad, Amazon, Google, Apple, Microsoft, “Hollywood”, peavad hakkama EU supermafioosodele katuseraha maksma, kuid sama, pika, puuga virutatakse ka kõigile EU alal elavatele töökatele ja eneseinitsiatiivi omavatele inimestele, nõudes, et Eesti alal elav käibemaksuori peab Saksamaal ning Soomes asuvat klienti teenindades, näiteks SaaS-teenust pakkudes või sokipaari Smart Post’iga postitades, hakkama raha tasuma kas otse Saksamaa/Soome supermafiale või, “Jumal tänatud”, läbi Eesti EMTA poolse vahendusteenuse, kuid arvele tuleb käibe-katuseraha summa kirjutada selle supermafia reeglistiku, tariifi, järgi, kes katuseraha nõuab.

  Juristid tõenäoliselt naudivad olukorda, kus üks EU supermafia saab teise EU supermafia mõjusfääris olevat maksuorja oma katuserahamaksmisreeglite eiramise eest represseerida, kusjuures erinevatel supermafiatel on käibemaksuorjaks registreerumise käibe-raha määr erinev, s.t. inglased saavad eestlastest palju rohkem oma kodupiirkonnas müüa enne, kui nende supermafia neid käibekatuseraha osas pommima tuleb. (Huvitav, miks on koolis ühel õpilasel keelatud teiselt taskuraha välja pommida, kui tegu on vaid tulevaseks eluks ettevalmistava tegevusega, kus pommija harjutab oma tulevast tööd maksuametnikuna või partei-õukondlasena või partei käsul röövimist teostava politseiametnikuna? Ka ei ole ma kuulnud, et õpetajad oleks öelnud pommijale, et kui Ta välja-pommitud rahast 1% endale jätab, “teenustasuks”, ning 99% eest neile komme ostab, kel endal kommiraha ei ole, et siis on pommimine sobiv, “suurima hüve” nimel lubatud. Juristide ja filosoofide karakterid sobiks ka sinna loosse. Antud mõttekäiguga sobib loomulikult kokku üks eelnevaltki korduvalt viidatud video.)

  Ehk siis, kõigepealt tunnistavad Brüsseli mafioosod, et ameeriklased oma “rikaste maksuvabastustega” on äris parema töö teinud, saavutades olukorra, et sarnaselt Linus Torvalds’ile liiguvad ettevõtlikumad inimesed USA-sse (mõned tsitaadid:

  Gaikai (www.gaikai.com)
  Founded in Amsterdam, now based
  in Aliso Viejo, California

  Fotolia (www.fotolia.com)
  Founded in France, now based in New
  York City

  Unity Technologies
  (www.unity3D.com)
  Founded in Denmark now based in San Francisco

  Getjar (www.getjar.com)
  Founded in Lithuania, now based in San Mateo, California

  ) ning siis endise NLKP Tartu osakonna ideoloogiatöötaja suurel ja “targal” juhtimisel on EU e-kaubandusele veel rohkem kaikaid kodaratesse visatud.

  JOKK

  • Lisan veel, et ku nüüd USA EU-le samaga vastab, s.t. et EU firmad ei saa enam USA-sse teenuseid osutada ilma, et USA’s käibemaksu maksaks, siis võite ise ette kujutada, mida see tähendab eesti IT-tööstusele ja väike-äridele, kel pole võtta seda 50k€, et kulutada 10k€ USA-lennupiletitele, siis seal kohapeal veel tuhandeid eurosid hotellidele, et oodata sealse ebaefektiivse ja perversse bürokraatia järgi, et seal kuidagigi moodi mõni kohalik firma ära registreerida.

   Kuigi, Delarware’is võiks, võibolla, olla võimalik ka EU inimestel suht lihtsalt ja odavalt oma firma asutada, tehes siis tehinguid viisil, et USA klientidele väljastab arve Delarware’s registreeritud juriidiline keha ning tööraha, “palga”, saab siis vabakutseline tarkvara-arendaja või käsitööline samuti otse oma Delarware’i juriidilisest kehast välja võtta, kui vaid kuidagi ära lahendada see küsimus, et kuidas USA-s pangast üldse raha kätte saada, sõltumata kodakondsusest.

   Kolmas mõte on, et kui USA-s on turg niigi suur, siis miks peaks mingi USA väike-äri omanik hakkama postiga Eestisse kaupa saatma, kui ta peab hakkama selle väikese müügi tõttu EU-käibemaksubürokraatia peale kulutama tunde ja tunde. Paistab, et pankrotti läinud NetiKuller’il on jälle USA liinil ärivõimalus tagasi tekkinud, sest kui USA väike-äri müüb oma kaupa NetiKuller’ile, siis ei pea USA väike-äri EU käibemaksubürokraatiaga tegelema ja NetiKuller kui “USA müügifirma” “müüb” kauba Euroopa Liitu, Eestisse, hoolitsedes kogu käibemaksu-bürokraatia eest.

   e-kaubanduse arendus missugune. Masendav. See ei ole enam Brežneviga võrreldav stagnatsioon, mida Andrus Ansip peaministrina harrastas, vaid see on juba tagasiminek, et sai härra uhkema töökoha ja stagnatsiooni-efektid võimendusid koos töökoha poolt tarnitud tanki suuruse ja ruupori suurusega.

  • Muidugi, selle käibekatuserahaga on ka see lugu, et tarkvara-firmadele, eriti vabakutselistele, kes ei ostagi praktiliselt midagi sisse, see müüt, et käibe-katuseraha “saab maksutagastusena tagasi”, ei laiene, sest pea-aegu kogu sisenev rahavoog kulub töötasuks. Seega, 100€ arve korral, kui olla käibemaksuori, kulub 20€ käibekatuserahaks ning kui minu katuserahakalkulaator korrektselt asju arvutab (asi vajab kontrollimist ja uuendamist), siis jääb 100€-20€=80€’st järgi 46,92€ ehk Eesi supermafia nõuab oma katuserahaks sisuliselt 63%, mis on ühe Rootslastele raamatupidamisteenust osutava (paraku küll rohelises erakonnas Marek Strandbergi’i kaasvõitleja ja minu opponendi) sõnul kõrgem kui “Rootsi maksud”.

   Erasektoris käib mingi jutt, et tarkvarafirmadele pidavat sotsiaalmaks kirves olema, kuid isegi kui see sotsiaalmaks ära piirata, a la et üle 1k€/kuus ei maksa keegi, siis tuleb ikkagi tarkvarafirmadel, erinevalt tavatööstusest, maksta palga pealt käibekatuseraha. Ja sedasi siis “meelitatakse” Eesti supermafia poolt IT-ettevõtteid oma pommimis-alasse. No ei toimi see neil. Eestis on vaid need, kes on liiga vaesed, et siit ära kolida (näiteks mina) või omavad mingit kooliga või perekonnaga seotud põhjust siin elamiseks (samuti näiteks mina, kooli näol).

   Sellest rahast, mis Reformaritel, IRL-lastel (“maa tuleb täita lastega”, lapsministritega, broileritega), Kesk-Sotsil suurest heldimusest ja (ainult ise-endast) hoolimisest üle jääb, tuleb hiljem tava-inimestel maha pidada ka sõda Vene armeega, sest enam-vähem igal sammul on näha, et too seltskond on intelligentsel seltskonnal muutnud võimatuks endaga koostöö tegemise (ma pole veel märganud ühtegi töökat ja tasemel ülikooli õppejõudu, kes vastaval hetkel vaikides ei naerataks või lausa otse ei pilkaks neid parteisid ja kogu toda partokraatiat) ning ilmselgelt pole neil plaaniski Venemaa “rohelisi mehikesi” Eesti alalt eemal hoida. Jumal tänatud, et tehnoloogia on vahepeal nii palju edasi arenenud, et kui tavalised olmekulud (toit, peavari, meditsiinikulud, transport, jne.) on kaetud, siis ei ole enam määrav raha mass vaid see, kellel targemad, andekamad, relvad on.

 2. Et siis non-free on ainult usaldusele rajatud ja fully free on koos lähtekoodiga ja võimalik ka ise lähtekoodist binaare valmistada. Kui ise ei oska, siis kogukond ehk oskab.

Kommenteerimine on suletud