9 arvamust “Saksamaa, sind on juba väga piinlik kõrvalt vaadata” kohta

 1. Valetavad nad kõik nii mis jube, välja arvatud praeguseks alla andnud Lawrence Lessig, aga kui Lessig välja arvata, siis kogu sellest kambast on Trump tava-ameeriklasele kasulikuim, sest Trump’i viis poliitika kaudu oma taskuid täita on tava-ameeriklasele kahju asemel hoopis kasulik. Skeem on see, et kui USA majandus alla käib, siis läheb tava-ameeriklasel ehk Trump’i hotelliketi klientidel halvasti ja Trump peab oma hotelle sulgema hakkama, mistõttu USA majanduse allakäigust saab Trump suurema kahju kui ükski korruptsiooniraha, mida korruptsiooniteenuste turul pakutakse. Hilary, Sanders, kõik külejäänud välja arvatud Lessig, on profipoliitikud, mängides Putinile paarisaja miljoni EUR’i eest GazProm’i tööle läinud saksa ex-kantsleri kombel kogu toda mängu vaid JOKK-korruptsiooniraha teenimiseks. Neid viise, kuidas suurärikad saavad juriidiliselt korrektselt profipoliitikutele raha maksta ja kuidas profipoliitik saab oma osa tehingust reaalselt kehtestada on meeletult palju. Seega, ainukene garantii, mis üldse eksisteerib, on see, et poliitiku rollis olev isik suudab ausal viisil rohkem teenida kui korruptsiooniturg pakkuda suudab.

  Kui Trump tegutseks sõjatööstuses või salaja plaanib sinna liikuda, siis muidugi tema taskute täitmise viis tava-ameeriklasele ja seeläbi eesti tarkvaraarendajatele kasulik ei ole, aga kuniks Trump suurejooneliselt tava-ameeriklasi teenindavate kasiinode ja hotellidega tegeleb, seni on Trump’i majanduslikud motiivid tava-ameeriklase majandusliku seisu parandamise poolt, sõltumata sellest, mida ta avalikkuses räägib ja sõltumata sellest, kui verised saavad olema CIA töötajate käed tema presidendiks olemise aegu.

 2. Tundub, et härra Vahi on füüsiliselt võimetu aru saama, et teemade solkimine teemavälise mulaga ei ole kohane, hoolimata korduvatest meeldetuletustest. Soovitan moderaatoritel härra Vahi kommentaare lihtsalt julmalt ära kustutama hakata.

  • Huvitav on see, et tihtilugu inimesed, kes ei suuda “teema” ja minu öeldu vahel seoseid näha, süüdistavad mind “lõimede solkimises”. Intelligentsemad, kes suudavad neid seoseid näha, on mulle, eri inimeste korral, soovitanud, korduvalt, asju “lihtsamini ja otsemini” öelda. No pagan, ei saa kõike üle lihtsustada. Elu ongi keeruline. Meeldib või mitte. Kes arvab, et kõik peab jube lihtne ja primitiivne ja läbi-nämmutatud ja mitte-abstraktne olema, see mingu pööbelmeedia foorumisse, kus moderaatorid kasutavad lausa automaat-tsensuuri, s.t. tsensuuritarkvara.

   Teiseks, assotsieeruvate kommentaaride vältimine muudab arutelu jube lolliks, nüriks, igavaks, eba-intellektuaalseks. Jällegi, millist arutelu eelistada, on puhtalt maitse küsimus ja ei ole minu asi teistele öelda, mis neile meeldima peaks.

   Veel üks asi, kui juba tsensuurist juttu tuli. Nimelt, tuleb välja, et soov tsensuuri järgi on midagi väga fundamentaalset, ürg-inimlikku, ja seda isegi seltskonnas, kellest enamus on ülikooli oma nina korra pistnud ja nõustub väitega, et inimesed peaksid arutelus esindama oma isiklikku seisukohta, mitte kaasa noogutama, ning et arutelud on produktiivsemad, kui inimesed oma mõtted seal välja ütlevad. Sellest johtuvalt arvan, et tänapäevane mudel, kus foorumi tarkvara maujutuse asukoht on tsentraalselt teada, põhimõtteliselt tulevikule vastu ei pea, jääb mineviku veidruseks. Pikemalt ma ei viitsi sel foorumite anonümiseerimise teemal praeguses kommentaaris kirjutada, sest muidu saaks see tekst siin väga-väga-väga pikaks ja mul kuluks selle kirjutamise peale mõttetult palju aega.

   Tänan lugemast. :-)

   • Tagavara sülekas keldrisse ja wifi kaudu tor hidden ning lisajahutuse peale istuma. Avalda arvamust niipalju kui tahad. Isegi võid suunata onion.to peale ja maailmal sinu kodukas tavaveebis näha.
    Ainult narkotsi ei tohi levitada, võetakse rahvusvaheliselt maha! ;)

    • Vastuse eest tänan, kuid esiteks idee oma enda kodust midagi kahtlast majutada on väga ebaõnnestunud, sest kodu on üks esimesi kohti, mis dissidentidel läbi otsitakse. Seega oma enda kinnisvaral, sõprade, vanemate, pool EI TOHI MIDAGI(!!!) “kahtlast” hoida.

     Teiseks, viiruste kirjutamine kasutades oma enda kirjutatud tarkvara-komponente, isegi hägustajast läbi lastes, on absoluutne lollus, sest igal inimesel on oma enda lahendus-stiil ja see ei väljendu vaid muutujate nimedes ja algoritmi funktsioonidesse jaotumises. Sama lugu kodulehtedega: dissidentide tor-võrgu kodulehed peavad kasutama võimalikult populaarset tarkvara võimalikult levinud konfiguratsioonis, sest sedasi on kodulehe autori “sõrmejälgede” ja “jalajälgede” arv minimiseeritud. Loomulikult tuleb majutusse üles laetav veebi-tarkvara alla laadida üle tor-võrgu, sest inimeste arv, kes just konkreetset versiooni konkreetsete tarkvaravigadega tarkvara originaal-lehelt alla laadis on piiratud. Kui logile rakendada veel ühenduse geograafilise piirkonna filter, siis on kahtlustatavate inimeste arv veelgi väiksem.

     Järgnevalt mõned spiooninduse- ja turva-alased lingid:
     Washingtoni Spioonimuuseum,

     bitrary : tarkvaraarendus : andmeturve,

     bitrary : füüsiline turvalisus,

     bitrary : operatsioonide turvameetmed.

     Keegi Yuri B. Shvets väidab, võibolla suvalise vene immigrandina, vaid oma raamatu müügiks, et KGB oli, sarnaselt tänapäeva NSA ja CIA-ga räige bürokraatia, kus tegeldi kohati ilge idiootsusega ja mille intelligentseimad spioonid asusid NSV-Liidu kokkuvarisemise järel tööle oma enda loodud Vene mafia-jõuku.
     My Life as a KGB Spy in America: The Truth Behind Soviet Spies in Washington, DC (1995)

     Lihtsamalt sorti, klassikalisemate, vana-kooli trikkide tutvustuseks sobib ka eesti keelne
     Spiooni käsiraamat.

     • Isiklikult kasutan enamus ajast tor-browseri. Lihtsalt see arvuti, internet ja need IT-huvilised ajavad sellist kahtlast juttu vahel, et peab oma asukoha tõelist olemasolu vähendama. Nende IT huviliste poliitiline jutt on nii anarhistlik ja kõikuv, et nagu koosneks internet Osmanite Impeeriumitest..

     • Üldiselt populaarsed tarkvarad jätavadki kõige rohkem asukohti ja sõrmejälgi. Ja see on hea. Vähendab politsei ja otseselt ministeeriumitele alluvatele isikutele tööd.

 3. Pildil on juttu Trump kohta. Küsimus on ainult, et kas pildil sõidab Martin?

  Saksamaa on terve. Ainuke tervem riik Euroopas. Taani ka.

Kommenteerimine on suletud