Saksa luure kuulas Kerry ja Clintoni telefonikõnesid pealt

hillary kerryTundmatu Lugeja postitas järgmise loo: Sakslased ei kiunatanud väga pikalt Merkeli kõnede pealtkuulamise kohta NSA poolt. Hiljuti avaldatud artikkel Der Spiegelis mainib, et USA riigisekretäri John Kerry ja endise riigisekretäri Hillary Clintoni telefonikõnesid kuulati “kogemata” pealt. Üks nendest salvestustest kustutati kohe peale lindistamist. Taolise paljastuse allikat ei ole soovitud avaldada, väidetavalt olla se juhtud eelmisel aastal kui Kerry külastas Lähis-Ida riike. BND esindaja väitis juhtumi peale, et “Saksamaa ei salvesta USA telefonikõnesid” ning “kogemata tehtud salvestused kustutatakse koheselt”. Mida aga siit ridade vahelt lugeda võiks? Vast seda, et telefoniliikluse massiline pealtkuulamine ja salvestamine on levinum kui arvata võiks ning ka seda, et taoliste kõrgetasemeliste suhtluste puhul ikkagi mingit krüpteeringut ei kasutata.

Üks arvamus “Saksa luure kuulas Kerry ja Clintoni telefonikõnesid pealt” kohta

  1. Ime, et super-mafiad tava-inimestele krüpto-kasutamise maksu, “aktsiisi”, veel rakendanud ei ole. Kommunistidele võiks ju argument, et “inimeste järgi nuhkimne” on parteile vajalik püha tegevus ja _ühiskondlikult_ tähtis tegevus, mis tuleb “tarbijatel” ehk orjadel, kelle peal seda rakendatakse, ise kinni maksta. Pealtkuulajate töö-aeg maksab,FinSpy litsensid maksavad, mida karmim krüpto, seda rohkem kulub “organite” klaster-arvutil elektrit selle võtmete leidmiseks ja elekter ka maksab, arvutustehnika amortiseerub. Kui tahad maksusoodustust, siis räägid telefoniga, mille kommunikatsioone ei ole vaja kallilt lahti murda. :-D

    Eraldi teema on Edgari ja Toobali kunagine e-kirja-skandaal. Nii nagu Edgarit kiputakse süüdistama maksuraha eest valimiskampaania tegemisel, sõltumata sellest, et Reformierakonna valimisraha tuleb ka enamuses riigieelarvest, maksuraha eest, nii tegi Ansip luuramist Riigi-eelarvest, asi, mida Edgar üritas siiski oma partei-maksust, paber-e-kirja-paki abil, teha. Kui KAPO Edgari tegemistest Ansipile raporteerib, siis ei ole kuskil kedagi “president Ilvest” moraali lugemas, et sõnumipuutumatus, jne. aga kui Edgar sama asja oma vahenditega teeb, luurab oma poliitiliste konkurentide järgi, siis on kohe jutt “sõnumipuutumatusest” jne.

    Arvan, et sarnaselt ühes varemas loos kirjutatule võiks see spioonimise osa ka olla tehnoloogiliselt tava-inimestel samal tasemel kui “organitel”. Kui juba, siis juba. Ainuke tõsine vastuargument sellisele rahva-spioonimisele näib olevat idee, et _meediamonitooring_ on mõttetu teenus ja inimesel X ei ole mõtet liiga palju aega kulutada kogu selle pahna lugemisele, mida teised inimesed inimesest X arvavad, kirjutavad, räägivad. Piisab, kui Google ning muud otsimootorid hõlbsalt inimese X enda poolt avalikult publitseeritavad kontaktid ja müügiargumendid välja toob. See, kas _meediamonitooringut_ teostab inimese X enda sekretär, mõni PR-firma või mõni “organ”, ei muuda _meediamonitooringu_ mõttetuse argumenti.

Kommenteerimine on suletud