Retweet võib viia terrorismisüüdistuseni

Sotsiaalmeedia on osutunud peale turundajate oluliseks tööriistaks ka USA julgeolekuagentuuridele. Näiteks on kasutatud Twitteri tõendeid kohtuasjades ning näidatud nende alusel võimalike kuritegelikke seoseid. Üks ACLU jurist üritab nüüd aga jälgida, et hoitaks asjaga piiri. Aprillis võeti vahi alla üks 30 aastane mees süüdistusega “toetuse jagamises” Islamivabariigile. Lähemal uurimisel, selgus, et süüdistuse sisu peitub mõndade selle grupeeringu postituste sisu taasjagamises oma kontol. Tekkiv ebakõla sõnavabaduse ja privaatsuse vahel läbi bürokraatia prisma ongi nüüd erinevaid ühendusi ja organisatsioone valulikult reageerima pannud. Samas on see ka hea võimalus süüdi kellegi süüdilavastamiseks – mugav võimalus selleks on täiesti olemas.

2 arvamust “Retweet võib viia terrorismisüüdistuseni” kohta

  1. Ning selliste mõrtsukajalike kaabakate turva-osakonnal baseerub eesti tava-inimeste Vene-karu-tõrje. Erasektoril Vene-karu-tõrjet pole, loodetakse Reformikaabakatele, kes omakorda arvavad, et mingit “suurt agendat polegi vaja” ning loodavad NATO-le, mis omakorda on Pentagoni all-asutus. Lihtsalt häbiväärne ja seda just Eesti era-sektori korral. Seda nähes on mul küll mõte, et need, kes NSV-Liidu ajal Siberisse küüditati, on oma saatuses küll enamalt jaolt ise süüdi, sest just tollane äri-eliit oli see, kes jättis Pätsu kambale vastu seismata, sõjalise vastupanu oma äride kaudu organiseerimata, lootis, et küll elu on ilus, saab lull-lall-laa-lall-lall-laa ilusatel klubiüritustel ringi kekutada ja Pätsu kambale pugeda ja muude “pehmete väärtustega” tegelda, “äri arendada”.

    Tänapäeval täpselt sama lugu. Kekutatakse niisama ringi, raisatakse raha ilusate jahtide peale, aga et võtaks ja investeeriks 10 tuhat eurot mõne startu-up projekti peale, mille raames saaks edendada tsensuurivastaseid meetmeid või ka militaarmeetmeid, seda ei ole, ei vähimatki. Isegi oma enda valdkonna raames ei mõelda tsiviilkaitsele, uut kinnisvara ehitatakse ilma varu-elekri-toiteta, ilma pommikeldriteta, varusüsteemide puudumine ärikriitilise tarkvara arhitektuuris ei kannata üldse mingit kriitikat, ja nii edasi.

Kommenteerimine on suletud