Reformierakondlane Gräzin esineb rahvuslaste kevadkoolis

Igor_Gräzin_youtu.be_CI8eYC0XC80

Laupäeval, 23. mail 2015 toimus Tallinna Puuetega Inimeste Koja (Endla tn. 59) õuemajas järjekordne rahvuslaste kevadkool. Sel korral esineb rahvuslastele ka Riigikogu õiguskomisjoni liige Igor Gräzin. Tuntud reformierakondlane peab loengu merepiirist. Seejärel teeb zooloog Matti Masing ettekande teemal “Põrandaalune demokraatia Eestis 21. sajandil”, hiljem vaadatakse koos Jüri Lina uut filmi “Januse efekt. Baali orjad”. Ürituse täpse kava leiab Rahvuslaste Tallinna Klubi võrgukodust, osalustasu neli eurot.


—–
Toimetaja, marti_vahi_v2, kommentaar: kahju, et selle artikli avaldamine umbes 5 kuud hiljaks jäi, aga ma pole siin ainuke süüdlane, sest ma pole ka ainuke toimetaja. Üritan lihtsalt vanu artikleid niiöelda “eest ära publitseerida”.

11 arvamust “Reformierakondlane Gräzin esineb rahvuslaste kevadkoolis” kohta

 1. Mage lugu. Kui avaldamise töövoog on sama läbipaistmatu kui mistahes ‘päris’ väljaandel, siis mis selle minuti olemasolu mõte üldse on? Kirjutajad pettunud ja lugejad samuti. Õnneks reklaamimüüjad vähemalt mitte, sest neid lihtsalt pole.

  • Töövoog on selles mõttes läbipaistev, et toimetajad publitseerivad postitusi ära nii nagu “jumal juhatab”, kuidas juhtub, ning kui postituse kirjutaja ise oma postituse illustratsioon-pildi oma postituse päisesse, kommentaarina, kirjutab, eriti kui see on veel õiges mõõdus,

   laius = 1,77 * kõrgus

   ning talutava arvu pikselitega, s.t. min(kõrgus)==400px, siis “juhatab jumal” kiiremini. Loole sobiva illustratsioon-pildi otsimine ja kujundamine on toimetamise peamine aja-kulu.

   Mis tsensuuri puutub, siis minu poolne tsensuur on väljendunud siia maani selles, et vormimahult liiga lühikesi lugusid olen publitseerimis-järjekorrast tagasi mustandi staatusse lükanud ning väga palju kirja-vigu täis või stiililt ekstra lohakalt kirjutatud teksti olen ka mõnikord tagasi mustandi staatusse, autorile ümber-tegemiseks, lükanud. Arvan, et üks asi on oma arvamuse väljendamine ja teine asi on oma arvamuse eba-adekvaatne vormistus. Nagu Te isegi teate, pole ma ise ka mingi suur muster-näide, aga väidan, et ka minu stiilist ja kirjavigadega tekstist on võimalik oluliselt hullemini kirjutada.

 2. Kui siin juba selle, sisuliselt aegunud, artikli kommentaariumis uus.minut.ee arendus ja “mõttekus” ja töö-korraldus jutuks tuli, siis soovitan lugeda järgnevaid 2 artiklit:

  HOW PUTIN CONTROLS THE INTERNET AND POPULAR OPINION IN RUSSIA(arhiivkoopia)

  FIELD OF VISION: AN INTERVIEW WITH CO-CREATORS LAURA POITRAS, AJ SCHNACK AND CHARLOTTE COOK(arhiivkoopia)

  Ma täpselt ei teagi, kuidas sellesse suhtuda. Ühest küljest USA majanduskekkond võimaldabki Eesti ja lausa kogu Euroopa mõistes “imesid”, nagu näiteks DemocracyNow!, kus kogu uudistetoimetus toimib de facto anarhistlikul põhimõttel, et inimesed vabatahtlikkuse alusel “annetavad”(maksavad kohusetundest) ning kogu toimetus toimibki ameerikaliku “mega-kiriku” kombel “annetustest” saadavast rahast. Twitter sai stardikapitaliraha jutuga, et me veel ei tea, kuidas meie projekt raha hakkab teenima, aga teeme ära ja siis hiljem vaatame. Samal ajal “spray and pray” taktikat kasutavad riskikapitalistid on ilmselgelt kasumis, sõltumata oma teadlikust spray-and-pray taktikast. Olukord on lausa nii ekstreemne, et erinevad osapooled soovitavad Eurooplastel üldse Euroopas ärile käega lüüa ja USA-sse kolida, a la kirume siin Euroopas üleolevalt, et USA-kad on sõjardid, tegelevad Euroopas ammu maha laidetud piinamisega, harrastavad vaimuhaigete inimeste mõrvamist surmanuhtluse tähe all, peavad Guantanamo’t ilma, et poliitikud sellest kannatada saaks, on suure osa oma enda kodanike suhtes totaalselt ebademokraatlikud, muudavad innovatiivse tegevuse tarkvara-patentidega põrguks, jne. aga samal ajal näib USA, eriti Ränioru piirkond, olevat ainuke piirkond PLANEEDIL MAA, kus tõeliselt uudsete tehnoloogiate ja äride arenduseks MAJANDUSLIKULT VÕIMALUS leidub. Supermafioosod Brüsselis ei saa isegi aru, kui valusalt see asjaolu nende endi eneseväärikuse ja Euroopaliku uhkuse pihta käib.

  Rääkides Räniorust, siis sealsete inimeste suhtelist vaesust arvestades ei ole kõik hiilgav kuld, kuid toda olukorda võib vaadata ka nii, et ega tava-inimene elagi “London’i kesk-linnas”, vaid pigem elatakse mõnes keskusest kaugemas, transpordi-ühenduste poolest keskusega hästi ühendatud, odavamas, piirkonnas.

  • Rääkides olukorra keerukusest, siis ВКонтакте asutaja, Па́вел Вале́рьевич Ду́ров, asutas pärast Kremli(tahaks öelda, Putin’i, aga Putin’ist jääb üksi väheks) poolset tagakiusamist(arhiivkoopia) Telegram-nimelist tarkvara arendava, Berliinis registreeritud, mittetulundusühingu, millel on väga huvitav KKK(arhiivkoopia).

   Ma ise 2015_09 seisuga seda tarkvara ei usalda, sest ma pole seda auditeerinud, kuid see põrub minu silmis juba ainuüksi sellega, et tema Android’i rakendus nõuab lisaks internetiühendusele ja fotode-arhiivile juurdepääsu kontaktandmetele ning telefoni-kõne-infole. Sama lugu Open Whisper Systems nimelise tarkvaraga. Kuigi, Telegram’i API on avalik ning lisa-kanalina on ta muu, enda kirjutatud, tarkvara jaoks kindlasti huvitav, kuigi, fundamentaalse disainiveaga selles mõttes, et P2P-tehnoloogia asemel sõltuvad nad 100% oma enda serveritest, mistõttu nad on PirateBay kombel maha-võetavad.

   Huvitav on see, et kaua läheb, mil Euroopa Liidu, Moskva, Washington’i ning Pekingi supermafioosod mingi GG4 raames ühise laua taha maha istuvad ja lepivad külma sõja tuumarelva-piirangu sarnaselt kokku ühise krüpto-keelu, mille sisu on, et kõik tsiviilkasutuses olevad krüptovõtmed peavad olema piisavalt väikesed, et neid saab 24h jooksul lahti murda. Juhin tähelepanu sellele, et pangandust see ei häiri, sest vahemeheründeid välistavateks pankade-vaheliseks kommmunikatsiooniks on võimalik ametnikul kord kuus minna 3TiB suuruse, värskelt genereeritud sümmeetrilise krüpto võtmeid täis, kõvakettaga ühest pangast teise ning tundmatute pankade oma-vahelise kommunikatsiooni korral saab kasutada “VISA/MasterCard-skeemi”, kus VISA/MasterCard’i arvutuskeskuse ja tava-panga vahel on võtmed vahetatud ning sedasi saab ülekandeid teha kõigi pankade vahel, mis on VISA/Mastercard’iga võtmeid vahetanud. Sama lugu digi-allkirjade ja muu seda tüüpi juhtumitega, mille korral sessioon kestab vähem kui sessioonil kasutusel oleva võtme lahtimurdmiseks kuluv aeg. Sellisel juhul on kõigil dissidentidel võimalik võtmete lahtimurdmiseks kuluva aja võrra olla supermafioosodest ligikaudu võtme lahtimurdmisaja võrra kommunikatsioonis ees, pangandus ja digiallkirja-süsteem toimiks tänu sümmeetrilise krüpto ühekordsetele võtmetele oluliselt töökindlamalt kui tänapäeval, kuid privaatsus oleks pühitud.

   Hiina ju tahab oma Hiina müüri ehitada, Venemaa näide on ka olemas, NSA hüüdnimi on “No Such Agency” ning EU-supermafioosod on juba ammu avalikult soovinud erasektorist korraliku krüpto ära keelata. InterPol ju muu “organiseeritud kuritegevuse” vastu võitleb, asi see siis lisaks narko-tegelastele ka privaatset kommunikatsiooni soodustavaid dissitente, tor-võrgu-arendajaid, taga ajada on.

   Antud kommentaari positiivsel noodil lõpetades saab öelda, et kuniks fotoaparaadid/kaamerad oma väljundit seadmesiseselt ei signeeri, leidub inimestel palju materjali, millesse steganograafiliselt andmeid lisada ning erinevalt Kuubast, kus YouTube’i tsensuur toimub filtreerimise asemel internetiühenduste kiiruse allatõmbamise kaudu, ei soovi EU ja USA supermafioosod aeglase internetiühenduse otsas istuda, sest nad ise soovivad ka kasutada samu tsiviil-teenuseid, mis eeldavad kiiret internetiühendust. (Lugeda: mida kiirem/laiem internetiühendus, seda rohkem pahna saab steganograafiliselt varjatava tegeliku sõnumi ümber mähkida ning voo-analüüsi vältimiseks on võimalik panna veebikaamerad pidevalt voogu tekitama, nõnda, et sõnumite puuduse tingimustes transporditakse steganograafilises sõnumikanalis juhuslikku müra, mis tegelikult varjutab, aitab, varjata, ka tegelikke sõnumeid.)

   Nii et, tasustamata ja rasket tööd, mida võiks kulutada raha teenimiseks, saab olema palju, aga kuniks nad ei sokuta, näiteks mingi seaduse näol avalikult, kõigisse mikroskeemidesse eraldi süsteemi, mis analüüsib mikroskeemi kasutust ja saadab toor-andmeid ja sardvara kuhugi edasi, seni jääb nende anmdmeanalüüs poolikuks.

   Eraldi teema on, et mida nad nende analüüsi-tulemustega üldse peale hakkavad, sest dissidendid on ilma selle analüüsitagi teada. Piisab vaid blogisid, CV-sid, GitHub’i kontosid, uurida. Kunagi, vanasti oli laiade-lollide-masside orjastamine mõttekas, sest nende töö oli kasulik, aga tulevikus on see ka mõttetus, sest masinad teevad odavamalt ja kiiremini töö ära kui need lollid massid. Kui masse on oma kontrolli alla vaja selleks, et nad ei segaks mingite maavarade välja-kaevamist ja edasimüüki ning kinnisvara-arendust, siis oleks Putinil targem just võimalikult tarku ja töökaid inimesi Venemaale meelitada, sest elekriautode areng hakkab juba tasapisi nafta-toodete konkurentsi-võimet kahandama, rohe-majad vähendavad ka küttele kuluva gaasi vajadust, mitmed era-majad Eestis kasutavad ahju asemel maa sisse kaevatud “külmkapi-osi”, niiöelda maa-kütet, mis toimib elekriga, mida võib saada tuulikust ning tolle tehnoloogia leviku küsimus seisneb vaid hinna taga.

   Kummaline maailm, millest mina jälle aru ei saa.

   • Lisan oma siinse, eelmise, kommentaari jätkuks, et see Putin’i strateegia on veel kummalisem arvestades MIT’iga ühistöös loodavat Skolkovo projekti(arhiiv) ning asjaolu, et selle Skolkovo projektiga on enam-vähem pikalt saadetud paljud NSV-Liidu aegsed, mööda venemaad laiali olevad, paraku vaid Föderaalsest rahastusest sõltuvad, tipp-tasemel teadlastega teadus-instituudid, mis raha-puuduses järjest enam alla käivad. Mõned neist, NSV-Liidu kosmonautide treening-keskus-linnak, jne. asuvad isegi täiesti Moskva lähistel, nagu see Skolkovo.

    Muuseas, kunagi kirjutasin artikli NSV-Liidu infotehnoloogia arengust, kus tuli jutuks Buran’i kosmosesüstik. Paistab, et vahepeal on Buran’i kohta lisa-materjali ilmunud.

  • Teie ostate ka, sest massi-efekti-vajaduse tõttu on talutava hinna saavutamiseks vaja mikroskeeme meeletus koguses müüa ning suures koguses toimuva müügi “reguleerimine”/takistamine on supermafioosodele igati jõukohane. Teil tuleb vaid ära oodata, mil vastav seaduse kõigilt võimsamatelt CPU-delt kiipidelt sellist võimekust nõuab.

   Pealegi, selline võimalus on EMP-pommi näol reaalselt juba olemas. Nagu Te teate, toimivad korralikumad toiteblokid trafodega, kus 220V vahelduvvool tekitab ühes poolis vahelduva magnetvälja, mis omakorda indutseerib teises poolis elekrivoolu. Sedasi on toitebloki teine pool seina-voolust lahti sidestatud. Pooli induktiivsus ja seega magnetvälja tugevus sõltub pooli füüsilistest parameetritest. Kui voolu all olev pool kiirelt suuremaks venitada, näiteks lõhkelaengu abil, siis toimub järsk magnetvälja-muutus, mis sisuliselt ongi EMP-pommi töö-põhimõte. Eriti kasulik on just plahvatuse hetkel võimalikult suurt voolu poolis omada, kuid seda võib ligilähedaselt saavutada sellega, et lisada pooli ligidale magnetvälja-andur, mõni teine, väike, pool, mis on ühendatud analoog-digitaal-konverterit(ADC) sisaldava mikrokontrolleriga ning õhkida suur pool hetkel, mil selles olev vool antud parameetrite korral hakkab maksimumi saavutama.

   Ma pole seda EMP-pommi proovinud, ei julgeks ka, sest ei soovi meeletus koguses inimeste elekroonikat ja autode remonte pärast välja maksta, aga Iraagi sõja alguses võtsid USA-kad EMP-rakettidega mobiilimastid maha ning külma-sõja-aegsetes vene tuuma-rakettides olid tuuma-raketi-tõrje-rakettide vastase meetmena kaasas mitmeid EMP-pomme.

   Ülepinge vastumeetmed on ka täitsa olemas. Tava-elekroonikat saab kaitsta küll, aga selleks tuleb kohe elekriskeemi lisada ülepinge-kaitse-komponente, kohati igale mikroskeemi jalale, mis tegelikult jublakate oma-hinnas ehk nii palju ei maksaksi, võibolla 5€, aga 5€ on suur raha, kui seadme lõpphind koos paljude juurdehindlustega on 20€ ning tava-kasutajale mitmesaja€’st läpakat müües saab jälle lohakalt üle nurga sõita, nagu ärides kombeks.

 3. Pardon, selmet viie/kuue lausega töövoog kirja panna ja sellest kinni pidada jõudsime koodi turvaauditini. Kui see on huvitav teema, miks mitte siis eraldi jutuks teha. Kes seda Gräzini nime alt oskab kunagi otsida.

  Ehk minuti kõige suurem miinus on see, et lugeja ei huvita vist kedagi. Üldiselt kirjutamise hea tava on et loo pealkiri, sisu ja kommentaarid on omavahel kuidagi ikkagi lõimuvad. Aga see on kallis tava ning võib mõnikord olla väga sarnane tsentsuuriga.

Kommenteerimine on suletud