QUANTUM – USA terroriagentuur NSA superrelv

NSA peakorter, foto: Trevor Paglen

NSA peakorter, foto: Trevor Paglen

Väga raske on täna NSA’d kaitse- või isegi luureagentuuriks nimetada. Lekkivatest dokumentidest saab maailm aina uusi ja uusi kinnitusi, et algselt USA kaitseks loodud organisatsioon on väljunud kontrolli alt ning moondunud võimsaks terroriorganisatsiooniks, mille eesmärk on rünnata ja terroriseerida kõiki, kes “pole omad”.

QUANTUM on NSA uus interneti superrelv, ekspluateerimaks interneti rünnakute (toim: mitte kaitse) korraldamiseks.

Tänase seisuga sisaldab QUANTUM endas tööriistu, et manipuleerida DNS’i ning modifitseerida SSL, HTTP, IRC sidet. Ei puudu ka vahendi, et läbustada kolmanda osapoole andmebaase.
Väidetavalt on nad võimelised võtma üle pättidele kuuluvaid IRC ja HTTP protkolli kasutavaid botnet‘e, kuigi sellega pole nad siiani hiilanud.

Detailse kirjelduse NSA internetirelvast leiad siit: A Close Look at the NSA’s Most Powerful Internet Attack Tool

2 arvamust “QUANTUM – USA terroriagentuur NSA superrelv” kohta

  1. Oskab keegi nimetada vähemalt ühe USA presidendi, kes poleks mõnda sõda alustanud või oma eelkäia poolt alustatud sõda jätkanud?

    Mina ei tea küll ühtegi sellist. Pigem meenub mulle seik, et ühe dokumentaal-filmi põhjal kulgevat tüüpiline broileri-karjääri-tee Israel’i tipp-poliitikasse läbi Israeli luure-ja-mõrvade organisatsiooni ehk Israeli CIA analoogi ning et George Bush senior oli kunagi CIA pea-direktor.

  2. Vabandust topelt-postituse pärast, aga George Bush seniori kui CIA peadirektori kõrvale sobivad Putin kui KGB-lane, Eerik-Niles Kross kui eesti ex-spioon, Ansip kui endine Eesti NLKP ideoloogiatöötaja. Vaevalt, et Frau Merkel-gi Ida-Saksamaal elades Ansipi-st erinev oli. Merkeli “paindlikkusest” pole lihtsalt Ansipi looga sarnases mahus räägitud.

Kommenteerimine on suletud