Prantsusmaa uus reaalsus – massiline jälitamine ja pealtkuulamine

police_state-101Palju õnne Prantsusmaa, et astusite väga pikad sammu politseiriigiks muutumise suunas.
Nagu oodatud, kasutasid Prantsuse poliitikud ära Charlie Hebdo sündmuse ja võtsid vastu USA Patriot Act sarnase õuduse. Ilmselgelt oma tegude tagajärgi mitte mõistvad poliitikuid hääletasid 438:86 uue seaduse poolt.

Massiline pealkuulamine, jälitamine ja andmete kogumine on nüüd Prantsusmaa “vabade” kodanike reaalsuse lahutamatu osa.

French parliament approves new surveillance rules

Lawmakers in France Move to Vastly Expand Surveillance

(google tõlge/translation)

Félicitations à la France pour prendre un très long étapes plus près de devenir un État policier. À votre santé!

Congratulations to France for taking a very long steps closer to become a police state. Cheers!

5 arvamust “Prantsusmaa uus reaalsus – massiline jälitamine ja pealtkuulamine” kohta

   • Arvan praegust kommentaari kirjutades, et Teie väide juhuslikust kommentaarist juhusliku teema all vastab tõele, kuid mu vastuargument on, et antud infokild on liiga väike, et sellest lugu kirjutada. Samas, antud infokild võib olla sobiv viide, millest keegi teine ehk loo kirjutamiseks inspiratsiooni saab ja rohkem materjale läbi töötab või oma mõtete kokkuvõtte koostab. Mul on hetkel niigi üks lugu mustandina, sest materjali kallal on vaja veel tööd teha. Teisi püüan mahupiirangu järgi mitte tsenseerida, aga ise-enda korral arvan küll, et kui ma liiga väikeseid infokilde lugudena esitaks, siis see solgiks minut.ee portaali, muudaks selle liiga lahjaks, liiga pealiskaudseks, kiiga sarnaseks pööbel-meediaga.

     • Tänan, kuid järjekordse mõttekilluna täiesti teemavälisel teemal panen praegusse kommentaari kirja, et see majanduskriis, MaSu, kus USA supermafia röövsaagiga (maksurahaga) pankade puudujääke kinni maksti, oli tegelikult ju päris Robin-Hood-lik, sest sõja-pidamise asemel kulus siis maksuraha USA vaestele majade ehitamiseks. Kui turul on palju maju, siis see viib nii majade endi hinna kui ka üüri-hinna alla. Ainuke, mida USA suur-panga-direktoritele selle tehingu raames moraalselt ette saab heita, on see, et nad oma mega-boonuseid oma panga ülejäänud töötajatega eriti jagada ei soovinud.

      See, et USA supermafia pankadele võlgu on, a la eksisteerib röövsaagi-defitsiit, “riigi-eelarve-defitsiit”, on suht ebaoluline, sest USA supermafia oma võlgu nii kui nii tagasi ei maksa, parimal juhul lahjendab inflatsiooniga, sest laenulepingud on rumalalt, inflatsiooni mitte arvestavalt, kirjutatud ning jällegi, lollid on need, kes oma varast suurt osa dollarites ja USA pangas hoiavad. Nii pidi vaadates näib mulle, et võibolla on New York’i pankurid lausa meeldivad inimesed ja ülejäänud inimestest suur osa on ise loll, et toimunust aru ei saa.

Kommenteerimine on suletud