Poliitika analüüs kinnitas, et USA on oligarhia

Obama demokraatia on tegelikult oligarhiaUSA 2 juhtiva  ülikooli, Princeton ja Northwestern, poolt korraldatud põhjalik USA poliitika analüüs kinnitab, et Ameerika ühendriigid ei ole enam demokraatlik riik vaid tegemist on tüüpilise oligarhiaga. Võrdluseks toodi Venemaad, viidates selle, kui “demokraatiat teesklev riik”.

Kinnitust leiab ka tõsiasi, et USA meedia, mida kontrollivad samuti oligarhid, pasundamine demokraatia võidukäigust on tegelikult hale farss ning selle pole reaalselt toimuvaga mingit pistmist.

Teadusliku kinnituse sai ka fakt, et tavalise ameeriklase võimalus mõjutada poliitikat on praktiliselt null ning tema roll selles mängus on muutunud statistiliselt ebaoluliseks. “Enamuse võimu” pole olemas ja selle “tahe” ei oma reaalselt mitte mingit tähtsust.

Uurimus avaldati ajakirjas “Perspectives on Politics”

Detailsemalt saate sellest lugeda siit: US Is an Oligarchy Not a Democracy, says Scientific Study

5 arvamust “Poliitika analüüs kinnitas, et USA on oligarhia” kohta

 1. Vaadates põgusaltki meie koduvabariigi kodanike reaktsiooni Ukrainas toimuvale, tundub et enamus kirjaoskajatest on

  sionistide

  palgal…

  Illusioon enda informeeritusest ja teadmistest on vist kõige vägevam illusioon.

 2. Nagu ma ennist ütlesin, Riik on vägivallal ja propagandal baseeruv äri-vorm, sõltumata nimetusest ja lipust. Ma ei mäleta, kas ma toda ka ütlesin, kuid kui ei, siis kordan üle, et ajalugu näitab, et rahva enamus tegelikult maksab tuimalt maksud ära, muutes selle väljapressimisel ja rumalamate ajuloputusel baseeruva äri kasumlikuks. Kui pättidele väljapressimise peale raha maksmine ära lõpetada, siis pole neil mõtet enam sellise äri-vormiga tegelda ja nad otsivad omale muud tegevust. Kuna inimesed janunevad neid ekspluateeriva kiriku järgi, siis nad maksavad ka kiriku-teenust pakkuvale, ning kiriku-teenusest keeldujaid mõõgaga ristijatele, raha suure fanatismiga ära. Kunagi kuulusin ise ka selliste inimeste hulka, kuid minu valgustus-hetk saabus siis, kui ma nägin lähemalt, kuidas seda hoolsalt ja vaevaga kokku kraabitud raha kulutatakse. No ei ole mõtet paari tuhande krooni puudu-jäämise tõttu mõnest kodu-masinast ilma olles kannatada, mõnda arstilkäiku, näiteks vaksineerimist, raha puuduse tõttu edasi lükata, kui miljonid kroonid raisatakse tuimalt maksupaja haldurite poolt ära.

  Sama lugu USA-s. Statistika järgi on USA standardite kohaselt 50% vanasti Suureks Õunaks nimetatud New York’i elanikest tõsimeeli tööd rabades vaesuses või vaesuse piiril ning siis nende samade, tööd rabavate, inimeste dollarite haldur, Obama, lendab ringi üüratu-suure äri-lennukiga. Sama lugu Frau Merkel’i korral, kelle personaal-lennuk ei jää tegelikult Obama omale sugugi alla. Vaid stiil on USA asemel saksa oma.

  Omamoodi huumor on see seltskond, kes USA, Saksamaa ja muude Riikide võlakirju ostavad. Nende korral tõesti tekib mõte, et lollidelt tulebki raha ära võtta.

 3. Jah, kõike saab seletada äriga, samas XS, küsiks, milles on sellise seletusviisi kasulikkus? Kui riigid pole muud kui äri, siis on normaalne, et osad inimesed v riigid siis jäävad konkurentsis alla ja lõpetavad rentslis. Äriseadus ju! Tugevam teeb peo!

  Kui riik on nö kurjuse kvintessents, siis ainus alternatiiv on eraklus. Vabadus nii ühiskondlikust amoraalsusest, ärakasutamisest, tegeliku vastutuse võtmine enese eest ja tõepoolest üksi omaenese tarkusest toimetulek. Eestis on meil ju pindala laialt küll sellise eluviisi harrastamiseks. Üksi magamiseks pole niipalju põrandapinda vaja, et peaks ehitusloaga vaevagi nägema.

  Erakluse all pean silmas tõepoolest lahti ütlemist kõigist riiki poolt pakutavast nagu elekter (mis liinist tuleb), raha (mis seinast tuleb), vesi (mis magistraalist tuleb), seadused (mis Toompealt tulevad), arstiabi (mis raviasutustest tuleb).

Kommenteerimine on suletud