Piraadipartei: maksuameti jälitusõiguste laiendamine on vastuvõetamatu

pidage_louad_ja_teenigeÄrileht.ee kirjutab, et õiguskantsleri ettepanek laiendada maksuametile õigust kuulata pealt elektroonilise sidet on vastuvõetamatu, kuna tõstab reaalajas tehtava maksukontrolli ohtu ning laiendab ohtlikult lausjälgimisega tegelevate institutsioonide ringi, teatas MTÜ Piraadipartei.

Elektroonilise side võrgus edastatavate sõnumite pealtkuulamine annaks maksuametile eelkõige võimaluse kontrollida jooksva maksuperioodi tegevust veel enne maksudeklaratsioonide esitamist, mis on aga vastuolus maksukorralduse seaduse mõttega ja viib meid järjekordse sammu lähemale jälgimisühiskonnale.

Edasi loe siit: Piraadipartei: maksuameti jälitusõiguste laiendamine on vastuvõetamatu

16 arvamust “Piraadipartei: maksuameti jälitusõiguste laiendamine on vastuvõetamatu” kohta

  • Sa vist ei saanud aru, miks ollakse massilise ja praktiliselt kontrollimatu jälituse vastu.

   Kas sa arvad, et korralikud inimesed maksvad makse ainult siis, kui EMTA nende postis, e-mailis, veebilogides sobraks ja neid tänaval jälitaks? Lisaks selle kasutatakse ka kurite matkimist ehk sind proovitakse õnge meelitada.

   KuiEMTA on kogunud piisavalt tõendeid muul moel ehk numbrid ei klapi jne, ja põhjust on tõesti jälitustegevuseks, siis mingu läbi kohtu ja politsei ja algatagu kriminaalasi.
   Mitte aga nii, et käiakse oma suva järgi kalastamas ja äkki näkkab, samas rikkudes tõenäoliselt süütu kodaniku elementaarseid õigusi.

   See on tüüpiline Eesti valitsuse kahepalgelisus. Ühest otsast võetakse politseilt raha ära ja halatakse, et ei jaksa pätte jälitada. Nüüd arvatakse, et maksuametnikust, kes peaks pigem raamatupidamisega tegelema, saab äkki pättide jälitaja. No tere idioodid Toompeal!

   Ilmselgelt on see võimul olev klikk oma aja ära elanud ja hakanud seniilistuma.
   Reform, IRL, Sots ja Keskerakond võiks auku hüpata ja endale ise mulla peale kraapida.

   • On vast naiivne loota, et Hitler või Stalin või sõjardid USA-s ise lavalt kõrvale astuvad, kui neil on maksuraha näol enam-vähem MaSu’dest sõltumatu sisse-tuleku-allikas olemas. Nad ju ise otsustavad, palju nad teistelt ära röövida soovivad.

    Minu suhtumine on, et küsimus ei ole kaabakate olemasolus, vaid küsimus on kaabakate tegevust takistavas süsteemis, nii nagu see on inimkeheas, kus tegelikult on igasugu viiruseid ja baktereid, mille all piisavalt HIV’is olevad inimesed AIDS’i nimetuse all kokku varisevad, kuid mida tervetas inimestes inmmuunsüsteem hoiab statistiliselt kontrolli all. Mädanemine, näiteks vistrikute näol, näib olevat eksponentsiaalne protsess, mille meditsiinis saab mõnikord kontrolli alla lausa nii, et kirurg teeb narkoosi all olevale inimesele augu, mille kaudu mäda saab välja voolata. Meditsiinist ei tea ma muidugi praktiliselt midagi, aga nii palju tean, et minul teismelisena oli lausa näos räige mädakolle, kus nina all huul läks lausa mädapaisest paksuks ja sellega tegeldi kohe samal õhtul, kui ma traumapunkti seda näitama saabusin, sest kardeti, et kui mädanemine ajuni jõuab, saavad tõsised probleemid olema. Kui sellest loost piltlikku paralleeli otsida, siis Saksamaal tipnes mäda ajju jõudmine 2. Maailmasõja ja suure Führeriga ning Eestis näib Kesk-Ref-IRL-sots’i näitel mäda ajule järjest lähemale jõudvat, olles hetkeks saavutanud olukorra, kus partei-välist tööd sisuliselt iial mitte-teinud broiler on peaministriks ning immuunsüsteem ehk töökaimad ja aktiivseimad inimesed on suurel määral eestist põgenenud, sest siinse väikese rahva-arvu ning rahaliselt majanduslikult mitte-tasuvuseni kalli transporditehnoloogia tõttu on eestis partei-välise spetsialisti-tööga raske väärikat elatist teenida. See tarkade emigreerumine näib olevat lausa positiivse tagasisidega protsess, sest lollidele mingeid intelligentseid teenuseid ei ole võimalik pakkuda isegi siis, kui lollidel raha on, ning see vähendab nõudlust, mis omakorda viib hinnad alla, mis omakorda motiveerib tarku emigreeruma, mis omakorda vähendab intelligentsete inimeste poolt kasutatavate teenuste nõudlust, mis omakorda vähendab hindu, ….

    Poliitikud, loomulikult, elavad Põhja-Korea liidrite kombel muidugi väga hästi ära. e-riik suurendab repressiooni-aparaadi efektiivsust, vähendades repressiooniaparaadi peale tehtavaid kulutusi. Tipp-poliitikutel on tõenäoliselt oma hüper-palkadest ja korruptsioonirahast läände juba kinnisvara valmis ostetud, töötavad e-riigile kohaselt üle interneti, elades ise Läänes ja saades eestist vaid kopsakat maksutulu. Kui Vene karu soovib eestisse laieneda, et siinseid sadamaid enda kontrolli alla saada, siis ei hakka ükski poliitik Eestist ära kiirustama, kuhugi “põgenema”, sest nad elavadki juba Läänes. Halvim asi, mis nendega juhtub, on see, et nad kaotavad oma koloniaal-maa, Eesti, maksu-rahavoo. Kui see liiga utoopilisena kõlab, siis vaadake 2015. aasta riigi-eelarvet(slaid #3) ning märkate, et seal on Rahandusministeeriumile allokeeritud rohkem raha kui Haridusminsiteeriumile kogu koolivõrgu ja ülikoolide ülalpidamiseks kokku. Sellega peaks praeguse Valitsuse prioriteedid VÄGA SELGELT ÄRA NÄIDATUD OLEMA!!!

    2015. aasta Eesti olukorda iseloomustab, minu meelest, jube hästi iroonia, et sõjast räsitud Iraagi pealinnas, Baghdad’is, on kinnisvara hinnad ja “keskmine” netopalk pea-aegu täpselt sama, mis 2015. aasta Tallinnas!!! netopalk ~500€, maja hind ~300k€. Kuulutuses pole mainitud, kui palju mürsu ja kuuli-auke majas on, kas läheb vaja kapitaal-remonti, jne. Näiteks DemocracyNow.org kaua-aegne reporter, Sharif Abdel Kouddous kolis New York’ist Egiptusse, sõltumata sellest, et ta oleks rahaliselt saanud ka New York’is edasi elada.

    Natsi-stunud, piltlikult öeldes, mädanema läinud ja Hitleri vallutusretkedega laienema hakanud mädapaisega, Saksamaa mädapaise avajaks oli USA, kes kasutas Stalin’i kommunistlikke kaane osa mäda ära-imemiseks. Kaanid said kõhud täis ja siia-maani, Putin’i Venemaani, räägivad, kui hea kõhutäis oli, et kuidas ikka pahad fašistid Venemaa Kaani määraval osalusel Saksamaalt välja imeti. Eestist näib immuunsüsteem põgenevat, lastes kohalikul mädapaiset moodustaval bakterikogumikul lihtsalt nälga surra. NSV-Liidu aegse 1. Eesti Wabariigi eksiilvalitsuse näide illustreerib ilusti, et ega välismaale pumbatud riigikassa ressurssidest siiski kogu parasiitide ladvikule jätku, mingil hetkel peavad nad oma koloonia kaotades ikkagi ka päris tööd tegema hakkama ja praegusel peaministril näib olevat reservide asemel hoopis meeletu võlakoorem, mis on tekkinud eestis oleva kinnisvara ostust.

    Kui juba Iraagi sõjast räsitud ning 2. Maailmasõjas enam-vähem maa-tasa pommitatud Berliinist juttu tuli, siis ilmselgelt elavad isegi Ida-Saksamaa sakslased jõukamalt kui Tallinlased, sõltumata sellest, et 2. Maailmasõja järgne stardipositsioon oli neil enam-vähem sama. Enam ei saa rääkida ka tehnoloogia kättesaadavuse põhisest lõhest eesti ettevõtete ja Lääne ettevõtete vahel, sest robootika, transpordivahendite, elekroonika hinnad on enam-vähem globaalsed ning nišitoodete turul, milleks tööstusautomaatika, erinevalt teleritest ja MP3-mängijatest, kindlasti on, on Tallinna firmale hind täpselt sama, mis Berliini firmale. Mingil hetkel olevat Tallinna tuletõrjujatel olnud isegi uuem ja parem tehnika kui Helsinki tuletõrjujatel ning väidetavalt pidavat Eesti maa kolka garaažis mikrobussidest ümber-ehitatavad Silwi kiirabiautod olema Araabia nafta-rikkurite poolt eelistatumad kui USA autotootjate toodang, sest see pidavat olema kvaliteetsem ja modernsem. (Minu meelest on Silwi toodang ja äri küll väga suur saavutus. Nõuka ajal ei oleks küll suutnud ette kujutada, et mingi eesti toodang on kvaliteetsem, tehniliselt parem, kui kättesaamatu unistustemaa Lääne, USA, toodang. Ma pole Silwi tegelastega, omateada, 2015_02 seisuga üldse seotud, kuid meedia-kajastuste põhjal väikest viisi imetlen neid. Jääb vaid loota, et nad korporatiivistumisega endale totaalselt vett peale ei tõmba.)

    Egiptuse ja Araabia kevade juhtum illustreerib ka seda, et ainult repressaatorite troonilt-eemaldamisest pole kasu. Vaja on ka ülesehitustööd ning endistele repressaatoritele, Egiptuse korral Politseinikele ja armeeliikmeskonnale, mingit majanduslikku ära-elamis-võimalust. Kuna see seltskond päris-tööd teha ei oska/taha, olles harjunud vaid tööl “käima”, parasiteerima, siis saab olema keeruline. Ühest küljest imetlen ma 90-ndate siseministri, NSV-Liidu-aegse poliitvangi, Lagle Parek‘i arutelusid, olles veendunud, et tema-suguste inimeste mõtted ja tähelepanekud on äärmiselt väärt ära-kuulamist/lugemist isegi siis, kui nende inimeste poliitilisi vaateid mitte jagada, kuid teisest küljest arvan, et päris selline seisukoht, et eestlased peavadki igihaljad vaesed olema, mulle, isiklikult, EI SOBI, sõltumata sellest, et ma ise vaene inimene olen. (Vähemalt ma ise pean ennast materjaalselt vaeseks, kuigi, möönan, et üritan mitte omada asju, mida ma ei kasuta, a la hobusetalli ja kullast nikerdatud toole ei hakka ma, tõenäoliselt, omama isegi siis, kui mul kohvritega raha võtta oleks, kuid nimekiri asjadest, mida ma tahaks omada, on ikka päris pikk. Kalleim neist oleks täis-robootiline tehas, kus saaks kuulikindla kerega helikoptereid toota, aga selleni ma, loomulikult, oma elu aja jooksul ei küündi. Vähemalt mitte rahaliselt.)

    Ma tean, et mu praegune postitus on juba niigi hiiglaslik, aga kopeerin/asetan siia ühe oma teise foorumipostituse, mis kajastab minu hetke(2015_02) poliitilist seisukohta ja “plaani” (Martin Lugher King’i “I have a Dream” kõne oleks põrunud, kui idee asemel oleks keskendutud idee realiseerimise töövahendile, pannes kõne pealkirjaks “I have a Tool/Plan”):


    Esiteks, valimistel osalemine annab neile valimistele legitiimsust,
    mida mina sellele farsile üritusele anda ei soovi, mistõttu boikoteerin neid valimisi.
    Vaadates eelmiste valimiste tulemusi

    http://www.vvk.ee/varasemad/?v=rk2011

    Siis sellise, kiiruga kokku klopsitud, arvutuse põhjal

    # http://longterm.softf1.com/2015/comment/2015_01_24_refirli_tegelik_mandaat.rb

    On Reformi ja IRL’i tegelik mandaat kokku 26,7%.
    Arvutuse eeldus on, et kõigil inimestel, ka eesti keelt
    mitte oskavatel, on loomupärane õigus oma elukeskkonna
    üle otsustada ja NSV-Liidu ajal siia elama asunud venelasi
    ei represseerita rohkem kui kunagi eestisse elama asunud
    sakslasi ja Põhja-Eesti keelt mitte-valdavaid setusid.

    Praeguse valitsus-mafia

    http://uus.minut.ee/maailmaparandamise-idee-uksikisikud-vordseks-riikidega/

    alternatiivina näen lahendust, kus erasektor, omade
    vahenditega, marginaliseerib kogu selle mafia, pakkudes
    paremaid sotsiaalteenuseid kui “Riik”. Kui pensionärid on
    kaetud ja ravitud, loodrid toidetud ja muidu ebaõnne-otsa
    sattunud inimesed mülkast välja aidatud, siis puudub

    kommunistidel (jah, tean, et see sõna häirib osasid)

    populatsiooni enamuse silmis “hoolimistegevuseks”,
    sest kui röövsaagi ümberjagamisest saadav “hoolimine”
    annab loodritele parema elu kui erasektor oma vahenditest
    kinni plekib ning seda ka vanurite ja muidu igat inimest
    mingil eluperioodil tabava ebaõnne korral, siis piltlikult öeldes
    on hääled ära ostetud.

    Tõenäoliselt üritavad kommunistid siis oma konkurentidelt
    ressursse vähemaks “maksustada”, et kommunistlik hoolimine
    suhtelises võrdluses parem välja näeks, aga see on juba hilisem
    teema. Kõigepealt tuleb alternatiivsed teenused püsti panna.

    Alternatiivsete teenuste esimene etapp on vastava tarkvara
    loomine ja juurutamine. Vaja on erinevaid vara-registreid,
    alternatiiv-pangandust. Näiteks tänapäevane raha on osaliselt
    mõeldud kompenseerima IT-süsteemide puudust. Raha on
    kasutusel olnud tuhandeid aastaid, aga arvutid võeti, tava-elus,
    kasutusele umbes 1981, jättes vaatluse alt välja personaal-arvutite
    laiale levikule eelneva perioodi.

    Näiteks Eesti käsitöölised kauplevad omavahel nii mõnigi kord
    kaup-kauba vastu, kasutades “maksevahendina” sama toodangut,
    mida nad muidu raha eest müüvad. IT-süsteemid võimaldavad
    lahendust, kus vastutasuks saadud kauba/teenuse vastu võtmise
    asemel on võimalik saada panka märge, et kaupmees X on
    allokeerinud kaupmehele Y oma teenuse/toote T1 koguses K1.
    Kaupmees Y saab pangas oleva kirje abil lunastada kaupmehe
    Z poolt pakutavat teenust.

    Ühilduvuse huvides saab teha isegi nii, et panka lisatakse
    teenuseks/tooteks sõna otseses mõttes ports eurosid, mis
    tähendab seda, et teatud tingimustel on võimalik antud
    süsteemis tegutsevatel inimestel kaubelda ka süsteemiväliste
    inimestega, kasutades eurosid.

    Loomulikult selline süsteem jätab kommunistid röövsaagita,
    kuid tänu Tor’ile saab tehnoloogiliselt asja muuta põhimõtteliselt
    maha-võtmatuks.

    Siin on veel palju detaile, mis vajavad täpsustamist, aga olen
    olnud kirjavahetuses ühe eesti alternatiivpanganduse tegelasega
    ja põhimõtteliselt ta oli nõus käed lööma, asjaga kaasa tulema.
    Ainuke häda on minu enda tarkvara puudumine.

    Nii et, saab küll poliitikas osaleda. Jõuga. Reform ja IRL
    ja kogu see muu kamp on aastaid kõigile ja valjult raiunud,
    et nemad KEELDUVAD KOOSTÖÖST. Mis siis ikka. Kommunikatsioon
    on kahepoolne, koostöö eeldab rohkemat kui ühte osapoolt
    ja tuleb hääletada, kui mitte jalgadega, siis oma tegudega.
    Ega need plakatid neile korda ei lähe. Enamuse heakskiitu
    ka loota ei tasu, sest vanurid naudivad praegust “stabiilsust”,
    iga väga uudne süsteem on psühholoogiliselt põhimõtteliselt
    inimestele vastuvõetamatu sest inimesed põhimõtteliselt
    psühholoogiliselt ei salli muudatusi ja muudatus tuleb turule
    tuua nii, nagu tuuakse turule uusi tooteid, alustades
    varajastest juurutajatest (“early adopters”), jne. kuni siis
    kasutajaskond on piisavalt suur, et jalgade lohistajad (“late adopters”)
    võtavad süsteemi kasutusele nende tavapärasel põhjendusel,
    milleks on, et kui “kõik teised” süsteemi S1 kasutavad, siis
    ma “pean” ju ka süsteemi S1 kasutama.

    Vahepeal aga tuleb kuidagi moodi ära elada, elamisraha teenida,
    õppida, jne. Aga vaikselt, kindlalt ja järjepidevalt tuleb tegutseda.

    Kui finants-süsteem paigas, siis ülejäänu loksub juba enam-vähem
    ise paika. Ma olenta, et tolles maailmas ei tulda valimistele loosungitega,
    vaid iga seltskond, kes soovib 0% maksukoormuse tingimustes
    ehk ANNETUSTEPÕHISELT mõnda ministeeriumi ülal pidada,
    tuleb valimistel lagedale rahasummaga, mis neil ministeeriumi
    ülal pidamiseks annetustest kogutud on ning siis detailse eelarvega
    koos meeskonna tutvustusega, kuidas antud raha eest antud
    perioodil antud ministeeriumi tööülesanded täidetud saavad.
    Kindlasti üritatakse siis ka joodikute hääli osta, aga pärast
    mõningat üleostmis-kampaaniat saavad osapooled aru,
    et targem on, odavam on, üksteisega joodikuid mitte üle osta
    vaid parem on raha jätta alles ministeeriumi opereerimiseks
    ja suurema raha-hunniku ette-näitamisega valimistel usaldusväärsusega
    veendes hääli üritada püüda.

    Vot nii. Selline maailmanägemus. Hetkel.

    Loomulikult jätan omale vabaduse oma maailmanägemust radikaalselt muuta.

    Lugemise eest tänades ja arvamuste-suminat kuulatades
    Martin (Vahi) :-D

    Ja lugemise eest veelkord tänades. :-)

    P.S. Tunnistan, et ma hetkel ise oma kommentaari väga põhjalikult üle ei ole lugenud.

    • Riigikogu liikmed on osade inimseste poolt nimetatud ikka “kaabakateks ja muidusööjateks”.
     Sul on palju vaja pingutada:
     1. Kui oled maffiapealik, siis kas politseid või poliitikud on sinu poolt.
     2. Kui oled andekas sportlane või andekas tegelane, ärimees, siis on poliitikud sinu poolt.

     Esimese punkti puhul pead arvestama, et legitiimne maffiooso on olla parem kui ebalojaalne. Niikaua kui süsteem püsib.
     Aga alati jälitavad sind ajakirjanikud ja opositsioon.

     Ole lihtsalt Martin Vahi, tarkvara arendaja.

    • Leidsin IRL’i propaganda-videode hulgast ühe tõelise pärli, kus 90-ndate alguses 2. Eesti Wabariigi maksuseadused välja töötanud Heiki Kranich räägib 2012_10_20 olnud IRL’i propagandaüritusel, mis moodi ja mis ideoloogia alusel ta 2015. aastal kehtiva maksusüsteemi üles ehitas. Eriline pärl tema kõnes on minu meelest väide, et tema meelest peaks tulumaks, ka era-isikutel, põhimõtteliselt olema 0%. Kui mõelda, et praegu on de facto maksukoormus üle 50%, ligikaudu 63%, ning maksuraha eest laristatakse ja lohetsetakse, rääkimata siis meeletust kogusest sakslastelt ja prantslastelt ära röövitud rahast, eurotoetustest, mille eest tegelikult infrastruktuuri üles ehitatakse, siis ma ikka tõsiselt imestan, et küll inimestel jätkub avalikult valetamiseks ja vassimiseks jultumust.

     Heiki Kranich räägib oma kõnes ka sellest, et tuleks välja pommida vaid seda tüüpi katuseraha, mida inimestelt kerge ja odav röövida on, kuid 2015. aasta Rahandusministeeriumi eelarve, mis ületab 2015. aasta Haridusministeeriumi eelarvet, kajastab pigem katuseraha väljapommijate totaalset ebaefektiivsust ja mõttekäiku, et protsent, mis röövitud rahast röövimistegevusele kulub, polegi nii oluline, sest küll maksuprotsendi tõstmise kaudu inimestelt partokraatia-mafia-organisatsiooni ülalpidamiseks sobiva summa absoluutväärtuses ikka kätte saab.

 1. Idioote Toompeal ei saa olla, sest korralikud inimesed nad sinna valisid. Seniilistumise süüdistustega välja tulla ei ole õiglane, sest meil on haigusi hindavaid arste niigi vähe.

  Auku hüppamine ja mulla peale kraapimine ei ole nii sobilik pollitikule või endistele poliitikutele, pigem ebahügieeniline soovitus. Mulda peale kraapida võib tavaliselt alles pärast Issanda teenrite õnnistusi. Niisama elusalt teha oleks lausa patt.

  On võimalus alati valida uusi inimesi. Ega neid otsa ei saa, kes Toompeale pürgida tahaks.

 2. Mu praeguse kommentaari formaat ei ole jada-formaat stiilis sissejuhatus, sisu, kokkuvõte, vaid võrrandisüsteemi-formaat, kus pole vahet, mis vormis või mis järjekorras võrrandid kirjutatud on, sest loeb kogu komplekti pealt kokku saadav tulemus.

  mõte_0)

  Kujutate ette mõnda laastavat viirust No Such Agency või suurkorporatsioon Eesti Vabariik Maksuameti arvutuskeskuses, näiteks salaja andmeid solkimas, andmekaevandust valejälgedele juhatamas? Terroristidega lennuki asemel mõni mehitamata droon mõnda garanteeritult inimtühja No Such Agency arvutuskeskusesse või varukoopiate hoidlasse, vahetult pärast hoidla kõvaketastel olevate andmete strateegilist kiir-solkimist viiruse poolt? Kui inimohvreid pole, siis võiks see ju olla täiesti aus ja väärikas vastupanu ressursse röövivale, USA korral ka inimesi, näiteks ebastandardsemaid sõjaroimi avalikustavavaid ajakirjanikke, muul moel taga kiusavale, türanniale.

  Võibolla mõned autonoomsed robotid arvutuskeskusse läbi seina või katuse sisse lendamas ja arvuteid hävitamas ilma, et seal olevatele inimestele viga teeks ning ilma, et seal olevad inimesed roboteid tulistada saaks, sest roboti tulistamise käigus tulistatakse ka arvutuskeskuses olevaid arvuteid?

  mõte_1)

  Teatavasti 2015. aasta maksuseaduse järgi tuleb kaupmehel oma kliendid, kes kuu aja jooksul on vähemalt 1000€ eest midagi ostnud, maksuametisse üles anda, kirjeldades ära, mida need kliendid ostsid. Kui 3-liikmelise perekonna elukorraldus on selline, et juhtumisi vaid üks nende liikmetest sooritab enamus tolle perekonna toidualased sisseostud, tehes seda harjumuspäraselt ühest ja samast toidupoest, siis seaduse järgi hakkab maksuamet uurima andmeid, et mida see perekond sööb, joob, kasutab ning seda ilma, et inimene ise, erinevalt kliendikaardi kasutamisest, oleks vabatahtlikult selleks loa andnud.

  Kui lähtuda põhimõttest, et inimesed on sündides võrdsed, siis peaks tava-inimestel, kelle toidukorvis mingi maksuameti ametnik soovi korral tuhnida saab, olema võimalus soovi korral sama detailselt tuhnida kõigi nende ametnike toidukorvides, kellel on juurdepääs vastavale infole. Maksuameti IT-tugi ja Maksuametile tarkvara tarninud ettevõtete kõik töötajad ja omanikud kaasa arvatud. Vastupidisel juhul on tasakaal rikutud, ühtedel inimestel on “õigesse setkskonda” kuulumise näol rohkem “õigusi” kui teistel.

  mõte_2)

  Illustreerimaks inimeste mugavuse (lugeda: lollusest tuleneva ükskõiksuse) ülimuslikkust, on efektne kõrvutada mugavusest loobumist mingi muu, võimalikult suure, hinnaga, mis mugavust nautides maksta tuleb. Sobivalt ekstreemne hinna-tase on alati kas inimeste surm või mingi hästi sadistlik juhtum, surnuks piinamine või midagi muud sarnast. Siit ka siis minu oletus, et “keskmine” inimene ei ole nõus riigitöölt erasektorisse tööle suunduma või oma vanematele pensioni maksmiseks natuke rohkem tööd tegema isegi siis, kui see säästab mõne tema jaoks võõra inimese elu.

  Kuna “mugavus” tuleneb lollusest ja lollus ei kao seebioopereid nautivate ning reedeõhtuti end vanalinnas umbini täis joovate inimeste hulgast nii pea, siis sarnaselt lehmi teise ilma saatvate tapamajadega ei kao ka Maksuamet nii pea. Sobib ka võrdlus neeger-orjadega, kes ise enda eest ei seisnud vaid kes klassikalisest orjandusest palga-orjusesse vabastati peamiselt põhjusel, et vabrikutesse oli vaja tööjõudu, kuid linnas elavatel vabrikantidel polnud majanduslikult vabriku-töölisi kuskilt võtta, millest ka vajadus peremeest vahetavate, liikuvate, orjade järgi. See, et osadel inimestel klassikalistest orjadest kahju hakkas, oli vaid propagandat toetav soodne asjaolu.

  Teisisõnu öeldes, Maksuameti ja kogu selle repressioonisüsteemi üle parda viskamine eeldab intelligentsuse jaotust elanikkonnas kajastava gaussi kellukese nihkumist intelligentsuse suurema väärtuse poole, sest lollimad inimesed ei saa aru, kui ränka hinda nad selle Maksuameti-põhise, parasiitliku, süsteemi eksisteerida laskmisel maksavad. Näiteks 2015. aastal on Rahandusministeerimi/Maksuameti jaoks Riigi-eelarvest reserveeritud rohkem raha kui Haridusministeeriumi ehk kõigi koolide ja ülikoolide ülalpidamise peale kokku. Mida lollim rahvas, seda õndsamini nad kummardavad tarku “rahva isasid”, “rahva emasid”, nautides tapamajja minevate lehmade kombel siiralt ja täiesti õndsalt seda, kuidas neile toit lausa ette tuuakse ja kuidas nende peremehed ikka nende eest “hoolitsevad”.

  mõte_3)

  Majanduslikult edukaid ettevõtteid saab kaheks klassifitseerida ka selle järgi, et ühed on TÕELISE KAUPMEHE asutatud ja, vähemalt mingi ajani ka tolle kaupmehe poolt opereeritavad, ning teised on “profesionaalsest juhist” direktori opereeritavad, kus direktoriks on sisuliselt partei-õukondlase era-sektori analoog. Tõelise Kaupmehe näiteks sobib Richard Branson. Partei-õukondlase opereeritava ettevõtte näiteks sobivad lisaks suurkorporatsioon Eesti Vabariik tütarfirmadele (Eesti Energia, Eesti Post, Tallinna Sadam, jne.) ka firmad, milles asutajad on pea-direktori ametist loobunud.

  Partei-õukondlased on töökad vaid võimuvõitlustes ning ei pane pahaks teiste arvel elamist, arvates kohati siiralt, et nad ongi loomupäraselt või mingi “tubli töö” tõttu enda parasitismi ohvritest paremad ja rohkemat väärt kui nende ohvrid. Tõeliste kaupmeestega on nii ja naa. Tõelised kaupmehed peavad kuidagi oma keskkonda, ärikeskkonda, olustikku, sobituma, leppides olukorraga, et lambad ei saagi ilma karjuseta hakkama, kuid kindlasti ei ole tõelised kaupmehed ausa töö osas loodrid.

  On vaid aja küsimus, mil Tõelisi Kaupmehi piisavalt on, et nad Maksuametite eest põgenemise asemel asutavad ühiselt 0% maksumääraga piirkonna. Piisab, kui selle maa-ala sõjaline kaitsmine koos muude majanduslike kahjudega piisavalt odavaks muutub. Võibolla on just sellega seletatav ka Richard Branson’i Virgin Galactic‘u tegevus, sest pole vaja avalikult välja reklaamida, mis lisa-rakendused seal välja arendataval tehnoloogial veel olla saavad.

  mõte_4)

  Evolutsioon planeedil maa toimub ka praegu. Nii nagu ürg-inimesest kasvas evolutsiooniliselt välja tänapäevane inimene, nii kasvab tänapäevasest inimesest evolutsiooniliselt välja midagi muud. Sõjad, majandus-küsimused, võime võimalikult odavalt, kiirelt, võimalikult vinget tehnoloogiat luua, on need, mis evolutsiooni võitja määravad.

  Tänan lugemast. :-)

  • Väga huvitav lugemine aga mis puudutab >1000 EUR tehinguid, siis kajastamisele ei kuulu tehingud, milles on üheks osapooleks füüsiline isik. Seega EMTA su ostukorvis veel ei sobra.

   • Võibolla üks viis, kuidas inimestele viga tegemata arvuteid suhteliselt korralikult hävitada, on tõenäoliselt mõne hästi vihmase ilmaga arvutuskeskuse katusesse palju auke tehes ning siis kas droonidega või mõne robotiseeritud tuletõrjeautoga katuses oleva akugu kaudu arvutikappidele mingi tuletõrjepumbaga kiiresti suures koguses, roboti poolt suunatult, soolast mere-vett lasta. Kui mõelda, et arvutuskeskustes on arvutikapid ventilatsiooni huvides pealt lahtised, siis võiks see täitsa õnnestuda. Mitmed robotid võiks korraga tuletõrjevoolikutega arvutikappide vahel ringi joosta ja suure survega ka kappide külgedesse sisse lasta. Neid segama tulevatele turvatöötajatele võib veejoa, sõltuvalt survest, otse näkku, suhu ja ninna, lasta, sest merevesi on suht ohutu. Selleks juhtumiks võib merevette lahustada ka midagi ohutut, aga vastiku maitse ja haisuga, võibolla mõned pipragaasi-palloonid või midagi oksele ajavat, natukene H2S’i, mis peaks olema mädamunadele ja tagumikust tulevatele gaasidele iseloomulikku haisu andev komponent.

    Oluline on, et see lahus oleks inimestele ohutu ning merevesi on surfaritele ja rannas suplejatele ohutu, kui nad just uppumas ei ole. Nii võib rahulikult kasvõi kõik arvutuskeskuse töötajad tolle looduslikult soolase mereveega läbimärjaks lasta. Imenatukene liiva ei tee ka halba, eriti kui see kuhugi ventilaatorite vahele satub ja arvutite ära kuivamisel parasiit-mahtuvuste kaudu kõrgsageduslikke signaale lühistab, kuid liiva tuleks siis inimeste ohutuse huvides laest eraldi puistada. Ja et elu eriti huvitav oleks, tuleks projekti lõppstaadiumis arvutuskeskusse lasta lahti hunnik juhtmeid närivaid hamstreid või hiiri ning arvutite vahele ronivaid, inimestele ohutuid, mardikaid. Selle staadiumi hõlbustamiseks võiks mõni robot arvutuskeskuse tõstetud põrandasse auke lüüa ja mingi kangiga natukene ka arvutikappide uste vahele pragusid kangutada, et hiired ja mardikad paremini metallkappidesse sisse pääseks. Prussaid ei saa kasutada, sest need oleks seoses haigustekitajate kandmisega inimestele ohtlikud,

    Mingi idee on lasta arvutuskeskusesse mõnel öösel lahti paarsada robot-hiirt, kes juhtmeid ja optilisi kaableid lõiguvad. See võiks olla midagi hästi odavat, robotifarmi-laadset. Robothiired võivad olla samuti varustatud H2S balloonidega, et kui nad avastatakse, siis ühe hiire häire peale lasevad kõik hiired oma ballooni korraga tühjaks, nõnda, et kogu arvutuskeskus haiseb räigelt sita järgi ja robothiirte püüdmine on gaasimaskide kandmis-nõude tõttu raskendatud.

    Robothiire ülesanne võiks sobida isegi Robotex‘i ülesandeks. Kui tavaliselt on Robotex’i võistlejate punktiarvutuse aluseks iga roboti individuaalne punktisumma, andes soodustuse robotile, kes oma opponendile rohkem “kaikaid kodaratesse loobib”, siis tolle ülesande korral võiks punktide arvutus baseeruda põhimõttel, et iga robotipaari korral saavad mõlemad osapooled täpselt sama palju punkte, kuid punktisummat saab suurendada viisil, et oma paarilisega tehakse võimalikult efektiivselt koostööd. Mida efektiivsem koostöö, mida rohkem punkte areenil olev paar ühiselt korjab, mida rohkem juhtmeid lõigub, seda rohkem punkte kumbki saab.

    Kuna Robotex’il osalevaid meeskondi on nii ehk naa suurusjärgus 10 ehk “vähe”, siis sellise punktisumma arvutamise korral oleks mängude arv võrdne täisgraafis oleva servade arvuga ehk 10 mängija korral

    10*(10-1)/2=90/2=45.

    15min mängu kohta teeb koos muu sekeldamisega ~3 mängu tunnis ehk

    45/3mängutunnis~15h

    Kui uimase ja veniva võistluse asemel oleks laval 3 areeni, kus toimuksid
    mängud paralleelselt, siis 15h/3~5h aktiivset ja põnevat roboti-võistlus-šõud, kus õhtujuhil ei ole vaja kokutada ja vaatlejatele pauside täitmiseks sõnu valida. Et asi huvitavam ja vaatlejate jaoks interaktiivsem oleks, võiks vaatlejad passiivse vaatlemise asemel olla ametis roboti-hiirtele lõikamiseks mõeldud juhtmete areenile üles seadmisega, kusjuures reeglid võiks suht lõdvad olla, s.t. igasugu kiuslikud kombinatsioonid võiks teretulnud olla. Iga areeni jaoks valitakse graafi serv loosi teel alles pärast areeni üles seadmist. Nõnda on garanteeritud, et meeskondadel ei ole eriti võimalusi oma konkurentidele areeni keeruliseks ehitades, areeni üles seadvate “pealtvaatajatega” kokku mängides, strateegiliselt kaikaid kodaratesse loopida.

    Eraldi mõte võiks olla robot-prussakas, mis kannab “haigustekitajana” arvutiviirust. Selliseid võiks ka arvutuskeskustesse lahti lasta. “Pealtkuulamislutikas” võib vabalt ka robootiline olla. Lutikas annab ühenduse ja siis üle selle ühenduse saab arvutuskeskusse laadida just selle viiruse, pahavara, mis tolles olukorras ehk sobivaimaks võiks osutuda. See, et see lutikas ühendust võttes vahele jääb, avastatakse, pole probleemiks, sest tegu võib olla “kamikaze-lutikaga”. Oluline on, et pahavara saaks arvutuskeskusse laetud enne, kui klastri administraatorid reageerida jõuavad. Pahavara võib olla ka viitega, et lutikas levitab pahavara ära, avastatakse, võetakse maha, kuid pahavara istub kuskil sardvaras ja ootab oma aega, nagu NSA enda sardvaraga lood on. Klastri administraatorid aga peavad hakkama oma aega raiskama selle peale, et uurida, milliste masinate millistesse komponentidesse lutikas oma pahavara sokutada jõudis. Vahele jäänud ja kinni püütud lutikas peab muidugi oma “andmestiku” krüptovõtme, loodetavasti ka krüptitud andmestiku enda, enne vahele jäämist oma mälus juraga üle kirjutama, sealhulgas ka oma enda juhtprogrammi, opsüsteemi.

    Parandused-lisa-mõtted teretulnud! :-D

    • See on hea, et isadelt võetakse ära relvaluba ja autojuhiload, kui alimente ei maksa.
     Hea on otsida eelkõige nimekirjast, kes hankis drooni ja võimeka putuka! kas alimentidega on korras ja kelle heaks töötab.

     • Teie vastuse üle on mul külll vaid hea meel, tänan vastuse eest, kuid need pööbellikud fraasid, “võetkse”, “tehakse”….

      Ma küsin pigem vastu, et miks peab üldse leiduma mingi mafia, mis otsustab, mida Teie ja mina kasutada ja oma enda välja teenitud raha eest osta võin?

      Muidugi, Teil on võimalik öelda, et Te ei märka, kuidas Teid odavalt ära ostetakse, müües Teile RÄIGE hinna eest natuke meele-head, mida Te saaks oma ressursside eest Toompea mafiale maksmata märksa rohkem osta. Ka on Teil võimalik kasutada vastu-argumenti, et Te käitute lehmade sarnaselt, keda ei huvita, et nad tapamajja saadetakse. Pea-asi, et enne tapamaja see osapool, kes lehma tapamajja saadab, lehma eest hoolitseb, toidu nina-alla toob, keerulised otsused lehma eest ära teeb. Kuningatel ja muidu diktaatoritel on lehma moodi käituvatele inimestele meeletult atraktiivne pakkumine: kuningas/diktaator otsustab kõik ja muudkui “hoolitseb” inimeste eest. Inimesed elavad Põhja-Korea tava-elanike kombel kasvõi näljas, aga on ikka “lehmadena” õnnelikud.

 3. Erakond on võimul. Rahvas andis hääle.

  Praegu on head ajad, sest Pätsi ajal oli kõik hullem. Päts otsustas, mida eesti rahvaga teha saab ainuisikuliselt.

  • Püha naiivsus!

   Ma saan aru, et kõik meist suudavad oma võimalusi näha vaid nende valikute piires, millest me teadlikud oleme, aga palun proovige oma mõttekäiku lisada järgnev.

   x) 90-ndad, mil Politsei ilmselgelt ei tulnud rahva represseerimisega, laus-pättide represseerimisega kaasa arvatud, toime. (Vihje: pättidel väga pikka pidu selles anarhias ei olnud ja lahendus tuli erasektorist, a la pigem on Politsei pättide elu-päästja ja kaitsja.)

   x) Asjaolu, et Eesti alal elavate inimeste enamus ei mõtle selle üle, mis skeemi järgi nende raha nende pangakontole laekub, a la õpetajad, pensionärid, tuletõrjujad.

   x) Demokraatlikult on kõik korrektne (DOKK) ka siis, kui mitu doonorelundit vajavat inimest hääletab, et mõni teine inimene doonorelunditeks lahti-lammutatakse, ära tapetakse. Utilitarism väidabki, et tuleb valida alati lahendus, mis on abiks enamusele ja demokraatia seda ka pakub. (No hästi, mõnikord räägitakse propagandaks ka juttu, mida ma ka ise kunagi uskusin ja mis sisaldab väidet, et demokraatia eristub utilitarismist selle poolest, et vähemuse kaitseks on piirid, mida ei saa ületada isegi hääletustulemusepõhiselt, kuid tänapäeval deklareerivad need piirid ju “enamuse mandaadi” saanud tegelased ja seda täpselt nii, et on kaitstud vaid nende endi huvid, näiteks maksuküsimuste ja valimisseaduse näitel)

   x) Rahvas andis mandaadi? Ei andnud, sest valimisseadust ei ole rahvas ise hääletusele panna saanud ja praegune süsteem, kus hääled summeeruvad parteikontori koostatud nimekirja tippu ning kus suur-parteid, kes ennist võimul olid, saavad kokku röövitud raha eest teha valimiskampaaniaid ja kokku röövitud raha eest palgata kohalikesse omavalitsustesse omale parteitöötajaid, keda siis valimistel kohalike rinkondade nimekirjadesse panna, ilmselgelt ei ole selline ühise lahenduse valimise kord, mida isegi loll enamus eelistaks. Pigem on lollil enamusel ükskõik, arvates, et juu nii ongi lihtsam ja mõnusam. Isegi kui see praegune farss valimiskord oleks aksepteeritav, ei tule protsentide järgi mandaat kokku, sest kui valimisaktiivsus on max 70%, kuid see ei sisalda eestis elavaid, eesti keelt vabalt rääkivaid soomlasi, eesti keelt mitte nii hästi rääkivaid venelasi, jne. siis de facto valimis-aktiivsus oli max. ~50%. Kui selle järgi veel arvutada, mitu % koalitsioon üldse kokku sai, siis mafioosode tipp-nõukogu, valitsus, moodustatakse alla 50% mandaadiga.

   x) 2015. aasta e-hääletuse tulemusi ei avalikustatud enne pabertulemuste avalikustamist, mis andis võimaluse pärast pabertulemuste teada saamist ja enne tulemuste avalikustamist e-hääletuse tulemusi “sobivaks kruttida”. Ma ei tea, kuidas see 2015. aastal oli, aga kunagi nõuti e-hääletus-süsteemi auditeerida soovivatelt inimestent NDA-d (Non-Disclosure-Agreement), mis sisuliselt tähendas seda, et kui audiitor seal üldse mingi sigaduse või räige vea leidis, siis oli tal valida, et ta kas läheb vangi või avalikustab valimispettuse. JOKK.

   x) Britid on aastaid demonstreerinud, kuidas USA-ga brittide järgi nuhkimise valdkonnas luure-alast koostööd tehakse. Asi see siis Reformaritel ID-kaardil asuva SIM-kaardi-mikroskeemidega seoses natuke “luurealast koostööd” teha, näiteks “liberaalsete” ja “demokraatlike” väärtuste hüvanguks, et Savisaar kui Putin’i käsilane riigikassa-rahast natuke rohkem eemal hoida.

Kommenteerimine on suletud