Piisab vaid ühest sõnumist, et su nutitelefon häkkida

GCHQEdward Snowden rääkis oma intervjuus BBC’le, et Briti luureagentuuridel on olemas ja aktiivselt kasutuses tarkvara, mille abil saavad nad suvalise nutitelefoni üle võtta vaid ühe tekstisõnumi abil. See tähendab seda, et sinu nutitelefoni mikrofoni või kaamera saab sisse lülitada nii, et sa ei tea sellest midagi. Isegi siis, kui su telefon on sinu arust välja lülitatud, suudab häkitud telefon edastada heli luureaegentuurile.

GCHQ nuhkvaral, millega saab luurata suvalise kodaniku järgi on isegi oma nimi – Smurf Suite. “Nosey Smurf” võimaldab häkkida su mikrofoni, “Dreamy Smurf” on mõeldud telefoni sisse ja välja lülitamiseks ning “Paranoid Smurf” aitab peita häkkimise jälgi telefonile hooldust tegeva litsentseeritud tehniku eest.

Sõnum, mille abil su telefon üle võetakse, pole sulle nähtav, ehk sa ei saa sellest teada enne, kui märkad, et telefon käitub kummaliselt.

NSA on kulutanud sarnase tarkvara peale üle miljardi USD.

Allikas: Edward Snowden: Smartphones can be hacked into with just one text message and then used to spy on their owners

Lisaks loe ka seda: Praktiliselt kõik Android telefond on sõnumi abil häkitavad

Üks arvamus “Piisab vaid ühest sõnumist, et su nutitelefon häkkida” kohta

  1. Tuletan meelde, et NSA on Ameerika Ühendriikide ametlik organisatsioon ja meie oleme NATO liige. Ka “fish” tarkvara on legaalne ja teenindab riigisektoreid. Seega ostke nutitelefone ja mac os x ning microsft windowsiga telefone/arvuteid.

    http://www.gnu.org tutvustab legaalset tarkvara, mis on koos lähtekoodiga, (millest saab valmistada binaare ja teeke) ehk siis vaba litsentsi poliitikaga.

    Kuulake ja vaadake creative commonsi ja gpl litsentsiga tarkvara ja filme näiteks: archive.org

Kommenteerimine on suletud