Oligarhiad teevad üksteisele nägusid – ülejäänud maalilm vaatab pealt

facesERR toob meieni BBC loo, millest võib lugeda, et USA välisminister John Kerry tegi eile avalduse, milles kritiseeris teravalt Venemaa võime pinge eskaleerimise pärast Ukraina idaosas ning teatas, et USA on valmis kehtestama Venemaale senisest rangemaid majandussanktsioone.

Ühendriikide välisministeeriumi avalduses on öeldud, et nädala jooksul, mis on möödunud neljapoolse lepingu allkirjastamisest Genfis, ei ole Venemaa teinud midagi pinge lõdvendamiseks Ida-Ukrainas, ning et kokkuleppest peab kinni vaid Ukraina, vahendas BBC.

Kerry teatas, et Ameerika luure andmeil tegutsevad Ida-Ukrainas Venemaa agendid ja sõjaväelased.

“Kõigi silme all jätkab Venemaa hästi relvastatud separatistide finantseerimist, koordineerimist ja toetamist,” ütles ta ning hoiatas, et kui Moskva olukorra deeskaleerimiseks meetmeid ei rakenda, on Washington sunnitud kehtestama Venemaale täiendavaid sanktsioone. Kerry sõnul kinnitas president Barack Obama, et USA on valmis selles suunas tegutsema.

USA-s visiidil viibiv Ukraina asevälisminister Danõlo Lubkivski tänas USA välisministrit John Kerryt mitmekülgse abi ja tugeva toetuse eest, mida USA Ukrainale osutanud on, vahendasid ERR-i teleuudised.

Lubkivski sõnul hävitab Venemaa hullumeelne tegevus igasugused suhted Ukraina ja Venemaa vahel, sest ukrainlaste enamiku jaoks on selline tegevus täiesti vastuvõetamatu ning hukkamõistetav. Samuti on ukrainlased valmis, relv käes, oma riiki kaitsma.

“Me kutsume Venemaad üles hullumeelsust peatama, sest see hullumeelsus viib Venemaa jaoks ettearvamatute tagajärgedeni,” ütles Lubkivski.

USA on valmis kehtestama Venemaale uusi sanktsioone