OECD raport: Eesti pensionifondid lüpsavad rahvast

err.ee kirjutab, et eelmise aasta lõpus ilmunud OECD raportist selgus, et Eesti pensionifondide viimase viie aasta keskmised tootlused on liikmesriikide hulgas kõige kehvemad ja tasud kõige kõrgemad, kuid Eesti pensionifondid selle hinnanguga ei nõustu.

“Kogu selle teema puhul on täiesti mööda vaadatud asjaolust, et Eesti teise samba fondide klientide keskmine vara on kiiret kasvu näidanud (toim: inimesed on oma raha lisanud) ning valdaval enamikul klientidest on kogunenud sissemaksetest rohkem raha,” ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask Eesti Päevalehele.

Tema sõnul keskendutakse Eesti pensionifonde teiste riikidega võrreldes väga palju tootlusenäitajatele, kuid vähem võetakse arvesse fondide erinevat investeermisstrateegiat, millest sõltub oodatav tulu ja risk.

“Eesti pensionisüsteem on noor ning inimeste kogumisperiood pikk, mistõttu eelistab enamik kliente kõrgema aktsiasisaldusega fonde,” tõdes Siilivask.

Nordea Pensionsi juhi Angelika Tageli sõnul ei võta raport arvesse Eesti teise samba erisusi, kus paljud tasud, näiteks depootasu, kuuluvad maksmisele valitsemistasu arvelt, mitte otse pensionifondist nagu üldiselt tavaks.

Allikas:  Fondid peavad OECD raportit ebapädevaks

Üks arvamus “OECD raport: Eesti pensionifondid lüpsavad rahvast” kohta

  1. “Kogu selle teema puhul on täiesti mööda vaadatud asjaolust, et Eesti teise samba fondide klientide keskmine vara on kiiret kasvu näidanud (toim: inimesed on oma raha lisanud) ning valdaval enamikul klientidest on kogunenud sissemaksetest rohkem raha,” ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask Eesti Päevalehele.

    Oot-oo, mida see PR tegelena nüüd tegelikult ütles? Tundub, et ta proovib samastada fondi tootlikust ja fondi mahu kasvu investorite taskust juurde kraabitud rahale.
    Ha ha ha! Kui tõesti nii, siis palun sõida seenele oma PR mulaga.
    Tootlikus on ainus asi, mis tegelikult midagi määrab. Ülejäänud on häma ja katse sitast saia teha.
    Tüüpiline Swedämber.

Kommenteerimine on suletud