NSA nuhkimine ja droonirünnakud käivad käsikäes

Nuhkide olümpia kindel esikolmiku kandidaat NSA on tuntud kui elektroonilise luure lipulaev. Nüüd tuleb ühe anonüümseks jääda soovija vilepuhuja viidetest välja, et USA ühiste erioperatsioonide keskus (JSOC) on käsikäes NSA-ga oma ründeretki läbi viinud. Metaandmete alusel on tuvastatud nii mõnedki olulised sihtmärgid ning need siis mobiilide jälitamise alusel liikuva sihtmärgina rajalt maha võetud läbi sooritatud droonirünnakute.

Nuhkide plaane paljastanud muret tundvad kodanikud tõdevad, et taoliseid rünnakuid on läbi viidud nii Jeemenis, Somaalias, Afganistanis kui mujalgi. Ühe kasutusolnud taktika raames kasutati SIM kaartide jälitamist, millele vastukaaluks omakorda jälgimisalused vahetasid neid omavahel ja jagasid neid laiali pahaaimamatutele hõimukaaslastele. Kuidas aga tuvastati sihtmärgi õigsus ning olulisus – seda võib vaid oletada. Koodnimed Gilgamesh ja Shenanigans (viimane kuulub LKA-le) on mainitud ka kellegi kodanik Snowdeni jagatud dokumentides – seega tegemist paistab olema pikaajalisema koostööga, mille heaks kiitnud kõik sealsed riigijuhid.

2 arvamust “NSA nuhkimine ja droonirünnakud käivad käsikäes” kohta

  1.     Mida peaks arvama krokodill, keda sõimatakse koledaks, nagu krokodill? Mida peaks vastama reptiloid küsimusele: „Kas südant polegi?”? Selliste teemade üle filosofeerimine raiskab aega, selle asemel, et tegutseda, nagu kord ja kohus – kui mõni kiskja on murdnud inimese ja saanud maitsnud selle liha, siis tuleb ta kindlasti tabada ja „magama panna”, et lõpetada verine muster enne, kui see arenema hakkab. Nõnda tehti kunagi Euroopa huntidest tühjaks (pahaks panevad seda vaid need, kelle lapsi pole metsas maha murtud ja ära söödud), nõnda on jahitud inimsööjaid karusid ja tiigreid, nii tuleb teha ka marutõbistega …

    Dirty Wars
    Jeremy Scahill on Democracy Now! – Dirty Wars: The World Is a Battlefield [Both parts in one] 1:30:20

        Ja siit küsimus laiale ringile: kas on nö. marutaudis nn. Sõjas Terrorismiga?

    •     Küsimus laiale ringile oli siiski: kes on nö. marutaudis nn. Sõjas Terrorismiga?

Kommenteerimine on suletud