Muuseumiöö 2014 „Öös on tähti“ laupäeval, 17. mail 2014

muuseumiööKord aastas, laupäevasel maiõhtul avavad muuseumid ja teised mäluasutused oma uksed tavapärasest hilisemal ajal ja tasuta, et tähistada üle-Euroopalist muuseumiööd.

Muuseumiöö toimub laupäeval, 17. mail 2014 ja Eesti muuseumid on öö sündmusi ühendavaks teemaks valinud “Öös on tähti”. Eesti keeles on sõnal “täht” mitu tähendust. Taevatähed sümboliseerivad meile kauget ja kättesaamatut, kutsuvad lennumasinaid leiutama ning universumit avastama. Kirjatähed aitavad meil oma mõtteid teiste jaoks arusaadavaks teha, vaielda, kõnes kaduvat jäädvustada, luuletada. Seadusetäht on seatud seisma meie õiguste eest. Liikumisaastast inspireeritud sporditähed innustavad – citius, altius, fortius! On veel sabatähed, tähesära, rahatähed, lubatähed, tähtpäevad, tähtteosed, tähtkujud… Iga muuseum leiab sel ööl oma vaatenurga tähtedele.
17. mai õhtul toimub Eestis ka üks Euroopa muuseumide aasta suursündmusi. Tallinnas Euroopa muuseumiauhindade galal antakse üle parima Euroopa muuseumi tiitel, kandidaatide seas on sel aastal ka meie enda Eesti Meremuuseumi Lennusadam. Seega tõuseb sel ööl Eesti kohale ka muuseumitähti.
Muuseumiööd korraldavad Eesti muuseumid, koostööd toetab Eesti Muuseumiühing koostöös ICOM Eestiga. Varasemate muuseumiööde kohta saab lugeda siit.