MtGox peatas kauplemise

MtGoxed

MtGoxed?

Pikka aega agoonias tõmmelnud MtGox, mis oli kunagi üks suurimaid BTC:USD tehingute vahendajaid,  peatas lõpuks kauplemise.

Juba pikemat aega pole olnud võimalik sealt kätte saada USD’i. See tingis tohtu suure BTC:USD hinnaerinevuse teiste turgudega. Kaks nädalat tagasi selgus, et probleeme on neil ka BTC arveldamistega, millele turg reageeris hüsteeriliselt.

Eile kustutas MtGox ära kõik oma twitter teated ning täna suleti MtGox lehel kauplemine.

Lekkinud dokumendist võib järeldada, et MtGox on suutnud kaotada 744 408 BTC (umbes 255 mil. EUR) ning lisaks on neil kaelas 40 mil. EUR’i eest kohustusi.

See on tekitanud tohutu pahameele teistes Bitcoini’ga tegelevates ettevõtetes. Tuntumad nimed on end MtGox’ist ja selle käpardist juhist distantseerinud. Avaldatud on ka mitmeid ühiseid pöördumisi, milles kinnitatakse, et MtGox jamad ei tähenda seda, et kogu tööstusharu koosneks nii ebakompetentsetst isikutest, nagu seda oli MtGox juhtkond.

Tegemist pole tavaliste pankadega, kes võivad ähvardada kohese kokkukukkumisega, siis pressida maksumaksjalt välja sadu miljardeid, pühkida varrukalt tolmu ning jätkata, nagu midagi poleks juhtunud.
Kas Bitcoini ootab eest pikk ja raske usalduse taastamise PR kampaania?

Mt. Gox Allegedly Loses $350m in Bitcoin (744,400 BTC), Rumoured to be Insolvent