Milleks muruniitja, rendi parem kits!

Nuubia kaljukits

Nuubia kaljukits

Ajal mil Eesti asustatud punktide õhku täidavad muruniidukite detsibellid ja naabrite vahel tekitab elevust see, kes nädalas rohkem kordi jõuab teadagi mida ning pensionärid unistavad kättesaamatust murutraktorist või toberobotist, on jaapanlased taas innovaatilised: milleks kõik see jama, üüri parem kits!

Kumamoto prefektuuri Amagusa linnas tehti eelmise aasta juunis katseprojekt, kus murupügamise eesmärgil võeti kolm kitse, kelle missiooniks on tagada 4 kuu jooksul 1200 m2 jäätrohumaa korrashoid.  Selgus, et loomakesed said ülesandega hiilgavalt hakkama. Kütust ei kulunud, prügi ei tekkinud, junnid ei haisenudki. Lisaboonusena olid loomakesed koolilastele ja vanuritele meeltkosutavaks huviobjektiks. Innustatuna headest tulemustest suurendas asja vedav kogukond loomakeste arvu tänavu nelja võrra ning annab neid nüüd rendile ajavahemikus ühest nädalast kuni ühe kuuni.  Renditasu ei võeta, tasuda tuleb vaid keti eest u 30 EURi vääringus.
Antud uudislugu seda ei maini, aga mõned kuud tagasi oli ka tagasilöök, nimelt ühel võõramaalasel käivitusid kitsekese kõditamise asemel kulinaarsed instinktid ja loomake leidis kurva otsa.

http://www.yomiuri.co.jp/eco/20150530-OYT1T50053.html?from=ycont_top_txt

3 arvamust “Milleks muruniitja, rendi parem kits!” kohta

    • Lükatav/kondimootoriga muruniiduk on odavam.

      aga see ei väeta ega aereeri muru.

      Kas see pildil olev sokk ei kuseb endale mitte habemesse? Neil elukatel on selline veider komme. Pidi emastele meeldima.

Kommenteerimine on suletud