Merkel ja Hollande arutavad Euroopa kom. võrgu loomist

Merkel ja Hollande arutavad kolmapäevasel kohtumisel euroopasises kommuniktasioonivõrgu loomist, et välistada e-maili jms liikumist läbi USA. Mekelile ei meeldi, et firmad nagu Google ja Facebook on kontorid püsti pannud riikides, kus andmekaitse on suhteliselt madala prioriteediga, samas teenindavad aga kliente riikides, kus andmeikaitsesse suhtutakse väga tõsiselt.

Peale seda, kui selgus, et Ameerika luureorganisatsioon NSA ei riku mitte ainult Ühendriikides kehtivadi seadusi ning praktiliselt sülitab USA põhiseadusele, vaid viib läbi ka massilist luureoperatsiooni Euroopas, kuulates pealt näiteks poliitikute telefone (k.a Merkel), on EU sisese andmesidevõrgu loomine muutunud kuumaks teemaks.
Teema tuleb arutlusele kolmapäevasel Saksa Prantsusmaa kohtmisel.

Lähemalt loe siit: Merkel, Hollande to discuss European communication network avoiding U.S.

3 arvamust “Merkel ja Hollande arutavad Euroopa kom. võrgu loomist” kohta

 1. Lisaks siia ka selle:

  The exclusive relationship of ICANN (the Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) with the U.S. must end, said the European Union’s digital agenda chief on Wednesday.

  Ehk siis ICANN’i liiga lähedane suhe USA’ga on ka lõpuks teemaks võetud ja selles osas lubatakse midagi ette võtta.

 2. Merkel ajab jama ja see ei ole lahendus.
  Siis saavad na ise vahel istuda ja pealt kuulata.
  Tahad turvalist sidet? Krüpteeri see alguspunktist alates.
  Lastes mingil kolmandal osapoolel seda enda eest teha (kui see on sinu kastist lahkunud) on pehmelt öeldes lauslollus. Siis saab seda järelikult sama kolmas osapool ka lahti harutada ehk teisisõnu pealt kuulata (kas niisama huvist või pukis kükitavate troppide käsul).

  Muide, kogu see ilus PKI cräpp unustage ka parem ära. See käib valituse rasvaste reite vahelt läbi ja seda sitta võid vaid riigi teenustes “identifitseerimisieks” kasutada (aga ainult siis, kui midagi olulist mängus pole).
  Ülejäänu ID-kaardi tilulilu võib see ID-kaardi pealt pappi teeniv seltskond üksteisele ühisel koosolekul persse toppida.

Kommenteerimine on suletud