Meie aja da Vincid, kus nad on?

oil-suicideElon Musk ja kadunud Steve Jobs on meie aja da Vincid. Mõlemal on/oli raha, nagu ratsa­hobuse sitta, ja ometi ei saanud Steve osta end vähist vabaks; ning Elonile ei müü keegi parajat akut Tesla jaoks? Miks? Vähk on ammu ravitav¹ ja vajalik aku­tehno­loogia autodele on juba alates EV1-st saati olemas². Mis siis toimub?

Toimub see, et me elame stagneerunud maailmas, kus innovaatilisus on vaid poliitiline sõna­kõlks, millega tegelikkuses hoitakse kinni vanast, sest see aitab säilitada vana. Vana võimu. Kuri­kuulsat illuminaatide „Uut Maailma­korda” (NWO) pole olemas – on lihtsalt seesama vana orjanduslik kord uues kuues – prääniku ja piitsa asemel on nüüd preemiad ja võlad ning ahelateks on panga­kaardid ja kiibid – uksi paneme ise lukku … Uusi tehno­loogiaid võetakse kasutusse ainult rahva paremaks ohjamiseks, nuhkimiseks ja sõja pidamiseks.

Vaatamata sellele, et needsamad tehnoloogiad muudaksid sõja­pidamise mõttetuks. Ei, sõdu ei peeta nafta pärast, sõdu peetakse vana võimu säilitamise pärast. Maa­varad on vaid ettekäändeks – klotsideks nende liivakastis …

Nüüd püüab Elon võimaluste vahel laveerida: « … There is the potential for bigger battery packs in the future, but it would probably be maybe next year or something like that. The main focus is … how do we reduce the cost per kWh of storage in the battery pack? … »³. Tähendab – tuleb aku suuremaks teha ja leida odavam tootja? Kujutan ette, millist piina valmistab säärane mõte inimesele, kelle kogu edu seisneb mitte nihverdamisel, vaid nägemusel, inspiratsioonil …

Aga samal ajal tehakse suurt lärmi (ja kes teab, kas ainult …), kui mõne Teslaga juhtub õnnetus, justkui teiste liiklus­vahenditega oleks kõik korras. See on nagu alkoholi ja kanepiga – kui esimene tapab, siis peab laipu olema vähemalt bussitäis, et see uudis­künnist ületaks; aga kui kusagil nähti kedagi mingit kahtlast taime kasvatamas, siis tehakse sellest üle­riiklik skandaal – silma­kirjalikkus oma erksaimates värvides, et mitte öelda – riiklik debiilsus. Näiteks ei lase EL „oma” territooriumile odavaid hiina päikese­paneele, millega saaks hakata laadima kasvõi neid­samuseid Teslasid, aga ei lasta, ütlevad et anti-dumping … ok, aga ärgu siis rääkigu, et lähme ikka rohelisemast rohelisemaks, olgu siis parem vait … või öelgu siis kohe, et neid ei koti puhtam tulevik …

Niisiis ikkagi, miks Steve Jobs ei leidnud terve maa­kera pealt ühtegi õiget arsti ega ravimit? … Oled alles viie­kümnendates, sinu eest palvetajaid on sadades miljonites, kohe-kohe on tulemas järgmine „lapsuke” ja siis … mingi kuradi vähk murrab su lihtsalt maha? … Kas pole see karjuvas vastu­olus ka loodus­seadustega?

 1. Eesti pere lugu: vähiravi Rick Simpsoni kanepiõliga
 2. Patent encumbrance of large automotive NiMH batteries
 3. Elon Musk Says Larger Batteries Might Be On the Way
 4. Tesla Model S Caught Fire While Parked and Unplugged

Üks arvamus “Meie aja da Vincid, kus nad on?” kohta

 1. Mõtetu hala. See sama Steve Jobs oma Apple poliitika ja patenditrollimisega ise võitles status quo säilitamise nimel nii et vähe polnud. Kus on innovatsioon iPhone’de lukustamise, sellele uue tarkvara installimise piiramise ja muu suunal? Pigem on DRM’i tegelaste teguviis hullem kui sõjatehnika tootjatel, sest sõjatehnika korral on võimalus seda vaid enesekaitseks, heidutamiseks, kasutada,kuid DRM’ist on “kasu” vaid siis, kui seda tema ohvrite peal KINDLALT kasutatakse.

  Sama moodi võib küsida, et kas raha kokku-röövimisest elatavat kirikult propaganda osas tublilt õppust võtnud mafioosode kampa nimega RIIK (ükskõik siis, mis nimega, USA, EU, Eesti, Soome, UK, Hiina, jne.) peaks rajalt maha võtma see 60% elanikkonnast, kes sarnaselt Steve Jobs’ile ei ole ülikooliga üliõpilase staatuses olles kokku puutunud, kuid erinevalt Steve Jobs’ist, ei oska ka majanduslikult omadega hakkama saada, või peaks Snowden’i ja Assange stiilis sõdu pidama just Steve Jobs’i sarnased, rikkad, inimesed, nagu näiteks Snowden’iga koostööd tegeva Glenn Greenwald’i finantseeriv e-bay asutaja, Pierre Omidyar 250 miljoni dollariga teeb. Jobs tegi oma valiku, Bill Gates mängib rahus topeltmängu, lömastades potensiaalselt neid samu vähiravimeid arendavaid väike-ärisid ajal, mil ta (Gates) “ravimi-arendust” rahastab ning Pierre Omidyar on oma valiku teinud.

  Teine mõte on, et keegi eelistab ravimi-arendusele kinni maksta ka üle miljardi dollari maksvaid valimiskampaaniaid.

  Kolmas mõte pärineb siit samast Eestist: tipp-poliitikute hulgas on eesti mõistes mitu tippfüüsikut (Aaviksoo, Ergma) ning peaministriks on/oli-pikka-aega keemik (Ansip), kuid selle asemel, et mingi tühise raha eest kinni maksta paarikümne tudengi diplomitööde arendus, a la et tudengid saaks suviti kuskil mõttetus ettevõttes orjamise asemel oma diplomitööprojekti kallal töötada, näiteks kaitseväele midagi arendada, oma äri baastehnoloogiat arendada, raisatakse suuri summasid parteide ladviku jaoks isegi valimiskampaania korraldamise kontekstis mõttetu partei-hiigel-aparaadi ülalpidamiseks. (Peaministril on oma büroo, presidendil pidavat olema palgal üle 50 inimese, lisaks veel riigi-eelarvest ülalpeetavad partei-kontorid ja muud poliitilised ametikohad). Eesti super-mafia korral pole küsimus isegi selles, kas rahvast teerulliga üle sõita või mitte vaid lausa selles, et teerulli-juht on ise nii loll, et kulutab oma kokku-röövitud resursse ebaefektiivselt, isegi teerullipoliitika kontekstis eba-optimaalselt, küündimatult. Seda nii orjafarmi-pidamise kontekstis (mida paremini läheb äridel, seda rohkem on röövitavat raha) kui ka oma võimu kindlustamise kontekstis (mida tugevam on super-mafia armee, seda rahulikumalt saab supermafia magada vene piiri pool toimuva suhtes.)

  Mitte, et loll-poliitikud mulle probleemiks oleks, mida lollimad, seda parem, aga see lihtsalt illustreerib asjaolu, et teiste inimeste röövimisest elatuv seltskond ei ole röövitavate resursside kasvatamise, loomise (igasugu tehniliselt uudsete lahenduste ja otpimisatsioonide kasutuselevõtt) just kõige andekam seltskond. Järelikult on ka rumal tahta, et merel laevu röövivad piraadid oleks kuidagi andekad röövitavate resursside tootmise arendamisel.

Kommenteerimine on suletud