Mazda arvates on bensiinijõul liikuvad sõidukid säästlikumad kui elektriautod

Doc kirjutab, et elektriautode pooldajate peamiseks argumendiks on võimalus vähendada kasvuhoonegaaside keskkonda paiskamist. Mazda julgeb aga seniseid kivinevaid arvamusi kõigutada ning väidab, et järgmise põlvkonna SkyActiv mootorid nende sõidukites on sedavõrd saastevabad, et väljastavad vähem CO2-te kui elektriautod.

Pressiavalduse tekst väljendab end aga veelgi julgemalt – nimetatud Mazda märki kandvad sõidukid on keskkonnale ohutumad kui elektriautod! Tekib küsimus – kuidas?

Nõks peitub selles, kuidas säästlikust üldse mõõdetakse. USA evib oma standardit, Euroopa aga mõnevõrra realistlikumat mõõtemudelit. Lisaks tulevad mängu detailid elektri tootmisest – Euroopas on üsnagi levinud söe kasutamine elektrijaamades, rääkimata gaasist.

Seega lühidalt kokku võttes – kui Mazda suudab 30% vähendada kütusekulu uutel mootoritel siis numbrite vaates on tegemist juba elektriautodega võrreldava või isegi väiksema saastetekitajaga.

 

Üks arvamus “Mazda arvates on bensiinijõul liikuvad sõidukid säästlikumad kui elektriautod” kohta

  1. Puhas propaganda.

    Elekrit saab toota ka ju tuulest ja päikesekiirgusest, rääkimata siis naftaverevalamise motiivide langusest ning Euroopa sõltumise vähenemisest Vene gaasist ja naftast.

    Mulle näib, et ameeriklaste üheks omaduseks on hästi palju omavahel kakelda, kohtuhagisid esitada, saades tulemuseks selle, et kakluse mõlemad osapooled kaotavad. Illustratsiooniks sobib Java juhtum.

Kommenteerimine on suletud