Lõpuks ometi! Varesekujuline droon

Corvus corone cornix (Foto:Marek Szczepanek)ERR kirjutab, et juba kuu aega kodudes suitsuanduri olemasolu kontrollinud päästeametnikud tõdevad, et valdavalt on kodudes suitsuandur puudu ja trahvi kartuses ei avata kontrollijatele sageli ustki. Olukorrast väljapääsu otsides leidis päästeamet ootamatu lahenduse – nimelt võetakse kontrollimisel appi droonid.

Tõepoolest, kui kui päästeametnikud ikka kodudesse sisse ei pääse, siis tuleb midagi ette võtta. Eeskujuks võeti kiiruskaamerad, kus mehaaniline seade fikseerib kiiruse ületamise, vahendasid ERR-i teleuudised.

Droonid ehk mehitamata õhusõidukid on täpselt need, mida kodude kontrollimisel ära saab kasutada. Aga tehniline jurakas koduakende taga tiirutamas võib inimestes hirmu tekitada ja nii telliti Hiinast varesekujulised droonid.

“Need varesed siis hakkavadki käima inimestel akende taga. Maanduvad aknapleki peale ja sel ajal, kui nad oma toimetusi seal teevad, siis nad kontrollivad ka, kas inimestel on kodus olemas suitsuandur. Kui nüüd seda suitsuandurit ei tuvastata, siis saavad inimesed automaatselt trahvikviitungi koju suitsuanduri puudumise eest,” rääkis Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Viktor Saaremets.

Niisiis fikseerib see pealtnäha süütu lind olukorra ja annab häirekeskuse kaudu edasi kodu GPS-koordinaadid, kuhu trahv saata tuleb. Aga kas kardinad akende ees drooni ei sega?

“Võib-olla kavalamad arvavadki, et kui me nüüd rulood ette tõmbame, siis see probleem on lahendatud, aga ei ole. Droonid suudavad läbi sitskardina kui ka läbi ruloo selle pildi ära teha. Erinevate võimalustega need droonid varustatud on, seal on siis infrapuna, seal on ultraheli,” selgitas Saaremets ning tuletas meelde, et suitsuanduri puudumisel on trahv 1200 eurot.

2 arvamust “Lõpuks ometi! Varesekujuline droon” kohta

  1.     Uudis on tugevalt ärritanud inimõiguslasi ja teisi privaatsuse pärast muretsejaid, kelle jaoks selline olukord on täiesti vastuvõetamatu. Olukorra lahendamiseks erandkorras kokku kutsutud kriisistungil tõdeti lõpuks, et ainus tõhus viis vastuaktsioonideks on vares-droonid lihtsalt alla tulistada. Nüüd uuritakse koostöövõimalusi jahimeeste ja kaitseliiduga. Arutati ka võimalusi arendamaks välja kotkas-droonid, mis hakkaksid sooritama patrulllende nii öösel, kui päeval, nii linnas paneelmajade vahel, kui ka maal talude kohal, mis siis nuhk-drooni avastamise korral selle automaatsest ja halastamatult hävitaks …

  2. Muide, märkimist väärib ka asjaolu, et keskerakondlasele kuuluv kalavõrkude tehas, mis oli määratud surmale, sai Tallinna linnavalitsuselt hiigeltellimuse. Savisaar käskis tappa kõik ehtsad varesed.

Kommenteerimine on suletud