LHV lasi välja euroga võrdse Bitcoini-raha

cuberCuber on LHV tehtud uus mobiilimaksete äpp, milles liiguvad eurod, ent selle taga on Bitcoini tehnoloogia.

LHV on Cuberi äpi ja makseplatvormiga üheksa kuud tööd teinud ja nüüd prooviperioodiks avalikkuse ette toonud. Tegu Bitocoiniga samal tehnoloogial töötava krüptorahaga, mis pakub näiteks tasuta ja kiireid mobiilimakseid, ent Cuberi puhul liiguvad kasutajate vahel väärtused eurodes.

Sellega on LHV näol tegu maailmas esimese pangaga, kes on asunud pakkuma finantsteenust krüptorahanduse tehnoloogiat kasutades.

Allikas: LHV tegi ajalugu ja lasi välja euroga võrdse Bitcoini-raha

3 arvamust “LHV lasi välja euroga võrdse Bitcoini-raha” kohta

 1. Kõlab ilusalt, kui LHV’s ei oleks nõukogus s Skype’i direktorina Skype’i inseneridele Skype’i NSA tagaukse paigaldamise käsklust/heakskiitu andnud avalike suhete spetsialisti, Sten Tamkivi, kes võeti LHV nõukokku LHV insenere ilmselgelt solvava ja alaväärtustava põhjendusega, et ise tarkvara mitte-kirjutav avalike suhete, PR, spetsialist, Sten Tamkivi pidavat tarkvara-alases innovatsioonis olema targem ja profesionaalsem kui end erialaselt vormis hoidvad ja igapäevaselt tarkvara-arendus-alase tööga rügavad, enamasti IT-haridusega, tarkvara-arendajad.

  Tsitaat Ärilehe artiklist:

  „LHV on sümbioos 19. sajandi suhtepangandusest ja 21. sajandi tehnoloogiast,“ kommenteeris LHV Groupi aktsionär ja nõukogu esimees Rain Lõhmus. „Sten on meie saadik rahvusvahelisse tehnoloogiamaailma.“

 2. Mulle näib, et selle Bitcoin’i üheks tõsiseks puuduseks on anonüümsuse puudumine. Teine probleem Bitcoin’i korral on, et kasvava rahvastikuga planeedil, kus IPv4 internet’i IP-aadressidki otsa kipuvad saama, ei näi deflatsiooniline raha kuigivõrd praktiline olevat. Mis raha emiteerija poolset inflatsiooni puutub, siis praeguse kommentaari kirjutamise aegu näib mulle, et raha emiteerija poolset “väikest” inflatsiooni saab vaadelda kui raha emiteerija poolt ausalt välja teenitud teenustasu. Pigem on korrektne lepingud ja muud kokkulepped kirjutada inflatsiooni suhtes kompenseeritud aruvutuslikes rahaühikutes, nii nagu seda Tšiilis tehakse.

  Bitcoin’i üheks tõsiseks puuduseks on ka tema arhitektuuri osaks olev “proof of work”. No võite ette kujutada, mis šansse sellisel arhitektuuril on, kui “proof of work” on arvutatud mingi 80-ndate arvutiga, mille CPU arvutusvõimsus jääb alla tänapäevasele mikrokontrollerile. Ühesõnaga, pikka juttu vahele jättes on mu praeguse postituse tegelik sõnum hoopis see, et YouTube’st Robert James “Bob” Shiller’i nimelise inimese loenguseeriat kuulates tekkis mul oma enda krüptoraha spetsifikatsiooni idee, mis baseerub põhimõttel, et raha emitteerijale makstakse raha-sedelite saamiseks eurosid ning krüpto-raha-sedelid koosnevad emitteerija serveris olevatest andme-paaridest, kus on kirjas raha-sedeli ID ning rahasedeli väärtus. Osapool, kes teab raha-sedeli ID-d, omabki antud raha-sedelit. Üle tor-võrgu on võimalik krüpto-raha-sedeli emiteerija serveris jooksva veebiteenuse kaudu anonüümselt raha-sedeli ID-d ära vahetada, suurema väärtusega raha-sedeleid väiksemateks raha-sedeliteks vahetada, väiksemaid raha-sedeleid üheks suureks vahetada.

  Link mu enda kiir-memole, mille salvestasin oma mobiiliga umbes 5min. pärast idee pähe tekkimist.

  Käisin Inbank tegelastele e-postitsi välja idee, et nad võiks LHV’le konkurentsi pakkuda ja enda krüptoraha tolle minu spetsifikatsiooni järgi teha, aga kahtlustan, et nad vist sellest ikkagi eriti ei huvitu, sõltumata sellest, et 2015_06_18 seisuga on neil kodulehel väljas selline tekst:

  Otsime ettevõtjaid, kellel on põnevad ideed finantstehnoloogia, maksete ja turunduse valdkonnas. Otsime võimalusi, et koostöös tuua turule uusi ja innovatiivseid tooteid.

  Meie tänased edukad kogemused koostööst Sihtlaenu ja Säästukaart Plussi turuletoomisel on head ilmestamaks, et koostöös peitub edu. Inbanki meeskond on avatud ja uudishimuliku meelega ja teab hästi, et me ei ole ainukesed, kes pangandust tahavad uuendada. Kui Te jagate meie arvamust ja väärtusi, siis ootame Teie põnevaid ideid!

  Tänan lugemast. :-)

Kommenteerimine on suletud