8 arvamust “Leonard Nimoy on surnud” kohta

 1. Kuniks kauguse arvutamise funktsioon vastab teatud nõuetele (kolmnurgareegel, punkti ja tema enda vaheline kaugus on 0, 2 punkti vaheline kaugus on võrdne mõlemat pidi jalutades, kaugus on alati positiivne arv), jääb kogu kaugusega seonduv matemaatika paika. Kaugust sünnist surmani saab arvutada mitme, erineva, valemi abil, millest aastad on vaid üks viis mitmest. Mõnikord tasub inimelu pikkust arvutada mitte hinge-tõmmete arvu, vaid meeldivate hetkede arvu järgi.

  Kui vaadelda 2008_03_19 surnud ulmekirjaniku, satelliitide leiutaja, “2001 A Space Odyssey” autori, Arthur Charles Clarke‘i surma eelset avalikku läkitust, siis näib mulle, et ega ei olnud lihtne elada intelligentse inimesena lollakate maailmas, kus kehtis neegrite segregatsioon(~1955), briti valitsus viis oma enda sõdurite peal läbi närvigaasi surmava doosi otsinguid, Internetti ja Tor‘i ei olnud. Illustratsiooniks võite meenutada kasvõi oma enda vana-vanemaid, kui lollid ja naiivsed nad maailmas toimuva suure pildi osas olid. NSV-Liidu propaganda ja Lääne meedia tsensuur toimis ikka küll, olles päris mõjus. Tavalisi paber-konspekti-koopia-masinaidki ei olnud ning üliõpilase staatuses inimesed raiskasid oma aega üksteise konspektide käsitsi ümber kirjutamisele ning paber-raamatute oma konspektis tsiteerimine oli manuaalne tegevus. Ayn Rand sugustel, intelligentsetel, inimestel võis veel raskem olla. Spock’iga Külma Sõja aegne StarTrek olevat kunstiliselt inspireeritud väljendist “Spaceship Earth”, rõhutamaks, et kui erinevast rassist(asiaat, neeger, euraasialased, tulnukas-Spoc) ning erineva taustaga(üks pilootidest oli rõhutatult vene aktsendiga) inimesed üksteisega sõdimise asemel ühtse meeskonnana koos tööd teevad, siis saavad nad maailmas palju “head” korda saata.

  Perioodist, mil Arthur Charles Clarke oli 12-aastane, aastast 1929, pärineb dokumentaal-kirjateos pealkirjaga Graf Zeppelin 1929 Around Globe Trip. Antud dokumentaal-kirjateose põhjal koostatud dokumentaal-filmi vaadates tasub meeles pidada, et seal filmis kajastatavate sündmustega paralleelselt toimub Mahatma Gandhi poolne Briti impeeriumi lammutus-tegevus Indias. Kui seda olustikku võrrelda 2014. aasta Eesti alal toimuvaga, siis näib mulle, et Ansip, Aaviksoo, Ergma, Laar, Ligi, Mikser, Pentused/Rosimannused, Savisaar, Lang, Pihl, Anvelt, Kallas-sed, Rõivas-ed, Kadri Must/Simson, Parts, Ilvesed, Luukas, jne. kogu see kamp ei pea USA presidendi kombel sõdu/gladiaator-võistlusi vaid põhjusel, et neil pole nii vinget armeed võtta. Ka ei näi see kamp aru saavat, et elu on niigi raske ilma üksteisele nuiadega pähe tagumata ja et töökatelt inimestelt kokku-röövitud ressurssidega on nad samas seisus nagu kesk-aegsed kuningad, kes surevad maha põhjusel, et seoses tehnoloogia vähese arenguga pole neil isegi mitme lossi hinna eest võtta toda väikest, 20€ maksvat, karbikest antibiootikume, mis aastal 2015 isegi A-sotsiaali elu päästab.

  Kuna avalik ja täiesti otsekohene arutelu on, vähemalt Eesti oludes, põhimõtteliselt võimatu, siis paistab, et lisaks sõjardite ja muidu vägivallatsejate eest põgenemisele näib olevat tark ka suhtluskanaleid hoolikalt valida. Kunagi öeldi, et meri ühendab. Tänapäeval Internet ühendab.

  • Eestil oli tubli president Lennart Meri,
   kes oli nagu Star Trek,
   ta lõi sitast saia ja olematust eestist tegi oleva,
   käisid koos nad Jeltsiniga jala mööda teed-
   ei sellist Presidenti te iial leia, kes käis ilma tankideta,
   Suurel Peetril külas.

   • Üks asi on kedagi hea töö eest meenutada, teine asi on isikukultus. Orjameelsetel on ikka “rahva isa” või vähemalt seda vineerist seina vaja, kuhu “rahva isa” on elu suuruses peale maalitud ja kust näo koht on foto tegemiseks välja lõigatud.

    • Pole orjameelne ja Lennart Meri oli isiksus, bioloog, hea sõnastaja ja rahumeelne mõtleja. Väikse riigi kohta oli lausa õnnistus. Ei olnud anarhist nagu seda oli Päts.

 2. üliõpilase staatuses inimesed raiskasid oma aega üksteise konspektide käsitsi ümber kirjutamisele ning paber-raamatute oma konspektis tsiteerimine oli manuaalne tegevus.

  Et kas sa väidad, et bittide liigutamisega suudad sa midagi nendest signaalide tähendusest enese mällu talleteda ja teed seda kiiremini, kui sama asja läbi lugedes ja ringi kirjutades?

 3. Start Trek :) Toimetaja seebiks.

  Star Trek on muidugi üks kehvemaid saadaolevaid ulmesarju, ent ei saa eitada, et Star Trek-l on ikkagi mingi väärtus – Start Trek on olnud paljudele esmaseks ulme kogemuseks, ning tänu sellele on inimesed avastanud ka väärtraamatuid ja -sarju. Nii, et “start trek” nimetus võib kirjeldusena sobida – tegu on niiöeldas gateway drug-ga.

  Soovitan lugeda “Redshirts”-i. Tegu siis John Scalzi humoorika jutuga, mille tegelased taipavad, et nad eksisteerivad kolmanda järgu ulmesarja veel kehvemas koopias.

Kommenteerimine on suletud