Lenovo järgib halba eeskuju ja nuhib kasutajate järgi

Varasemad teated UEFI sisse peitunud kustutamatust nuhist paistab olevat algus, sest nüüd on “Customer feedback” nimelisest lisatarkvarast tuvastatud kasutaja tegevusi jälgiv koodijupp. Tegemist pole aga kellegi kurja pätitembuga, vaid täiesti seadusliku Lenovo loodud tarkvaraga, mis anonüümseks muudetud andmeid ThinkPad, ThinkCentre ja ThinkStation PC arvutusmasinates Windows 7 ja 8.1 platvormidel kasutaja kohta 112.2o7.net nimelisele serverile infot ette söödab. Paratamatult jääb mulje, et kasutaja on isegi riistvara välja ostes vaid selle ajutine hooldaja ning korporatsioonide võidujooksus üritatakse võtta õnnetust kliendist kogu võimalik kasum.

4 arvamust “Lenovo järgib halba eeskuju ja nuhib kasutajate järgi” kohta

  1. Windows 8 ja 7 omanikele pakub Microsoft 2016. aasta suveni tasuta, automatiseeritud, Windows’i uuendamist Windows 10 peale. Windows 8 korral piisas uuendamiseks enam-vähem vaid mõnest nupuvajutusest ja asi uuendas end ära nagu tavaline “Windows Update”, kuid Win10 esmakäivitamisel oli vaikimisi seadistuseks pandud, et suure “kasutusmugavuse toetuse” tähe all saadetakse KOGU VEEBISURFIMISE AJALUGU Microsoftile. Jah, lausa nii oligi sõna otseses mõttes seadistus-ekraanil kirjutatud, inglise keeles. Lisaks sooviti “personaliseerimise” tähe all saata microsoftile, lõpp-kasutaja lahkel loal ja Microsofti poolt pandud vaikimisi seadistusel, Microsoftile ka inimese klaviatuuri-kasutus-statistika, puute-ekraani-kasutus-statistika, hääle-näidised (et Windows’it paremini inimest “tundma õpetada”).

    Mis see Windows tegelt teeb, seda ma ei tea, aga sellised olid väikeses kirjas antud formaalsed valikud koos ekraanil olevate sisse-välja-lülititega. JOKK. Ja kogu Facebook’i rahvas tõenäoliselt hakkab takka kiitma, et kui mugav ja kui tore. Lausa vägisi tekib kiusatus näha WikiLeaks’i VISA-vastast videot vaimusilmis kujul, kus VISA logod on asendatud Windowsi logodega.

    Muuseas, rääkides Edward Snowdenist, siis ta on 2015_09 maha saanud päris mõnusa intervjuuga ning eks näis, kaua läheb, mil tema Twitter’i konto ära moonutatakse.

  2. Lihtsal inimesel ei ole Apple ja Microsoft kahjulik vaid lausa kasulik nüüd. Nuhkvara loojad ja viirusetõrje tootjad peavad arvestama, et nüüd jälgivad neid ka NSA ja FBI.

  3. Kui kommerts esindab raha, siis tulemus ongi selline. Viirusetõrjete omavaheline legaalne rahapesu. Õigusbüroode ja juleolekuasutuste ületöötamine. Microsoft oli lihtsalt sunnitud seda tegema: jälgima kõiki.

    Kes on targem, läheb GNU peale totaalselt üle. Ei ole garantiid ja on vähem raha. Võivad esineda bashi ja openssl auke mudugi ka…

Kommenteerimine on suletud