Lendlehti jaganud mees löödi arvamusfestivalilt minema

your opinion matters... notMurelik lugeja kirjutab, et Paide Arvamusfestivalil, 15. augustil, jagas Jaan Hatto lendlehte oma arvamusega (toim: mis seal siis kirjas oli?). Keegi noor naisterahvas ütles end olevat korraldaja ja teatas, et festivalil võib esitada ainult korraldajate poolt lubatud arvamusi. Oma nime keeldus ta avaldamast ja lahkus koheselt selle küsimise peale. Turvatöötajad Jaak Kaarepere ja Imre Kütt tungisid Jaan Hattole vägivaldselt kallale, rebisid tema käest ära lendlehti ja rebisid katki tema särgi, seejärel konvoeerisid Jaan Hatto väljapääsuni.

10 arvamust “Lendlehti jaganud mees löödi arvamusfestivalilt minema” kohta

 1. See on küll hea must huumor :-D

  Nagu see ütlus on, et kui see ei ole keelatud, siis on tõenäoliselt tegu poliitiliselt korrektse saastaga. Mõned muud, mõnes mõttes sarnased, ütlused:

  Don’t believe anything until it has not been officially denied!“,
  If they tell You to stay calm, then it is time to panic and run!“.

  Muuseas, kui juba arvamusfestivalist juttu tuli, siis siin on üks minu võimalikke arvamusi relvade teemal. :-D

  • Mulle meenus, et tsensuuri osas kasutab Kesk-Ref-IRL-Sots’i juhtkond skeemi, kus nad kirjutavad oma ühise suurkorporatsiooni sisekorra-eeskirjade sellesse ossa, mida nad piibli analoogina kasutavad, Eesti Wabariigi põhiseadusse, 2 eraldi punkti:

   punkt_1) Tsensuuri ei ole.
   punkt_2) Ebaseaduslikku tegevust tohib takistada.

   ning siis mõnes väiksemas seaduses, niiöelda “peenes kirjas”, kirjutavad tsensuurile mitte-allumise ebaseaduslikuks ning rakendavad siis tsensuuri tolle punkti järgi, mis ütleb, et ebaseaduslikku tegevust tohib takistada. Detailid ametnike poolt signeeritult ning minu poolt mugavuse huvides lahti pakitult: lühikokkuvõte, põhjalikum selgitus. Tunnistan, et selles mõttes on eesti ametnikud siiralt ja päriselt kiituse välja teeninud, et nad on formaalse jura asemel vähemalt korraliku vastuse koostanud, aga ametnike korrektsus ei korva super-mafia ladviku, nelik-partei ladviku, otsuseid.

   Loomulikult olen ma praeguses kommentaaris viidatu suhtes ülimalt kallutatud ning seda kasvõi põhjusel, et ma praeguse kommentaari kirjutamise hetkel pean üheks oma 2014. aasta suve parimaks leiuks debatti pealkirjaga “Liberty 101”. Kui esimesed 2 minutit, mis on absoluutne jama, sealt välja arvata, siis arvan, et see debatt koosneb ülivingest ja harivast arutelust anarhismi teemal.

 2. Ei saa aru milles probleem. Kui keegi korraldab ürituse ning üritusel osalev inimene ei käitu selle korraldaja arvates korrektselt ning ei kuuletu korraldajale, siis võib ju rüseluseks minna, võivad särgid rebeneda jne. Mis seos sellel on arvamusvabadusega? Kui keegi tuleb minu korraldatud üritusel ebasobival viisil ebasobivat arvamust avaldama, siis on see minu kui korraldaja kohustus kehtestada kord vastavalt minu arusaamisele, rikkumata muidugi seadusi.

  Ma ei näe siin mingit seost ei riigikorra ega parteidistsipliiniga.

  Jaan Hatto arvamustest kui sellistest ma ei tea midagi, aga ilmselt on tal 95% osas õigus nagu enamusel inimestel. Ilmselt sai ta lihtsalt valesti aru Arvamusfestivali sisust.

  Mis ei tähenda seda, et ma arvaks, et eesti meedia v riiklik poliitika kajastaks maailmas toimuvat adekvaatselt, neil pole sellist abitsiooni isegi mitte deklaratsiooni tasemel ning seega polegi nagu midagi ette heita.

  •     Korraldaja oleks pidanud siis teatama, et „tulla võivad kõik, peale Jaan Hatto ning tavapärasest erinev arvamus ja lendlehtede jagamine on keelatud” …

 3. Festivali taga on Avatud Eesti Fond. Fond asutati tuntud rahvusvaheline kurjategija George Sorose poolt. Nii et, kui juutidel vaja Eestis Maidanit teha, siis Sorosel on jüngrid juba olemas.

  AES lehelt:
  Avatud Eesti Fond (AEF) on avalikes huvides tegutsev sihtasutus, mis asutati 19. aprillil 1990. aastal investori ja filantroobi George Sorosi toel.

  •     Kaks küsimust laiale ringile: Miks Jaan ei võtnud ka endale turvamehe – foto- ja videokaameraga tunnistaja, tama materjal oleks praegu YT-s ehk populaarne; ja miks ei ole ühtegi fotot või videot „festivali” osalistelt? Kas kõik vaatasid tuimalt pealt, kuidas aktiivseim arvaja nende seast minema lüüakse? Kui see on omane kogu rahvale, kas siis selline orjamass ongi üldse muretsemist väärt?
       Eurokommunism on bolševike omast hullem ja salakavalam, sest kõik käib näiliselt vabatahtlikkuse alusel. Nagu supermarketis – kui üks vorst ei meeldi, siis võta teine, kuigi raha, liha ja tärklis on samad …
       Ma arvan, et täiskasvanutega on asi ühel pool – lootusetult zombistunud – nendega pole enam sittagi teha. Sellised „arvamusfestivalid” on vaid elavate laipade meelsuskontrolli piiripunktideks ja edasiste suundade programmeerimiseks. Aga hell teema on, mida tehakse meie lastega, neil on nüüd koolis europäevikud ja holomüüditunnid – sealt zombistumine tegelikult algabki …

 4. Anekdoot v2:
  Jaan Hatto arvas naiivselt, et läheb õige Paide Arvamusfestivalile oma arvamust avaldama. “Valesti arvasid”, arvas Mall Hellam, lasi Jaan Hattole kere peale anda ja ta koos oma arvamusega festivalilt välja visata.

 5. Muidugi on Hattol osaliselt õigus. Osaliselt õigus on ka tina panevatele jõmmiseltskonnale meelde tuletada, et alkohol võtab mõistuse. Osaliselt õigus just sellepärast, et konflikti vastaspoole demoniseerimine või zombiseerimine on vale. See ärritab neid ja ega ärritunud inimene pole võimeline sinu arvamust kuulma ja neid on rohkem. Seega on missioon ebaõnnestunud. Vägisi hea tegemine on ju täpselt sama, mida need teised sulle teevad. Rahvusluse programmi põhiprobleem on see, et see põhineb vastandumisel ja vihal, mis mõlemad on teadupärast ebakonstruktiivsed.

Kommenteerimine on suletud