Lekkis Urmas Paeti ja Catherine Ashtoni vaheline telefonikõne

Urmas Paet

Urmas Paet

ERR Internetti lekkis telefonikõne, kus välisminister Urmas Paet vahendab EL-i välisasjade esindajale Catherine Ashtonile oma muljeid Kiievist, kus arvatakse üha enam, et inimesi tapnud snaiperid olid uue koalitsiooni tellitud.
26. veebruaril toimunud telefonikõnes Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Catherine Ashtoniga viitab Urmas Paet kodanikuaktivist Olga Bogomoletsile, kes rääkis välisministrile, kuidas ühed ja samad snaiperid tulistasid Maidanil nii Ukraina politseijõude kui mässajaid.

“Olga ütles, et kõik tõendid viitavad sellele, et snaiperid, kes tulistasid nii politseinikke kui rahvast, olid ühed ja samad,” rääkis Paet. “Ta näitas mulle ka fotosid ja ütles, et meditsiinieksperdina võib ta öelda, et see on sama käekiri.”
“On väga häiriv, et nüüdne uus koalitsioon ei taha uurida, mis täpselt juhtus,” kirjeldas Paet Ashtonile. “On tugevam ja tugevam arusaam, et snaiprite taga ei olnud Janukovõtš, vaid keegi uuest koalitsioonist,”
Ashton vastas sellele, et seda tuleks kindlasti uurida. Paet väljendas telefonikõnes veel muret, et usaldus uue koalitsiooni vastu on väga väike. “Inimesed Maidanilt ja kodanikuühendustest ütlevad, et nad teavad kõiki, kes on uues valitsuses ja kõikidel neil on mustad minevikud,” kirjeldas Paet. “Regioonide partei esindajad on äärmiselt ärritunud, nad aktsepteerivad, et tuleb uus valitsus ja erakorralised valimised, aga parlamendilikmed on meeletu surve all ning nende juures käivad öösiti kutsutumata külalised. Minuga kaasas olnud ajakirjanikud nägid, kuidas relvadega mehed ühte parlamendiliiget päise päeva ajal parlamendihoone ees peksid.”

Paet teatas täna, et telefonikõne on autentne ja see leidis aset 26. veebruaril pärast visiiti Ukrainasse ja vahetult pärast tänavavägivalla lõppemist.

Paet vahendas enda sõnul seda, mida talle oli Kiievis eelmisel päeval toimunud kohtumistel räägitud ning väljendas olukorra pärast muret.

“On äärmiselt kahetsusväärne, et selline pealtkuulamine on üldse aset leidnud,” ütles Paet. “Ka selle kõne tänane üleslaadimine ei ole juhuslik,” lisas ta.

Üks arvamus “Lekkis Urmas Paeti ja Catherine Ashtoni vaheline telefonikõne” kohta

Kommenteerimine on suletud