Läti programmeerija tunnistas end süüdi pahavara arendamises

Läti koodikirjutaja, kes aitas luua enam kui miljon arvutit üle maailma, võib saada peale karistuse teadasaamist kodumaale tagasi. 30 aastane Deniss Calovskis tunnistas end süüdi Manhattani kohtusaalis ning saab kohtuotsuse väljakuulutamisel tõenäoliselt kuni kaks aastat vanglakaristust, seda tänu kokkuleppemenetlusega nõustumisele. Enne koostööle asumist oleks teda oodanud kuni 67 aastat trellide taga istumist. Calovskis tunnistas, et ta palgati Gozi viirust kirjutama ning ta teadis, et tegemist on kuritegeliku plaaniga. Mees võeti vahi alla 2012 aastal kodumail ning anti selle aasta veebruaris USA-le välja. Süüdistajate sõnul suutis pahatahtlik koodijupp nakatada enam kui miljon arvutit aastatel 2005-2012 ning muuseas ka NASA töötajate seas paanikat külvata. Ka antud ettevõtmise ninamees Nikita Kuzmin on end teos süüdi tunnistanud ning ootab kohtuasjas karistuse väljakuulutamist.

Üks arvamus “Läti programmeerija tunnistas end süüdi pahavara arendamises” kohta

  1. Väga huvitav on omanduslikus tarkvaramaailmas. Ühtede tarkvara tembeldatakse kuritegevuseks, teiste heategevuseks:
    https://www.finfisher.com/FinFisher/index.html
    Ja peale finfisheri on inteli ja teiste firmade jaoks tehtud üks teine samalaadne, mis mulle hetkel ei meenu, sest ma kasutan ainult vaba tarkvara.

    Loomulikult on kohtusse asi jõudnud seepärast, et varastati kasutajatelt raha ja asju illegaalselt. Samas tehakse asju nüüd ja edaspidi ka legaaselt:

    http://www.gnu.org/philosophy/proprietary.html

Kommenteerimine on suletud