Kuidas haakub Ukraina Süüriaga

protests_syria USAÜhendriikide valitsuse määrus HR585 ehk 2014 a määrus Ukraina Vabaduse Toetamisest (Ukraine Freedom Support Act of 2014’) (https://www.congress.gov/113/bills/hr5859/BILLS-113hr5859enr.pdf) sisaldab palju põnevat. Eesti maksumaksa võib kergendatult ohata, sest ameeriklased hakkavad tegema soendusharjutusi õla allapanekuks meiegi venekeelse elanikonna tõega varustamisele.

Ühtlasi tuleb dokumendist välja veel see, et Süüria valitsus pole rahvusvaheliselt tunnustatud valitus ning kui nn IS kasutab Süüria territooriumil vene relvatehastest pärinevaid kalašnikove, siis on Ühendriikidel õigus kohandada sanktsioone seotud vene kodanike vastu. Huvitavat lugemist on seal ka muud. Põhiline on aga ilmselt signaal, et Ukraina riiki tuleb juhtida vastavalt Ühendriikide rahvuslikele huvidele, see, mida arvab EU või Ukraina, pole oluline.

2 arvamust “Kuidas haakub Ukraina Süüriaga” kohta

    • Signaalide all pidasin silmas seda, et kui EU riigipead üritavad vältida relvatarneid ning otsivad poliitilist lahendust, ütlevad jänkid: anname teile vajalikud relvad, ja siis palju kapitali, et purukslastud rajatised taastada ning päeva lõpuks ka erastada.

      Süüria ja Ukraina üks võimalik seos on Venemaa pääs Vahemerele, seda ei lase Venemaa eneselt ära võtta. Süürias ja Ukrainas toimuvat võib aga väga lihtsalt tõlgendada kui vastavaid manöövreid. Jõujoonte muutmine viiski sõjani Süürias ja Ukrainas.

Kommenteerimine on suletud