Kolmandik Eestis toodetud alkost voolab soomlaste makku

purjus naine oksendabERR kirjutab, et kõigist Eestit külastanud Soome turistidest ostab alkoholi kaasa 79% ning nad kulutavad selleks keskmiselt 122 eurot ühe ostja kohta. Eesti alkoholimüügist moodustavad soomlaste kaasaostud 34%, selgus TNS Emori värskest uuringust.

Soome turistide põhilisteks alkoholi ostukohtadeks on laevad ja sadamapoed, rääkis uuringu autor Aivar Voog.

2% soomlastest ostavad Eestist alkoholi kaasa kuni 3 korda kuus, 7% 3-5 korda poolaastas ja 32% 1-2 korda poolaastas.

Kuigi eestimaalased tarbivad alkoholi üha vähem, kasvas müük möödunud aastal koguseliselt 1% ning rahaliselt isegi 5%. “Selle kasvu taga on põhiliselt Soome turistid,” kinnitas Voog.

“Lahjemate alkohoolsete jookide kategoorias kasvasid turistide ostumahud üle 15% võrreldes 2012. aastaga, samas iseloomustab ka soomlasi kangemate jookide vähenenud eelistus.”

Voogi sõnul tarbivad eestimaalased üha vähem kangeid alkohoolseid jooke ning rohkem juuakse veini, siidreid ja muid lahjasid jooke.

Õlle tarbimine ühe inimese kohta on olnud stabiilsem viimasel neljal aastal, aga kuna elanike arv järjepidevalt väheneb, siis näitab ka õlle üldine müüginumber kohalikul turul mõningast langevat trendi.

TNS Emor küsitles uuringu tarbeks enam kui tuhandet soomlast.

2 arvamust “Kolmandik Eestis toodetud alkost voolab soomlaste makku” kohta

  1. Soome keele ametlik tõlge sõnale “Eesti” on ju “Viro”, mis pärineb Soome kuiva-seaduse ajstust, mil Virumaalt Soome sala-akoholi trandporditi. Põhimõtteliselt on nii, et sakslastele ja ameeriklastele võib eestlaste ja soomlaste oma-vahelist suhet selgitada analoogia kaudu, et eestlased ja soomlased on nagu mehhiklased ja ameeriklased: eestlased on need soojema suhtumisega, korrupeerunumad, lõuna-maalased, kes põhjamaalastele narkot tarnivad.

  2. Soome oli enne Eestimaa Nõukogude Liidu sõbralike rahvaste perre vabatahtlikku astumist meist ainult veidikene ees. Praegune alkomüügi eesmärk on lihtsalt nende edumaa vähendamiseks:)

Kommenteerimine on suletud