Kõikide järel nuhkimine on peaaegu saavutatud

Julian Assange SXSW video

Julian Assange SXSW video

“NSA ja GCHQ suudavad peatselt nuhkida kogu planeedi elanikonna järgi kuna nende võimekus kahekordistub iga 18 kuuga”, ütles Julian Assange “South by Southwest” (SXSW) nimelisel konverentsil. Julian Assange, kes on siiani Ecuadori saatkonnas Londonis, osales konverentsil üle Skype –  privaatsus polnud ilmselgelt oluline.

“Võime jälitada kõiki kogu planeedil on peaaegu olemas ja tõenäoliselt saavutatakse see mõne aasta jooksul. Asagne lisas, et see on viinud meid tohutule võimu ülekandumisele inimestelt keda jälgitakse, inimestele kes kontorollivad jälgimist. Tegemist on uue ja huvitava, postmodernistliku versiooniga võimust, kommenteeris Asagne.

Edasi lugege aga siit:  Assange: NSA, GCHQ’s ability to surveil everyone on planet ‘almost here’

3 arvamust “Kõikide järel nuhkimine on peaaegu saavutatud” kohta

  1. Üks vaade olukorrale on see, et info on kasulik vaid rünnaku planeerimisel. Kui infot rünnakuks ei kasutata, pole infost mingit kasu. Info omajale on teada, kus asuvad tema poolt planeeritava rünnaku (poliit-skandaal, mõrv, konkurentide karvupidi kokku manipuleerimine, jne.) sihtmärgid. Selles mõttes, kogu see No-Such-Ag-ency on sisuliselt Pen-ta-goni “mürskudele” sihi-leidja, keda, kus millal, millega, rünnata.

    Teiste sõnadega, No-Such-Age+ncy on tegelikult militaarprojekt.

  2. Vabandust topelt-postituse pärast, kuid arvan, et avatud tarkvara teemade kontekstis on ehk huvitav teada, et vastavalt Perl’i leiutaja, Larry Wall, poolt antud intervjuule kirjutas ta Perl’i ühe sellise projekti alamprojektina, mis oli kinni makstud N-SA poolt. Larry’l oli vaja pealt-kuulatud e-kirju ilusateks raportiteks formaatida, millest siis Perl’i regulaar-avaldiste vajalikkus.

  3. Ma saan asjast aru nii, et praktiliselt vaid nupu vajutusega on võimalik luubi alla võtta kes iganes.
    Ei mingit paberimäärimist ega bussides kükitamist ja traatide külge vajaliku tehnika seadmist.

Kommenteerimine on suletud