Kohtusaaga – Savisaar, Koch ja Postimees

edgar savisaar Illustratsioon Aivar JuhansonHarju maakohus vaagis täna Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare hagi Postimehe ja ajakirjanik Tuuli Kochi vastu seoses tema nimetamisega mitmes artiklis Venemaa mõjuagendiks.

Savisaart kohtus esindav advokaat Oliver Nääs ütles ERR-i uudisteportaalile, et hagi puudutab Postimehes 2010. aasta 16. ja 17. detsembril ilumunud Tuuli Kochi artikleid, milles oli mitu Savisaart halvustavat valeväidet.

“Savisaare au teotavad järgmised artiklis avaldatud ebaõiged väiteid: Edgar Savisaar on Venemaa mõjuagent, Edgar Savisaar kauples mõjuvõimuga ja Edgar Savisaar on ohuks Eesti vabariigile,” ütles Nääs.

“Mõistetavalt ei saa me asja sisu hetkel rohkem kommenteerida, kuna kohus on läinud nõupidamistuppa otsust langetama,” märkis Nääs.

Küll aga meenutas Nääs, et ajal, mil teave Postimehe poolt avaldati, oli see kaetud riigisaladusega ning selle teabe avaldamine oli seadusega keelatud.

“Riigisaladus võeti kõnealuselt teabelt maha Raivo Aegi poolt alles viis päeva pärast teabe avaldamist. Ilmselt mäletavad paljud ka vastavat “Aktuaalse kaamera” erisaadet. Seetõttu esitas Edgar Savisaar riigiprokuratuurile ka kuriteokaebuse, paludes uurida riigisaladuse lekkimist. Menetlus jäi riigiprokuratuuri poolt alustamata, kuna väidetavalt esines kahtlus, et teave ei pruugi pärineda kaitsepolitseiametist,” tõdes Nääs.

Nääsi sõnul on käesolevas menetluses nii Tuuli Kochi kui Postimehe esindajad korduvalt nii kirjalikult kui suuliselt kinnitanud, et Tuuli Kochi andmed pärinesid kaitsepolitseiametist. “Varasem kahtlus peaks olema sellega kõrvaldatud,” märkis Nääs.

Nääs meenutas, et Edgar Savisaar palus ise pärast Kochi artiklite ilmumist riigiprokuratuuril uurida, kas ta on ikka mõjuagent ja ohuks Eesti vabariigile, kuid riigiprokurör Steven-Hristo Evestus kinnitas, et sellise uurimise käivitamiseks alust ei ole. “Riigiprokuratuuri selle seisukohaga saab ainult nõustuda,” ütles Nääs.

Harju maakohus langetab Savisaare hagis otsuse 16. mail.

2 arvamust “Kohtusaaga – Savisaar, Koch ja Postimees” kohta

  1. Et isegi minut.ee’s ei pääse neist rämps-uudistest, mis kajastavad nelikpartei super-mafioosode omavahelisi õukonna-intriige ja konverentsi nimelisi röhitsemisi….

    Mitte, et ma tsensuuri pooldaks, aga uudiste kirjutajatel võiks rohkem maitset olla.

Kommenteerimine on suletud